2020-01-20   20:25:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6 juli 2018 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
21 50m Ryggsim Herrar Junior
WR: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02
ER: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02
NR: Lavrans Solli (1992) 24.84 2015-08-09
SR: Gustav Hökfelt (1994) 25.34 2017-04-09
WJ: Kliment Kolesnikov (2000) 24.46 2018-04-20
EJ: Kliment Kolesnikov (2000) 24.46 2018-04-20
SJ: Björn Seeliger (2000) 25.63 2018-04-06
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16
FM: Jesper Björk (1993) 26.03
FJ: Petter Fredriksson (1997) 26.36
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 538 Olle Sköld Tyresö Simsällskap 1999 AK4599 50m 26.87
2 128 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 50m 27.10
3 376 Hampus Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
1998 AE2998 50m 27.30
4 477 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 50m 27.97
1999 AD5999
5 32 Carl-Åke Willberg Danderyds Simförening 1998 AG1398 50m 28.04
6 531 Hugo Eriksson Turebergs Simklubb 1999 AB8599 50m 28.17
7 241 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 1999 AE5199 50m 28.17
8 658 Martin Falk Stockholmspolisens IF SF 1999 AC1199 50m 28.19
9 560 Jonatan Carlsson Föreningen Varberg Sim 2001 AJ6301 50m 28.21
10 154 Simon Fröde Järfälla Simsällskap 2003 AB0303 50m 28.27
11 592 Erik Ohlsén Västerviks Simsällskap 2000 AF4300 50m 28.31
12 112 Gustav Kroon Helsingborgs Simsällskap 50m 28.35
1998 AM6398
13 537 Philip Parsons Tyresö Simsällskap 1999 AJ8199 50m 28.39
14 235 Christoffer Dellhede Landskrona Simsällskap 2001 AD0501 50m 28.44
15 562 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AI3102 50m 28.46
16 411 Isak Larsson Sjöbo Simsällskap 2000 AF4900 50m 28.48
17 299 Eric Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 1998 AH4798 50m 28.54
18 50 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 28.58
19 374 Emil Kernen Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AC7702 50m 28.58
20 430 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 50m 28.58
21 502 Anton Marijanovic Södertörns Simsällskap 2000 AG0100 50m 28.59
22 370 Max Engström Norrköpings
Kappsimningsklubb
2001 AC9301 50m 28.79
23 520 Arvid Nilsson SK Triton 2003 AK4303 50m 28.83
24 390 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 50m 28.88
25 102 Gustaf Hansson Helsingborgs Simsällskap 2001 AD5101 50m 28.96
26 377 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 50m 28.98
27 74 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 2001 AC0901 50m 29.00
28 499 Daniel Jonsson Södertörns Simsällskap 1999 AF8599 50m 29.12
29 506 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 29.22
30 310 Sten Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 1998 AO9998 50m 29.28
31 54 Karl Lindoff Eskilstuna Simklubb 1998 AT1598 50m 29.46
32 582 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 29.48
33 198 Anton Hong Kalmar Simsällskap 2000 AI8900 50m 29.56
34 368 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 29.67
35 20 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 50m 31.76 S14
2000 AM1500
36 12 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 50m 39.70 S14
37 15 Fabian Claeson Osby Simsällskap 2002 AR7902 50m 40.04 S9
38 13 Sebastian Häregård Varabygdens Simsällskap 2002 AZ5902 25m 46.78 S6
2018-07-04 16:21:08 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner