Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 7 juli 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
50m Fjärilsim Damer Senior |
|
|
|
|
|
WR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
ER: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
NR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
507 |
|
Sarah Sjöström |
Södertörns Simsällskap |
1993 |
BN4493 |
50m |
24.60 |
|
|
|
|
|
2 |
69 |
|
Sara Junevik |
Falu Simsällskap |
2000 |
AL3400 |
50m |
26.18 |
|
|
|
|
|
3 |
103 |
|
Louise Hansson |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
26.26 |
|
|
|
1996 |
AO1896 |
|
|
|
|
4 |
301 |
|
Ida Lindborg |
Malmö Kappsimningsklubb |
1994 |
AB0494 |
50m |
26.80 |
|
|
|
|
|
5 |
621 |
|
Ida Liljeqvist |
Ängelholms Simsällskap |
1999 |
AR4499 |
50m |
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
622 |
|
Hanna Rosvall |
Ängelholms Simsällskap |
2000 |
AM7200 |
50m |
27.00 |
|
|
|
|
|
7 |
276 |
|
Rebecka Palm |
Linköpings Allmänna SS |
1990 |
AP4690 |
50m |
27.50 |
|
|
|
|
|
8 |
575 |
|
Josefin Lindkvist |
Väsby Simsällskap |
1993 |
AK4493 |
50m |
27.55 |
|
|
|
|
|
9 |
518 |
|
Magdalena Kuras |
SK Triton |
1988 |
AR9288 |
50m |
27.61 |
|
|
|
|
|
10 |
484 |
|
Alida Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AP0297 |
50m |
27.85 |
|
|
|
|
|
11 |
183 |
|
Alma Thormalm |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50m |
27.95 |
|
|
|
1996 |
AA0296 |
|
|
|
|
12 |
479 |
|
Rebecka Gustafsson |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
AH4698 |
50m |
28.03 |
|
|
|
|
|
13 |
485 |
|
Hilma Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF4600 |
50m |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
51 |
|
Anna Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
1999 |
AI0499 |
50m |
28.09 |
|
|
|
|
|
15 |
184 |
|
Klara Thormalm |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AA4898 |
50m |
28.10 |
EFT |
|
16 |
104 |
|
Sophie Hansson |
Helsingborgs Simsällskap |
1998 |
AM1298 |
50m |
28.10 |
|
|
|
|
|
17 |
268 |
|
Sofia Henell |
Linköpings Allmänna SS |
1997 |
AD0297 |
50m |
28.15 |
|
|
|
|
|
18 |
497 |
|
Emelie Fast |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AR4204 |
50m |
28.26 |
|
|
|
|
|
19 |
347 |
|
Rebecca Mattsson |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
28.26 |
|
|
|
1995 |
AQ0295 |
|
|
|
|
20 |
124 |
|
Julia Stenhård |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AN1200 |
50m |
28.33 |
|
|
|
|
|
21 |
481 |
|
Carolina Jonsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU5402 |
50m |
28.55 |
|
|
|
|
|
22 |
296 |
|
Alba Forés |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
28.69 |
|
|
|
1998 |
AI5298 |
|
|
|
|
23 |
253 |
|
Tilde Morin |
Simklubben Laxen |
2002 |
AM5202 |
50m |
28.71 |
|
|
|
|
|
24 |
450 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
248 |
|
Linnéa Bielicz |
Simklubben Laxen |
1994 |
BJ3294 |
50m |
28.78 |
|
|
|
|
|
26 |
71 |
|
Elin Svärd |
Falu Simsällskap |
1998 |
AL9498 |
50m |
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
55 |
|
Rebecka Loikala |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AS7700 |
50m |
28.96 |
|
|
|
|
|
28 |
526 |
|
Klara Hasslin |
Trollhättans Simsällskap |
2001 |
AF3201 |
50m |
28.98 |
|
|
|
|
|
29 |
267 |
|
Christin Heina |
Linköpings Allmänna SS |
1996 |
BA0296 |
50m |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
214 |
|
Annie Lindström |
Kristianstads SLS |
1996 |
AJ3696 |
50m |
28.99 |
|
|
|
|
|
31 |
421 |
|
Nikki Brockmar |
Skövde Simsällskap |
1999 |
AR2299 |
50m |
28.99 |
|
|
|
|
|
32 |
208 |
|
Linn Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA4602 |
50m |
29.06 |
|
|
|
|
|
33 |
129 |
|
Matilda Weiler |
Helsingborgs Simsällskap |
1998 |
AF0898 |
50m |
29.09 |
|
|
|
|
|
34 |
126 |
|
Clara Thomasson |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
BD6601 |
50m |
29.10 |
|
|
|
|
|
35 |
651 |
|
Isabelle Sering |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
50m |
29.14 |
|
|
|
2002 |
AI2602 |
|
|
|
|
36 |
464 |
|
Wilma Persson |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AC0401 |
50m |
29.16 |
|
|
|
|
|
37 |
404 |
|
Stina Lindberg |
Simklubben Ran |
2000 |
AC6200 |
50m |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
197 |
|
Miranda Arvidsson |
Kalmar Simsällskap |
1998 |
AJ5298 |
50m |
29.22 |
|
|
|
|
|
39 |
422 |
|
Vera Fransson |
Skövde Simsällskap |
2001 |
AB7401 |
50m |
29.23 |
|
|
|
|
|
40 |
272 |
|
Hilda Linné |
Linköpings Allmänna SS |
2000 |
BG1800 |
50m |
29.26 |
|
|
|
|
|
41 |
601 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
29.27 |
|
|
|
|
|
42 |
478 |
|
Emilia Christiansen |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AL8499 |
50m |
29.28 |
|
|
|
|
|
43 |
106 |
|
Rebecca Hesslevik |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
29.32 |
|
|
|
2000 |
AZ0800 |
|
|
|
|
44 |
509 |
|
Vilma Unnermark |
Södertörns Simsällskap |
1997 |
AI9697 |
50m |
29.32 |
|
|
|
|
|
45 |
328 |
|
Ida Swegmark |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2000 |
AZ6600 |
50m |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
577 |
|
Anna Miram |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AG7299 |
50m |
29.40 |
|
|
|
|
|
47 |
429 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
29.43 |
|
|
|
|
|
48 |
63 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
29.45 |
|
|
|
2001 |
AM5401 |
|
|
|
|
49 |
255 |
|
Mellie Wijk |
Simklubben Laxen |
2002 |
AM1602 |
50m |
29.47 |
|
|
|
|
|
50 |
496 |
|
Cassandra Engback |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AQ0499 |
50m |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
173 |
|
Wilma Johansson |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT7401 |
50m |
29.48 |
|
|
|
|
|
52 |
93 |
|
Angelina Agrell |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AR6803 |
50m |
29.62 |
|
|
|
|
|
53 |
177 |
|
Alice Müllern |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AQ7498 |
50m |
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
158 |
|
Linnéa Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2000 |
BS1400 |
50m |
30.93 |
|
|
|
|
|
55 |
14 |
|
Pernilla Lindberg |
Föreningen Göteborg Sim |
1994 |
BA7694 |
50m |
32.94 |
S14 |
|
56 |
18 |
|
Felicia Andersson |
KFUK-KFUM Kometerna |
2001 |
AN9601 |
50m |
37.34 |
S14 |
|
57 |
17 |
|
Lina Nilsson |
Osby Simsällskap |
2002 |
AN5802 |
50m |
40.70 |
S14 |
|
58 |
9 |
|
Josefine Busk |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
BS1897 |
50m |
44.22 |
S14 |
|
59 |
10 |
|
Emma Danielsson |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
47.48 |
S9 |
|
|
2002 |
AT4202 |
|
60 |
5 |
|
Edit Sjöstrand |
Varbergs Parasportförening |
1991 |
CI5691 |
50m |
48.08 |
S14 |
|
61 |
4 |
|
Rose-Marie Robertsson |
Varbergs Parasportförening |
1986 |
AQ5286 |
50m |
51.42 |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
26 |
|
Rebecca Löf |
Örebro Simallians |
2001 |
AY1801 |
50m |
55.55 |
S14 |
|
63 |
28 |
|
Isabella Hocanin |
Örebro Simallians |
1997 |
BQ4497 |
50m |
1:17.48 |
S5 |
|
64 |
11 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
CB4403 |
25m |
47.17 |
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-03 19:19:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|