Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Mandag 14.00
Løb 53, 200m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 370 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 50 m | 2:30.61 | |
2 | 25 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 2:36.65 | |
3 | 377 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 50 m | 2:37.09 | |
4 | 844 | Kragh Ida Skov | 2006 | SLANGERUP | 0698AG | 50 m | 2:38.59 | |
5 | 238 | Madsen Julie Liv | 2006 | GREVE | 0682AB | 50 m | 2:42.61 | |
6 | 522 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 50 m | 2:43.24 | |
7 | 840 | Frydendahl Mille | 2006 | SLANGERUP | 0684AB | 50 m | 2:43.80 | |
8 | 812 | Kjelstrup Karoline | 2006 | AALBORG | 0634AK | 50 m | 2:44.71 | |
9 | 376 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 50 m | 2:45.38 | |
10 | 169 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 2:46.15 | |
11 | 385 | Krag Sofie Amalie | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AD | 50 m | 2:47.68 | |
12 | 472 | Østergaard Julie Brix | 2006 | KØGE | 0616AE | 50 m | 2:48.51 | |
13 | 428 | Thormann Katrine Bøeg | 2006 | IKAST | 0692AD | 50 m | 2:48.53 | |
14 | 29 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 50 m | 2:48.58 | |
15 | 588 | Rasmussen Cille Winskov | 2006 | ROSKILDE | 0624AA | 50 m | 2:49.28 | |
16 | 468 | Petersen Andrea Nøhr | 2006 | KØGE | 0686AB | 50 m | 2:49.82 | |
17 | 771 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 50 m | 2:50.18 | |
18 | 806 | Hyltoft Caroline Lærke | 2006 | AALBORG | 0678AO | 50 m | 2:50.37 | |
19 | 827 | Bramm Sif | 2006 | JYLLINGE | 0624AE | 50 m | 2:50.47 | |
20 | 733 | Hartvig-Olsen Emilie | 2006 | VI39 | 0634AH | 50 m | 2:50.94 | |
21 | 187 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 0688AH | 50 m | 2:51.18 | |
22 | 734 | Møller-Ern Alma | 2006 | VI39 | 0662AB | 50 m | 2:51.29 | |
23 | 391 | Traberg Zoe Overby | 2006 | HOVEDSTAD | 0646AB | 50 m | 2:51.65 | |
24 | 488 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 50 m | 2:51.95 | |
25 | 541 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 2:52.35 | |
26 | 759 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | VEJLE | 0634AD | 50 m | 2:52.68 | |
27 | 520 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 50 m | 2:52.78 | |
28 | 455 | Mathiasen Silje | 2006 | KORSØR | 0628AG | 50 m | 2:53.04 | |
29 | 54 | Rønnow Ida | 2006 | AABYBRO | 0658AE | 50 m | 2:53.17 | |
30 | 648 | Villadsen Mathilde Holm | 2006 | SOLRØD | 0694AI | 50 m | 2:53.20 | |
31 | 232 | Englev Elisabeth Augusta | 2006 | GREVE | 0604AE | 50 m | 2:53.50 | |
32 | 623 | Pedersen Sarah Froberg | 2006 | SILKEBORG | 0694AJ | 50 m | 2:53.57 | |
33 | 387 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 2:53.60 | |
34 | 208 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 0686AD | 50 m | 2:53.75 | |
35 | 150 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 2:53.92 | |
36 | 389 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 2:54.04 | |
37 | 5 | Hansfort Karoline | 2006 | AGF | 0668AM | 50 m | 2:57.58 | |
38 | 645 | Opperfelt Nynne Zandra | 2006 | SOLRØD | 0678AP | 50 m | 3:03.60 | |
39 | 518 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 50 m | 3:05.63 | |
40 | 725 | Rasmussen Johanna | 2006 | VAT CPH-MK | 0632AG | 50 m | 3:06.71 | |
41 | 328 | Meyer Laura | 2006 | HERLUFSHOL | 0652AF | 50 m | 3:09.86 | |
42 | 217 | Hansen Katharina Beyer | 2006 | GSK | 0674AH | 50 m | 3:10.53 | |
43 | 240 | Pedersen Sarah Ankjær | 2006 | GREVE | 0686AJ | 50 m | 3:22.01 | |
44 | 665 | Abel Aia Caroline | 2006 | SØHESTEN | 0666AL | 50 m | 3:37.08 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |