Program för Nordic Open Masters
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 20
|
Tävling |
Nordiska Masters Mästerskapen |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Mmalmö |
|
Utskriftstid |
20:34 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Women |
Finaler (7) |
Beräknad start 11:25 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
223 |
1 |
Else Møller |
1958 |
60-64 |
HSK HERMES |
|
25m |
1:50.00 |
237 |
2 |
Bente Sørensen |
1947 |
70-74 |
KORSØR |
|
25m |
1:48.45 |
493 |
3 |
Elena Tsychkova |
1967 |
50-54 |
ÖSA |
|
25m |
1:40.09 |
303 |
4 |
Ulla Öhman |
1948 |
70-74 |
FAGERSTA |
|
25m |
1:38.84 |
377 |
5 |
Josefin Hedblom |
1990 |
25-29 |
LASS |
|
25m |
1:40.00 |
527 |
6 |
Margarita Berezevskaja |
1968 |
50-54 |
MEISTERUJU |
|
25m |
1:41.00 |
221 |
7 |
Majken Johansen |
1958 |
60-64 |
HSK HERMES |
|
25m |
1:50.00 |
297 |
8 |
Kristina Fundberg |
1969 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:51.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
260 |
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
60-64 |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:37.49 |
98 |
2 |
Mette Hustoft |
1967 |
50-54 |
Asker SK |
|
25m |
1:34.57 |
54 |
3 |
Anna-Lena Bryngelsson |
1954 |
60-64 |
SPIF SF |
|
25m |
1:34.00 |
180 |
4 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
30-34 |
H2 ODENSE |
|
25m |
1:25.52 |
95 |
5 |
Kristin Røger Guthe |
1960 |
55-59 |
Asker SK |
|
25m |
1:27.79 |
86 |
6 |
Linn Løvoll Aker |
1978 |
40-44 |
Asker SK |
|
25m |
1:34.50 |
450 |
7 |
Carina Andersson |
1961 |
55-59 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:36.36 |
99 |
8 |
Randi Larsen |
1946 |
70-74 |
Asker SK |
|
25m |
1:38.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
532 |
1 |
Cecilia Maunsbach |
1964 |
50-54 |
SIGMA |
|
25m |
1:25.00 |
306 |
2 |
Sara Persson |
1983 |
35-39 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:23.02 |
427 |
3 |
Annika Svanberg |
1962 |
55-59 |
S 77 |
|
25m |
1:22.68 |
489 |
4 |
Linda Wörndle |
1982 |
35-39 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:22.43 |
389 |
5 |
Maria Rhodin |
1955 |
60-64 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:22.44 |
122 |
6 |
Inger Arctander |
1966 |
50-54 |
ROMA |
|
25m |
1:22.68 |
13 |
7 |
Kasia M. Sawicz |
1984 |
30-34 |
CHELSEA |
|
25m |
1:24.18 |
465 |
8 |
Lena Brunnberg |
1965 |
50-54 |
UPSALA S |
|
25m |
1:25.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
103 |
1 |
Ieva Trizna |
1971 |
45-49 |
Asker SK |
|
25m |
1:20.94 |
534 |
2 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
40-44 |
SIGMA |
|
25m |
1:20.00 |
227 |
3 |
Carola Pedersen |
1989 |
25-29 |
HSK HERMES |
|
25m |
1:19.10 |
118 |
4 |
Mariann Thuv |
1976 |
40-44 |
ROMA |
|
25m |
1:18.67 |
474 |
5 |
Ella Wessén |
1982 |
35-39 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:18.75 |
11 |
6 |
Elin Knag |
1959 |
55-59 |
Bergens SC |
|
25m |
1:19.36 |
275 |
7 |
Therese Ek |
1985 |
30-34 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:20.00 |
290 |
8 |
Kicki Molin |
1964 |
50-54 |
DANDERYD |
|
25m |
1:21.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
359 |
1 |
Nina Wahlberg |
1972 |
45-49 |
HS |
|
25m |
1:18.01 |
380 |
2 |
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
40-44 |
LASS |
|
25m |
1:17.83 |
75 |
3 |
Karin Axelsson |
1970 |
45-49 |
SS04 |
|
25m |
1:17.22 |
397 |
4 |
Caroline Lindborg |
1966 |
50-54 |
MKK |
|
25m |
1:16.11 |
349 |
5 |
Marja Haglund |
1968 |
50-54 |
HS |
|
25m |
1:16.13 |
120 |
6 |
Göril Gripsgård |
1985 |
30-34 |
ROMA |
|
25m |
1:17.83 |
265 |
7 |
Pia Thulstrup |
1961 |
55-59 |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:17.93 |
388 |
8 |
Isabella Holmberg |
1993 |
25-29 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:18.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
Bettina Honore |
1971 |
45-49 |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.00 |
78 |
2 |
Agnes Larsson |
1991 |
25-29 |
SS04 |
|
25m |
1:12.54 |
535 |
3 |
Caroline Suhr |
1971 |
45-49 |
SIGMA |
|
25m |
1:11.91 |
309 |
4 |
Sofia Andersson |
1992 |
25-29 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.65 |
313 |
5 |
Nina Bertilsdotter |
1976 |
40-44 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.42 |
371 |
6 |
Maria Norberg |
1963 |
55-59 |
KSLS |
|
25m |
1:12.05 |
355 |
7 |
Anette Fröberg |
1977 |
40-44 |
HS |
|
25m |
1:14.88 |
74 |
8 |
Anna-Maria Owén |
1989 |
25-29 |
SS04 |
|
25m |
1:16.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
192 |
1 |
Emma F. Nyström |
1996 |
20-24 |
KU SVOMMIN |
|
25m |
1:09.00 |
14 |
2 |
H.c. Fall Willeboordse |
1966 |
50-54 |
CHELSEA |
|
25m |
1:08.08 |
460 |
3 |
Cecilia Sjöholm |
1988 |
30-34 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:07.36 |
208 |
4 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
25-29 |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.97 |
433 |
5 |
Anna Hammar |
1968 |
50-54 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:06.88 |
438 |
6 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
25-29 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:07.54 |
469 |
7 |
Hanna Wengrud |
1984 |
30-34 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.18 |
401 |
8 |
Anna-Lena Vilhelmsson |
1970 |
45-49 |
MKK |
|
25m |
1:10.55 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
20:34 |
|