2020-03-30   22:33:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
30 50m Ryggsim Herrar
Sponsor: Ystads Allehanda
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 SK Triton 25m 29.65
337 Jonathan Palminger 2004 AB6504
2 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 30.07
372 Eskil Ramäng 2004 AM6104
3 Simklubben Poseidon 25m 30.41
180 Lucas Bontidean 2005 AC0305
4 Simklubben Hajen 25m 31.47
44 Måns Burmester-Lysell 2004 AE7704
5 Simklubben Poseidon 25m 31.91
193 Edvard Levau 2004 AN0904
6 340 Victor Borg SK Triton 25m 31.98
2005 AB3105
7 192 Axel Carlius Simklubben Poseidon 25m 33.80
2006 AC4906
8 223 Vidar Bentzer Simklubben Poseidon 25m 41.18
2006 AS0706
9 211 Benjamin Andersson
Medhanie
Simklubben Poseidon 50m 42.54
2007 AE0707
10 214 Björn Lundin Linnér Simklubben Poseidon 2008 AE1108 25m 43.08
11 226 Ariv Deolalikar Simklubben Poseidon 2007 AN5707 25m 49.38
12 230 Arthur Ekman Simklubben Poseidon 2007 AR6107 25m 52.35
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 431 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 25m 23.78
2 311 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 2001 AJ7901 25m 26.83
3 104 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 1999 AE5199 25m 26.91
4 366 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AI3102 25m 26.98
5 109 Christoffer Dellhede Landskrona Simsällskap 2001 AD0501 50m 27.50
6 126 Sten Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 1998 AO9998 25m 27.53
7 341 Arvid Nilsson SK Triton 2003 AK4303 25m 28.02
8 16 Mikkel Podiss Petersen H2Odense 2002 0265AE 25m 28.32
9 160 Nils Wergeland Simklubben Poseidon 2002 AE4902 25m 28.52
10 39 Gabriel Agardh Simklubben Hajen 2003 AG8103 25m 28.62
11 140 Bo Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI4902 25m 29.24
12 133 Filip Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 2001 AH5101 25m 29.40
13 417 Oscar Nordström Kiviks Simklubb 2003 AH4303 25m 29.61
14 131 Karl Liljegren Malmö Kappsimningsklubb 2001 AE7901 25m 29.82
15 367 Emil Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AK2302 50m 30.81
16 103 Tim Petersson Landskrona Simsällskap 1999 AB9799 25m 31.00
17 166 Emil Pettersson Simklubben Poseidon 2002 AM6702 25m 31.11
18 312 Jesper Franzén Simklubben Sydsim 2002 AG3902 25m 32.71
19 97 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 25m 32.81
2019-10-18 13:22:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner