2020-04-06   17:47:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
17 50m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Ystad Saltsjöbad
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 H2Odense 25m 27.01
13 Mads Juul Henriksen 2004 0465AA
2 SK Triton 25m 27.50
337 Jonathan Palminger 2004 AB6504
3 H2Odense 25m 27.95
18 Christoffer R.S. Pedersen 2004 0405AA
4 Föreningen Trelleborg Sim 25m 29.01
411 Ludvig Romare 2004 AA2704
5 Simklubben Sydsim 25m 29.27
314 Felix Rosenkvist 2004 AD0704
6 427 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 50m 29.35
2004 AS2704
7 173 Melvin Malm Simklubben Poseidon 25m 29.52
2004 AE3704
8 425 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 50m 29.81
2004 AO2304
9 340 Victor Borg SK Triton 25m 30.02
2005 AB3105
10 191 Elias af Trampe Simklubben Poseidon 50m 30.18
2004 AN6704
11 193 Edvard Levau Simklubben Poseidon 25m 30.19
2004 AN0904
12 189 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 25m 30.27
2005 AE1505
13 287 Karl Oredsson S 71 25m 30.31
2006 AD9706
14 372 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 25m 30.60
2004 AM6104
15 317 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 25m 32.70
2005 AE7105
16 426 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 50m 33.04
2007 AA5707
17 321 Jonathan Olofsson Simklubben Sydsim 25m 34.08
2006 AE5906
18 351 Jens Magnusson SK Triton 25m 34.20
2005 AJ2505
19 215 Theo Muscalu Simklubben Poseidon 25m 34.65
2007 AJ4107
20 443 Jacob Lundgren Kiviks Simklubb 25m 34.83 EFT
2006 AT6706
21 423 Rasmus Hansson Kiviks Simklubb 25m 36.55
2005 AV0305
22 325 Fayzan Alam Simklubben Sydsim 50m 38.32
2005 AR2105
23 211 Benjamin Andersson
Medhanie
Simklubben Poseidon 25m 39.05
2007 AE0707
24 220 Ruslan Dzhamalov Simklubben Poseidon 2007 AK2307 25m 39.26
25 200 Tim Edelberg Simklubben Poseidon 2007 AB1507 25m 39.41
26 222 Esbjörn Nilsson Simklubben Poseidon 2007 AK4907 25m 39.91
27 214 Björn Lundin Linnér Simklubben Poseidon 2008 AE1108 25m 41.20
28 209 Vide Sandberg Simklubben Poseidon 2007 AE6507 25m 47.51
29 230 Arthur Ekman Simklubben Poseidon 2007 AR6107 25m 47.70
30 226 Ariv Deolalikar Simklubben Poseidon 2007 AN5707 25m 53.19
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 431 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 25m 23.92
2 66 Johan Rydahl Helsingborgs Simsällskap 2001 AF4901 25m 23.98
3 306 Robin Hanson Spårvägen Simförening 2001 AA2701 25m 23.98
4 151 Isak Larsson Simklubben Poseidon 2000 AF4900 25m 24.48
5 143 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 25m 24.81
6 311 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 2001 AJ7901 50m 25.07
7 161 David Falk Simklubben Poseidon 2003 AD3103 25m 25.54
8 152 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 2000 AH1100 25m 25.60
9 61 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 25m 25.63
10 17 Gustav Stahl H2Odense 2002 0245AM 25m 25.82
11 145 Anders Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV8500 25m 25.84
12 369 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 50m 25.91
13 63 Gustav Persson Helsingborgs Simsällskap 2000 AJ4500 25m 25.93
14 80 Victor Klingeryd Jalamo Helsingborgs Simsällskap 2000 AT4500 50m 26.01
15 67 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 50m 26.04
16 156 Ian Hangård Simklubben Poseidon 2002 AB5302 25m 26.30
17 366 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AI3102 25m 26.32
18 102 Jonatan Wede Landskrona Simsällskap 1988 AB7388 25m 26.41
19 405 Victor Lloyd Föreningen Trelleborg Sim 1996 AH8796 25m 26.64
20 65 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 25m 26.66
21 442 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 25m 26.68 EFT
22 104 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 1999 AE5199 25m 27.12
23 163 Joar Modigh Simklubben Poseidon 2001 AO1101 25m 27.15
24 309 Dennie Halilovic Simklubben Sydsim 2002 AC0702 50m 27.20
25 96 Marcus Barkrot Karlskrona Simsällskap 2002 AD7502 25m 27.25
26 158 Robin Falk Simklubben Poseidon 2001 AJ9101 25m 27.28
27 111 Markus Rydgren Landskrona Simsällskap 2003 AM3303 50m 27.29
28 417 Oscar Nordström Kiviks Simklubb 2003 AH4303 25m 27.30
29 15 Johan Siksne Kaalund H2Odense 2002 0235AI 25m 27.30
30 167 Ivan Sivolov Simklubben Poseidon 2003 AH0903 25m 27.50
31 279 Birkan Ates S 71 2002 AD8302 25m 27.51
32 133 Filip Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 2001 AH5101 25m 27.52
33 307 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 25m 27.78
34 109 Christoffer Dellhede Landskrona Simsällskap 2001 AD0501 25m 27.83
35 130 Adam Ringdahl Malmö Kappsimningsklubb 1998 AR7198 25m 27.86
36 131 Karl Liljegren Malmö Kappsimningsklubb 2001 AE7901 25m 27.90
37 94 Viktor Carlsson Karlskrona Simsällskap 2000 AB4300 25m 27.97
38 129 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 25m 28.00
39 310 Vilhelm Andersson Simklubben Sydsim 2002 AE1502 25m 28.16
40 168 Nils Tired Simklubben Poseidon 2003 AH2903 25m 28.18
41 332 Nicolas Nolén SK Triton 2000 AG4500 25m 28.28
42 108 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 25m 28.33
43 334 Noel Persson SK Triton 2002 AG2702 25m 28.36
44 126 Sten Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 1998 AO9998 50m 28.46
45 165 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 2000 AT6900 25m 28.51
46 128 Douglas Romare Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD0301 50m 28.88
47 81 Oscar Elfers Helsingborgs Simsällskap 2002 AL9102 25m 29.38
48 97 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 50m 29.44
49 32 Joel Wall Simklubben Hajen 2001 AH4501 25m 30.25
50 103 Tim Petersson Landskrona Simsällskap 1999 AB9799 50m 30.27
51 186 Joel Bergstrand Simklubben Poseidon 2003 AR6303 25m 32.27
52 232 Mehdi Zeraidi Simklubben Poseidon 1994 BC2794 25m
2019-10-18 13:22:12 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner