2020-04-05   00:09:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
34 50m Frisim Herrar
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 SK Triton 25m 25.32
337 Jonathan Palminger 2004 AB6504
2 Föreningen Trelleborg Sim 25m 26.50
408 Max Ringström 2004 AA8304
3 Föreningen Trelleborg Sim 25m 26.63
411 Ludvig Romare 2004 AA2704
4 S 71 25m 27.70
287 Karl Oredsson 2006 AD9706
5 Simklubben Poseidon 50m 27.72
191 Elias af Trampe 2004 AN6704
6 340 Victor Borg SK Triton 25m 27.82
2005 AB3105
7 388 Aron Persson Ystads Simsällskap 25m 27.91
2004 AM4504
8 179 Philip Björkman Simklubben Poseidon 25m 27.93
2005 AC9105
9 228 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 25m 28.21
2005 AW5705
10 319 Erik Komstedt Simklubben Sydsim 25m 28.25
2005 AE5505
11 43 Malte Laurén Simklubben Hajen 25m 28.45
2004 AE1704
12 284 Hugo Johnsson S 71 25m 28.73
2005 AD4905
13 189 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 25m 29.33
2005 AE1505
14 196 Victor Khan-Amidy Simklubben Poseidon 25m 29.47
2004 AQ8904
15 206 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 25m 29.59
2006 AK4906
16 197 Edvin Dahlén Simklubben Poseidon 25m 29.71
2004 AQ9904
17 215 Theo Muscalu Simklubben Poseidon 25m 30.44
2007 AJ4107
18 389 Alexander Silow Ystads Simsällskap 25m 30.57
2005 AF1505
19 317 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 50m 30.68
2005 AE7105
20 5 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 25m 30.95
2006 AF4706
21 321 Jonathan Olofsson Simklubben Sydsim 25m 32.11
2006 AE5906
22 188 Alfred Pettersson Simklubben Poseidon 25m 32.69
2005 AE2505
23 220 Ruslan Dzhamalov Simklubben Poseidon 25m 32.97
2007 AK2307
24 222 Esbjörn Nilsson Simklubben Poseidon 2007 AK4907 25m 33.94
25 223 Vidar Bentzer Simklubben Poseidon 2006 AS0706 25m 34.22
26 214 Björn Lundin Linnér Simklubben Poseidon 2008 AE1108 25m 34.50
27 226 Ariv Deolalikar Simklubben Poseidon 2007 AN5707 25m 35.53
28 200 Tim Edelberg Simklubben Poseidon 2007 AB1507 25m 35.72
29 209 Vide Sandberg Simklubben Poseidon 2007 AE6507 25m 35.87
30 230 Arthur Ekman Simklubben Poseidon 2007 AR6107 25m 41.50
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 431 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 25m 21.66
2000 BA7300
2 306 Robin Hanson Spårvägen Simförening 25m 22.05
2001 AA2701
3 143 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 25m 22.60
2002 AI7902
4 151 Isak Larsson Simklubben Poseidon 25m 23.11
2000 AF4900
5 105 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 25m 23.18
2000 AC1900
6 311 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 25m 23.71
2001 AJ7901
7 17 Gustav Stahl H2Odense 25m 24.00
2002 0245AM
8 232 Mehdi Zeraidi Simklubben Poseidon 25m 24.07
1994 BC2794
9 406 Axel Lloyd Föreningen Trelleborg Sim 25m 24.08
1999 AE4599
10 158 Robin Falk Simklubben Poseidon 25m 24.32
2001 AJ9101
11 148 Sebastian Bergenzaun Simklubben Poseidon 1991 AP5391 25m 24.39
12 366 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AI3102 25m 24.95
13 277 Philip Rantzow S 71 1999 AC7399 25m 24.97
14 279 Birkan Ates S 71 2002 AD8302 25m 24.97
15 109 Christoffer Dellhede Landskrona Simsällskap 2001 AD0501 50m 25.00
16 369 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 25m 25.12
17 96 Marcus Barkrot Karlskrona Simsällskap 2002 AD7502 25m 25.13
18 309 Dennie Halilovic Simklubben Sydsim 2002 AC0702 25m 25.14
19 330 Gustaf Palmqvist SK Triton 2001 AC5101 25m 25.23
20 341 Arvid Nilsson SK Triton 2003 AK4303 25m 25.43
21 133 Filip Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 2001 AH5101 25m 25.51
22 163 Joar Modigh Simklubben Poseidon 2001 AO1101 25m 25.53
23 97 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 25m 25.71
24 15 Johan Siksne Kaalund H2Odense 2002 0235AI 25m 25.72
25 376 Sebastian Lundgren Ystads Simsällskap 1999 AH8199 25m 25.86
26 94 Viktor Carlsson Karlskrona Simsällskap 2000 AB4300 25m 25.89
27 108 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 25m 25.92
28 129 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 50m 26.00
29 332 Nicolas Nolén SK Triton 2000 AG4500 25m 26.04
30 72 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1300 25m 26.08
31 310 Vilhelm Andersson Simklubben Sydsim 2002 AE1502 25m 26.19
32 111 Markus Rydgren Landskrona Simsällskap 2003 AM3303 50m 26.29
33 39 Gabriel Agardh Simklubben Hajen 2003 AG8103 25m 26.29
34 130 Adam Ringdahl Malmö Kappsimningsklubb 1998 AR7198 25m 26.32
35 107 Casper Svärd Landskrona Simsällskap 2001 AC0101 25m 26.41
36 120 Ludwig Wemlén Malmö Kappsimningsklubb 1997 AG3197 25m 26.55
37 8 Mathias Bech H2Odense 1996 9633AQ 25m 26.59
38 103 Tim Petersson Landskrona Simsällskap 1999 AB9799 25m 26.61
39 167 Ivan Sivolov Simklubben Poseidon 2003 AH0903 25m 26.82
40 174 Joel Henriksson Simklubben Poseidon 2003 AL2503 25m 26.99
41 315 Melvin Andersson Simklubben Sydsim 2003 AK7903 25m 28.00
42 312 Jesper Franzén Simklubben Sydsim 2002 AG3902 25m 28.38
43 186 Joel Bergstrand Simklubben Poseidon 2003 AR6303 25m 28.78
44 170 Carl Elmer Simklubben Poseidon 2003 AK2103 25m 28.90
45 32 Joel Wall Simklubben Hajen 2001 AH4501 25m 28.96
46 40 Jacob Hansson Simklubben Hajen 2002 AM8902 25m 29.47
47 202 Olle Zetterström Simklubben Poseidon 2003 AW1103 25m 30.81
2019-10-18 13:22:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner