2020-03-28   16:54:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
1 100m Frisim Herrar
Sponsor: YREV AB
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 SK Triton 25m 53.92
337 Jonathan Palminger 2004 AB6504
2 S 71 25m 56.83
282 Noah Malmgren 2004 AB2704
3 Simklubben Poseidon 25m 56.93
183 David Olofsson 2004 AJ9104
4 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 57.02
372 Eskil Ramäng 2004 AM6104
5 Föreningen Trelleborg Sim 25m 57.29
411 Ludvig Romare 2004 AA2704
6 410 Gabriel Olsson Föreningen Trelleborg Sim 25m 58.05
2004 AA3704
7 408 Max Ringström Föreningen Trelleborg Sim 25m 58.11
2004 AA8304
8 254 Yaser Sultan Simklubben Ran 25m 58.80
2005 AK5105
9 44 Måns Burmester-Lysell Simklubben Hajen 25m 58.82
2004 AE7704
10 180 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 25m 59.03
2005 AC0305
11 191 Elias af Trampe Simklubben Poseidon 25m 59.51
2004 AN6704
12 243 Gabriel Hachem Simklubben Ran 25m 59.56
2005 AE0105
13 314 Felix Rosenkvist Simklubben Sydsim 50m 59.98
2004 AD0704
14 427 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 50m 1:00.59
2004 AS2704
15 179 Philip Björkman Simklubben Poseidon 25m 1:00.98
2005 AC9105
16 228 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 25m 1:01.00
2005 AW5705
17 388 Aron Persson Ystads Simsällskap 25m 1:01.07
2004 AM4504
18 340 Victor Borg SK Triton 25m 1:01.12
2005 AB3105
19 425 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 50m 1:01.61
2004 AO2304
20 241 Kim Larsson Simklubben Ran 25m 1:01.81
2005 AC0105
21 251 Chengyue Li Simklubben Ran 25m 1:01.83
2004 AR1704
22 43 Malte Laurén Simklubben Hajen 25m 1:02.18
2004 AE1704
23 206 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 25m 1:02.24
2006 AK4906
24 287 Karl Oredsson S 71 2006 AD9706 25m 1:02.28
25 319 Erik Komstedt Simklubben Sydsim 2005 AE5505 25m 1:02.74
26 242 Ahmad Alhaj Simklubben Ran 2005 AC6905 25m 1:03.01
27 264 Nikolas Koumbaros Simklubben Ran 2006 AR6106 25m 1:03.31
28 193 Edvard Levau Simklubben Poseidon 2004 AN0904 25m 1:03.32
29 245 Mustapha Hariri Simklubben Ran 2005 AG7105 50m 1:03.37
30 197 Edvin Dahlén Simklubben Poseidon 2004 AQ9904 25m 1:03.43
31 187 Axel Sandberg Simklubben Poseidon 2004 AA7307 25m 1:03.53
32 261 Arvid Johansson Simklubben Ran 2007 AJ0707 25m 1:03.63
33 189 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 25m 1:03.99
34 181 Elias Löfström Simklubben Poseidon 2004 AI2504 25m 1:04.24
35 247 Hadi Hariri Simklubben Ran 2005 AH8705 25m 1:04.31
36 351 Jens Magnusson SK Triton 2005 AJ2505 25m 1:04.40
37 317 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 2005 AE7105 25m 1:05.10
38 266 Robin Cakmak Simklubben Ran 2004 AY0504 25m 1:05.37
39 192 Axel Carlius Simklubben Poseidon 2006 AC4906 25m 1:06.54
40 423 Rasmus Hansson Kiviks Simklubb 2005 AV0305 25m 1:06.74
41 215 Theo Muscalu Simklubben Poseidon 2007 AJ4107 25m 1:07.88
42 248 Gustav Bach Simklubben Ran 2005 AJ5105 25m 1:08.48
43 321 Jonathan Olofsson Simklubben Sydsim 2006 AE5906 25m 1:08.96
44 426 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 2007 AA5707 25m 1:09.81
45 188 Alfred Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE2505 25m 1:10.43
46 325 Fayzan Alam Simklubben Sydsim 2005 AR2105 25m 1:11.58
47 198 Caspian Rosengren Simklubben Poseidon 2005 AK5505 50m 1:12.08
48 256 Philip Li Shi Wei Simklubben Ran 2005 AN4505 25m 1:12.20
49 220 Ruslan Dzhamalov Simklubben Poseidon 2007 AK2307 25m 1:13.06
50 223 Vidar Bentzer Simklubben Poseidon 2006 AS0706 25m 1:13.51
51 252 Kevin Andersson Simklubben Ran 2005 AJ8905 25m 1:14.18
52 302 Alex Jemeljanov Sjöbo Simsällskap 2005 AR4305 25m 1:14.87
53 214 Björn Lundin Linnér Simklubben Poseidon 2008 AE1108 25m 1:16.24
54 200 Tim Edelberg Simklubben Poseidon 2007 AB1507 25m 1:16.63
55 211 Benjamin Andersson
Medhanie
Simklubben Poseidon 2007 AE0707 50m 1:16.65
56 443 Jacob Lundgren Kiviks Simklubb 2006 AT6706 25m 1:17.95 EFT
57 209 Vide Sandberg Simklubben Poseidon 2007 AE6507 25m 1:18.21
58 222 Esbjörn Nilsson Simklubben Poseidon 2007 AK4907 25m 1:24.60
59 226 Ariv Deolalikar Simklubben Poseidon 2007 AN5707 25m 1:26.45
60 230 Arthur Ekman Simklubben Poseidon 2007 AR6107 25m 1:27.80
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 306 Robin Hanson Spårvägen Simförening 2001 AA2701 25m 47.75
2 431 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 25m 48.67
3 105 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 25m 49.66
4 143 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 25m 49.78
5 67 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 25m 50.33
6 116 Mats Westergren Malmö Kappsimningsklubb 1994 AA0994 25m 50.57
7 152 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 2000 AH1100 25m 51.23
8 151 Isak Larsson Simklubben Poseidon 2000 AF4900 25m 51.24
9 64 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 25m 51.70
10 68 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2001 AH3501 25m 51.76
11 89 Markus Malm Jönköpings Simsällskap 1997 AE7397 25m 51.76
12 125 William Lindblom Malmö Kappsimningsklubb 1998 AN7798 25m 51.93
13 110 Linus Kahl Landskrona Simsällskap 2001 AE1501 25m 52.01
14 311 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 2001 AJ7901 25m 52.17
15 158 Robin Falk Simklubben Poseidon 2001 AJ9101 25m 52.18
16 81 Oscar Elfers Helsingborgs Simsällskap 2002 AL9102 25m 52.21
17 11 Simon Juul Henriksen H2Odense 2001 0161AG 25m 52.40
18 307 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 25m 52.73
19 17 Gustav Stahl H2Odense 2002 0245AM 25m 52.73
20 104 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 1999 AE5199 25m 53.03
21 309 Dennie Halilovic Simklubben Sydsim 2002 AC0702 25m 53.28
22 109 Christoffer Dellhede Landskrona Simsällskap 2001 AD0501 25m 53.33
23 369 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 25m 53.37
24 145 Anders Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV8500 25m 53.46
25 121 Anton Andersson Malmö Kappsimningsklubb 1997 AI4997 25m 53.60
26 63 Gustav Persson Helsingborgs Simsällskap 2000 AJ4500 25m 53.99
27 75 Gustav Lind Helsingborgs Simsällskap 2002 AG7702 50m 54.41
28 144 Primus Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV7100 25m 54.50
29 7 August B Bjerregaard H2Odense 2003 0313AN 25m 54.62
30 279 Birkan Ates S 71 2002 AD8302 25m 54.77
31 341 Arvid Nilsson SK Triton 2003 AK4303 25m 54.85
32 163 Joar Modigh Simklubben Poseidon 2001 AO1101 25m 54.88
33 15 Johan Siksne Kaalund H2Odense 2002 0235AI 25m 55.22
34 169 Pontus Hake Simklubben Poseidon 2001 AS8501 25m 55.45
35 277 Philip Rantzow S 71 1999 AC7399 25m 55.59
36 367 Emil Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AK2302 25m 55.66
37 157 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 25m 55.66
38 65 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 25m 55.74
39 332 Nicolas Nolén SK Triton 2000 AG4500 25m 55.75
40 96 Marcus Barkrot Karlskrona Simsällskap 2002 AD7502 25m 55.87
41 80 Victor Klingeryd Jalamo Helsingborgs Simsällskap 2000 AT4500 25m 56.08
42 126 Sten Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 1998 AO9998 25m 56.33
43 8 Mathias Bech H2Odense 1996 9633AQ 25m 56.52
44 333 Sebastian Mickelsson SK Triton 2001 AM0501 25m 56.59
45 130 Adam Ringdahl Malmö Kappsimningsklubb 1998 AR7198 25m 56.94
46 111 Markus Rydgren Landskrona Simsällskap 2003 AM3303 25m 56.99
47 102 Jonatan Wede Landskrona Simsällskap 1988 AB7388 25m 57.23
48 310 Vilhelm Andersson Simklubben Sydsim 2002 AE1502 25m 57.91
49 39 Gabriel Agardh Simklubben Hajen 2003 AG8103 25m 58.16
50 12 Lukas Stæhr Bentsen H2Odense 2003 0351AC 25m 58.40
51 168 Nils Tired Simklubben Poseidon 2003 AH2903 25m 58.46
52 97 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 25m 59.51
53 293 Hampus Olsson Sjöbo Simsällskap 2003 AH6303 25m 59.76
54 166 Emil Pettersson Simklubben Poseidon 2002 AM6702 25m 1:00.73
55 170 Carl Elmer Simklubben Poseidon 2003 AK2103 25m 1:00.92
56 174 Joel Henriksson Simklubben Poseidon 2003 AL2503 25m 1:01.42
57 315 Melvin Andersson Simklubben Sydsim 2003 AK7903 25m 1:02.13
58 186 Joel Bergstrand Simklubben Poseidon 2003 AR6303 25m 1:03.11
59 40 Jacob Hansson Simklubben Hajen 2002 AM8902 25m 1:03.14
60 32 Joel Wall Simklubben Hajen 2001 AH4501 25m 1:03.80
61 202 Olle Zetterström Simklubben Poseidon 2003 AW1103 50m 1:07.62
62 303 Alexander Nilsson Sjöbo Simsällskap 2003 AY9903 25m 1:11.74
2019-10-18 13:21:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
2 200m Frisim Damer
Sponsor: Alltid i Farten AB
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 SK Triton 25m 2:09.92
346 Maja Blomliden 2004 AW1804
2 H2Odense 25m 2:10.47
22 Mia T. Klüver-Kristensen 2004 0496AH
3 Kiviks Simklubb 25m 2:10.82
421 Thea Brünjes 2004 BF3604
4 S 71 25m 2:11.26
281 Emma Ragnarsson 2004 AI4203
5 Simklubben Hajen 25m 2:11.70
45 Ella Gutenwik 2004 AQ1804
6 420 Julia Olsson Kiviks Simklubb 25m 2:15.16
2004 AL0804
7 48 Julia Henriksson Simklubben Hajen 25m 2:16.25
2005 AQ5405
8 23 Josefine Risum Jørgensen H2Odense 25m 2:17.47
2004 0406AC
9 412 Vilma Andersson Föreningen Trelleborg Sim 25m 2:17.87
2004 AE5604
10 350 Tyra Öhlin SK Triton 25m 2:18.62
2004 AX5204
11 370 Kajsa Söderholm Vellinge-Näsets Simklubb 25m 2:20.33
2004 AN2404
12 178 Ida Nordberg Simklubben Poseidon 25m 2:20.51
2006 AB4406
13 38 Lova Persson Simklubben Hajen 25m 2:21.03
2004 AD7604
14 324 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 25m 2:21.89
2004 BK5204
15 413 Tova Kjellberg Föreningen Trelleborg Sim 25m 2:22.72
2004 AF5204
16 323 Ella Bodell Simklubben Sydsim 25m 2:23.80
2005 AX2605
17 49 Emilia Möller Simklubben Hajen 25m 2:24.51
2004 BG5204
18 322 Maja Kiceec Simklubben Sydsim 25m 2:25.13
2006 AL9806
19 285 Rebecka Ungureanu S 71 25m 2:25.32
2004 AX7404
20 182 Johanna Andersson Medhanie Simklubben Poseidon 25m 2:25.53
2005 AG0405
21 428 Isabella Hua Ringsjö Simklubb 25m 2:25.72
2007 AE0607
22 37 Alma Mårtensson Simklubben Hajen 25m 2:26.76
2004 AD6604
23 42 Olivia Pantzar Simklubben Hajen 25m 2:26.99
2004 AG5404
24 299 Sofie Jönsson Sjöbo Simsällskap 2007 AI9607 25m 2:29.22
25 47 Alice Bitzén Simklubben Hajen 2006 AE3606 25m 2:30.97
26 414 Sanna Westerberg Föreningen Trelleborg Sim 2004 AF6204 25m 2:31.19
27 397 Liv Martinsson Ystads Simsällskap 2004 BB7604 25m 2:31.37
28 395 Olivia Malmborg Ystads Simsällskap 2006 AE0806 25m 2:31.66
29 391 Nellie Emilsson Ystads Simsällskap 2005 AN8205 25m 2:31.69
30 205 Hedda Toth Simklubben Poseidon 2007 AJ6807 25m 2:32.23
31 253 Alva Larsson Simklubben Ran 2004 BJ8604 50m 2:32.84
32 203 Louise Hörup Simklubben Poseidon 2004 BN4204 25m 2:33.26
33 304 Nellie Björkqvist Sjöbo Simsällskap 2007 AX2207 25m 2:34.05
34 298 Hilda Nilsson-Halvardsson Sjöbo Simsällskap 2005 AL6805 25m 2:34.91
35 349 Lina Plantin SK Triton 2005 AJ7605 25m 2:35.18
36 204 Emma Pjanic Simklubben Poseidon 2005 BH3605 25m 2:35.97
37 260 Alexandra Engström Simklubben Ran 2006 BI0406 25m 2:41.36
38 213 Elin  Jannasch Simklubben Poseidon 2005 BN1405 25m 2:47.13
39 267 Amelia Johansson Lindkvist Simklubben Ran 2006 BS1806 25m 2:52.04
40 258 Wilma Sonesson Simklubben Ran 2007 AH5407 25m 2:52.24
41 392 Elize Jönsson Ystads Simsällskap 2006 AE2606 25m 2:52.70
42 212 Sofie Khan-Amidy Simklubben Poseidon 2007 AP5407 25m 2:53.37
43 265 Tova Jönsson Simklubben Ran 2007 AW0207 25m 2:53.80
44 229 Mia Ljungholm Simklubben Poseidon 2007 BG2407 25m 2:54.74
45 210 Hao Zheng Simklubben Poseidon 2007 AL9207 25m 2:57.91
46 263 Havin Cakmak Simklubben Ran 2005 BQ3405 25m 3:03.81
47 429 Luna Simonsson Ringsjö Simklubb 2005 BT1805 25m 3:05.44
48 219 Ebba Eriksson Simklubben Poseidon 2008 AK0808 50m 3:16.22
49 398 Hannah Nilsson Ystads Simsällskap 2006 AE5406 25m
50 227 Isabella Nilsson Simklubben Poseidon 2008 AT6408 25m
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 90 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 1999 AD2499 25m 1:56.61
2 432 Marte Lavberg Lambertseter Svømmeklubb 1999 25m 1:59.84
3 278 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 25m 2:00.06
4 62 Alicia Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2001 AF6801 25m 2:00.62
5 418 Olivia Hansson Kiviks Simklubb 2003 AP5403 25m 2:02.92
6 27 My Phuong Bui H2Odense 2003 0322AS 25m 2:06.75
7 149 Elin Melin Simklubben Poseidon 2000 AB4800 25m 2:06.88
8 155 Moa Karlsson Simklubben Poseidon 2002 AC1202 25m 2:07.39
9 123 Davilda Lareva Malmö Kappsimningsklubb 2000 AE4400 25m 2:09.27
10 106 Elin Johannesson Landskrona Simsällskap 1999 AM4299 25m 2:09.52
11 289 Tilde Anderberg-Richard Sjöbo Simsällskap 1999 AU5499 25m 2:09.58
12 164 Mary Lagoguez Simklubben Poseidon 2001 BD9801 25m 2:09.95
13 184 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 2003 BI2803 25m 2:10.49
14 46 Sara Nobrell Simklubben Hajen 2002 BM1402 50m 2:11.46
15 290 Minna Larsson Sjöbo Simsällskap 2002 AB3802 25m 2:12.13
16 20 Cecilie Baraviec H2Odense 2000 0016AB 25m 2:12.16
17 375 Matilda Åkesson Ystads Simsällskap 1999 AL9699 25m 2:12.45
18 76 Ebba Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2002 AO9602 25m 2:12.88
19 36 Freja Werker Simklubben Hajen 2003 AH3203 50m 2:13.64
20 33 Ella Laurén Simklubben Hajen 2001 AO1201 25m 2:15.07
21 159 Carolina Åsberg Simklubben Poseidon 2002 AJ1802 25m 2:15.86
22 195 Sofia Lund Simklubben Poseidon 2003 BP4803 25m 2:17.92
23 345 Siri Bokander SK Triton 2003 BF8403 25m 2:18.07
24 297 Emy Ek Sjöbo Simsällskap 2003 BK3403 25m 2:18.08
25 291 Ulrika von Buxhoeveden Sjöbo Simsällskap 2001 AQ4601 25m 2:20.04
26 368 Elin Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AW3802 25m 2:20.56
27 383 Elin Kjellberg Ystads Simsällskap 2003 AJ7803 25m 2:21.69
28 35 Isabell Tretinjak Simklubben Hajen 2003 AH1203 25m 2:22.58
29 379 Sara Melgar Ystads Simsällskap 2002 AA8602 25m 2:22.73
30 99 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap 2002 AH8702 25m 2:23.88
31 244 Linnea Nimander Simklubben Ran 2002 BQ8802 25m 2:24.04
32 176 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 2:25.52
33 382 Filippa Fredbo Ystads Simsällskap 2001 BD6801 25m 2:27.29
34 98 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 2:27.58
35 381 Elvira Eriksson Ystads Simsällskap 2003 AJ5803 25m 2:35.01
36 50 Ellen Egard Simklubben Hajen 2003 CA1403 25m 2:39.04
2019-10-18 13:21:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
3 400m Medley Herrar
Sponsor: HP Holding
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 2 Adam Paulsson Simklubben Elfsborg 1995 AB4395 25m 4:07.83
2 118 Marcus Kindberg Malmö Kappsimningsklubb 1993 AI6993 25m 4:31.85
3 154 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 25m 4:34.80
4 162 Filip Salbrink Simklubben Poseidon 2002 AH6502 25m 4:35.19
5 9 Victor Nygaard H2Odense 2003 0361AH 25m 4:39.41
6 108 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 25m 4:43.72
7 161 David Falk Simklubben Poseidon 2003 AD3103 25m 4:45.57
8 131 Karl Liljegren Malmö Kappsimningsklubb 2001 AE7901 25m 4:49.92
9 156 Ian Hangård Simklubben Poseidon 2002 AB5302 50m 4:52.76
10 140 Bo Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI4902 25m 4:52.90
11 160 Nils Wergeland Simklubben Poseidon 2002 AE4902 25m 4:56.33
12 294 Alfred Rosberg Sjöbo Simsällskap 2003 AJ4103 25m 5:06.94
13 167 Ivan Sivolov Simklubben Poseidon 2003 AH0903 25m 5:11.29
14 241 Kim Larsson Simklubben Ran 2005 AC0105 25m
15 243 Gabriel Hachem Simklubben Ran 2005 AE0105 25m
2019-10-18 13:21:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
4 50m Bröstsim Herrar
Sponsor: Hummel
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 Ringsjö Simklubb 50m 32.73
427 Vincent Hua 2004 AS2704
2 Ystads Simsällskap 25m 32.75
388 Aron Persson 2004 AM4504
3 Föreningen Trelleborg Sim 25m 33.09
408 Max Ringström 2004 AA8304
4 Ringsjö Simklubb 50m 33.33
425 Anthon Huasson 2004 AO2304
5 Simklubben Hajen 25m 33.73
43 Malte Laurén 2004 AE1704
6 228 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 25m 34.14
2005 AW5705
7 194 Jakob Lindskoug Simklubben Poseidon 25m 34.18
2004 AN8704
8 319 Erik Komstedt Simklubben Sydsim 25m 35.06
2005 AE5505
9 287 Karl Oredsson S 71 25m 35.62
2006 AD9706
10 196 Victor Khan-Amidy Simklubben Poseidon 25m 35.88
2004 AQ8904
11 5 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 25m 36.92
2006 AF4706
12 215 Theo Muscalu Simklubben Poseidon 25m 39.31
2007 AJ4107
13 426 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 50m 39.63
2007 AA5707
14 199 Pierrick Lagoguez Simklubben Poseidon 25m 42.68
2006 AF6506
15 424 Hampus Losell Kiviks Simklubb 50m 43.46
2005 AW4905
16 302 Alex Jemeljanov Sjöbo Simsällskap 50m 43.49
2005 AR4305
17 389 Alexander Silow Ystads Simsällskap 50m 43.80
2005 AF1505
18 198 Caspian Rosengren Simklubben Poseidon 25m 44.17
2005 AK5505
19 211 Benjamin Andersson
Medhanie
Simklubben Poseidon 50m 45.70
2007 AE0707
20 220 Ruslan Dzhamalov Simklubben Poseidon 2007 AK2307 25m 46.40
21 200 Tim Edelberg Simklubben Poseidon 2007 AB1507 50m 48.33
22 230 Arthur Ekman Simklubben Poseidon 2007 AR6107 25m 52.51
23 226 Ariv Deolalikar Simklubben Poseidon 2007 AN5707 25m 57.32
24 222 Esbjörn Nilsson Simklubben Poseidon 2007 AK4907 25m 58.14
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 63 Gustav Persson Helsingborgs Simsällskap 2000 AJ4500 25m 28.28
2 117 Felix Nilsson Malmö Kappsimningsklubb 1990 AM6590 25m 28.76
3 110 Linus Kahl Landskrona Simsällskap 2001 AE1501 25m 28.90
4 66 Johan Rydahl Helsingborgs Simsällskap 2001 AF4901 25m 29.27
5 105 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 50m 29.31
6 65 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 25m 29.34
7 67 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 25m 29.58
8 122 Erik Nicklasson Malmö Kappsimningsklubb 1998 AG2598 25m 29.61
9 119 Anton Persson Malmö Kappsimningsklubb 1994 AM7394 25m 29.81
10 141 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 25m 29.99
11 10 Oliver Hallenborg H2Odense 2002 0243AA 25m 30.02
12 64 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 25m 30.08
13 442 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 25m 30.23 EFT
14 68 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2001 AH3501 25m 30.27
15 380 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 2001 AJ4301 25m 30.28
16 129 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 50m 30.36
17 328 Linus Forsgren SK Triton 2003 AA1103 25m 30.59
18 108 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 25m 31.07
19 363 Jonatan Holmquist Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AA6503 50m 31.23
20 369 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AI6303 50m 31.28
21 107 Casper Svärd Landskrona Simsällskap 2001 AC0101 25m 31.62
22 121 Anton Andersson Malmö Kappsimningsklubb 1997 AI4997 25m 31.69
23 14 Casper Bang Clausen H2Odense 2003 0391AJ 25m 31.93
24 120 Ludwig Wemlén Malmö Kappsimningsklubb 1997 AG3197 25m 31.99
25 103 Tim Petersson Landskrona Simsällskap 1999 AB9799 25m 32.12
26 102 Jonatan Wede Landskrona Simsällskap 1988 AB7388 25m 32.26
27 165 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 2000 AT6900 25m 32.30
28 293 Hampus Olsson Sjöbo Simsällskap 2003 AH6303 25m 32.93
29 331 Oscar Palmqvist SK Triton 2000 AF9300 25m 33.04
30 128 Douglas Romare Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD0301 25m 33.64
31 174 Joel Henriksson Simklubben Poseidon 2003 AL2503 25m 33.89
32 94 Viktor Carlsson Karlskrona Simsällskap 2000 AB4300 25m 34.28
33 310 Vilhelm Andersson Simklubben Sydsim 2002 AE1502 25m 35.01
34 303 Alexander Nilsson Sjöbo Simsällskap 2003 AY9903 25m 36.23
35 40 Jacob Hansson Simklubben Hajen 2002 AM8902 25m 37.22
36 315 Melvin Andersson Simklubben Sydsim 2003 AK7903 50m 38.93
2019-10-18 13:22:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
5 100m Bröstsim Damer
Sponsor: XL Hans Anders Bygg
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 SK Triton 25m 1:15.33
342 Maja Björnström 2005 AD2205
2 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:15.57
373 Thea Wicknertz 2005 AT3405
3 SK Triton 25m 1:17.04
4 Isa Ståhl 2006 AC9406
4 Simklubben Poseidon 25m 1:17.45
190 Frida Jansson 2006 AE7206
5 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:18.33
371 Maya Wallström 2004 AT4804
6 300 Cassandra Malmström Sjöbo Simsällskap 25m 1:18.52
2005 BG7405
7 335 Isabel Persson SK Triton 25m 1:20.53
2004 AB3804
8 428 Isabella Hua Ringsjö Simklubb 25m 1:20.85
2007 AE0607
9 344 Emma Ramic SK Triton 25m 1:20.97
2004 AJ2804
10 412 Vilma Andersson Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:21.27
2004 AE5604
11 286 Veronika Ruzic S 71 25m 1:21.46
2006 AH1606
12 399 Tea Stark Friis Ystads Simsällskap 25m 1:21.63
2006 AE6406
13 49 Emilia Möller Simklubben Hajen 25m 1:22.61
2004 BG5204
14 385 Irma Nilsson Ystads Simsällskap 25m 1:23.07
2004 AD5204
15 38 Lova Persson Simklubben Hajen 25m 1:23.11
2004 AD7604
16 25 Ida Juul Grønning H2Odense 25m 1:24.12
2004 0418AC
17 255 Lina Malmgren Simklubben Ran 25m 1:26.07
2004 BJ4604
18 37 Alma Mårtensson Simklubben Hajen 25m 1:26.10
2004 AD6604
19 185 Emelie Stridh Simklubben Poseidon 25m 1:27.66
2004 AW3404
20 316 Jennie Christiansen Simklubben Sydsim 25m 1:27.70
2004 AL3204
21 398 Hannah Nilsson Ystads Simsällskap 25m 1:29.65
2006 AE5406
22 203 Louise Hörup Simklubben Poseidon 25m 1:33.44
2004 BN4204
23 403 Elsa Lundstedt Ystads Simsällskap 25m 1:33.48
2007 AN1607
24 265 Tova Jönsson Simklubben Ran 2007 AW0207 25m 1:34.37
25 212 Sofie Khan-Amidy Simklubben Poseidon 2007 AP5407 25m 1:34.96
26 318 Emilia Sandström Simklubben Sydsim 2004 AY7204 25m 1:35.39
27 260 Alexandra Engström Simklubben Ran 2006 BI0406 25m 1:36.80
28 217 Isabelle Hallencreutz Simklubben Poseidon 2007 AV9807 25m 1:37.53
29 429 Luna Simonsson Ringsjö Simklubb 2005 BT1805 25m 1:39.47
30 400 Alice Strömberg Ystads Simsällskap 2007 AB4207 50m 1:39.53
31 227 Isabella Nilsson Simklubben Poseidon 2008 AT6408 25m 1:39.88
32 422 Elina Olsson Kiviks Simklubb 2006 AT7806 25m 1:39.90
33 216 Sienna Anker Simklubben Poseidon 2008 AJ2808 25m 1:39.97
34 258 Wilma Sonesson Simklubben Ran 2007 AH5407 25m 1:40.17
35 267 Amelia Johansson Lindkvist Simklubben Ran 2006 BS1806 25m 1:40.33
36 229 Mia Ljungholm Simklubben Poseidon 2007 BG2407 25m 1:44.34
37 210 Hao Zheng Simklubben Poseidon 2007 AL9207 25m 1:44.90
38 390 Molly Emilsson Ystads Simsällskap 2008 AA5208 25m 1:45.16
39 401 Ida Viberg Mårtensson Ystads Simsällskap 2005 AN1205 25m 1:45.66
40 218 Astrid Larsson Simklubben Poseidon 2008 AK1208 25m 1:46.14
41 225 Giuliana Cibinetto Simklubben Poseidon 2007 BA7407 50m 1:48.58
42 416 Celie Rosén Föreningen Trelleborg Sim 2005 BP0605 25m 1:49.04
43 224 Aylin Rosengren Simklubben Poseidon 2007 BA6407 25m 1:54.88
44 219 Ebba Eriksson Simklubben Poseidon 2008 AK0808 25m 1:55.72
45 263 Havin Cakmak Simklubben Ran 2005 BQ3405 25m
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 69 Lisa Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 2002 AE5802 25m 1:10.75
2 88 Nilla Atzmannstorfer Jönköpings Simsällskap 1998 AB6498 25m 1:10.94
3 70 Nelly Rasmusson Helsingborgs Simsällskap 2001 AO7201 25m 1:10.95
4 29 Johanne A Andersson H2Odense 2003 0302AD 25m 1:11.89
5 82 Elly Palm Helsingborgs Simsällskap 2001 BP4401 25m 1:12.16
6 135 Johanna Andersson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AK8202 25m 1:12.91
7 34 Elsa Bitzén Simklubben Hajen 2003 AD8203 25m 1:13.66
8 288 Olga Schubert Sjöbo Simsällskap 2000 AK2800 25m 1:14.40
9 41 Thea Dahlqvist Simklubben Hajen 2003 AR4603 25m 1:16.07
10 146 Nicola Lindell Malmö Kappsimningsklubb 2001 BV2401 25m 1:16.40
11 308 Isabella Lagnerup Simklubben Sydsim 2000 AS7800 25m 1:16.48
12 93 Disa Gladher Karlskrona Simsällskap 2002 AA2202 25m 1:17.33
13 138 Kristina Kulcsar Malmö Kappsimningsklubb 2001 AY7801 25m 1:20.31
14 280 Michaela Ruzic S 71 2003 AG8203 25m 1:22.02
15 348 Moa Järnegren SK Triton 2003 BK6803 25m 1:22.43
16 100 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 2002 AV9202 25m 1:22.94
17 177 Julia Rieschel Simklubben Poseidon 2003 BF8203 25m 1:23.69
18 378 Julia Frederiksen Ystads Simsällskap 2001 AD4801 25m 1:23.78
19 336 Julia Stenström SK Triton 2002 AO5402 25m 1:25.47
20 244 Linnea Nimander Simklubben Ran 2002 BQ8802 25m 1:26.49
21 381 Elvira Eriksson Ystads Simsällskap 2003 AJ5803 25m 1:28.16
22 387 Mimmi Cassé Ystads Simsällskap 2002 BR6202 25m 1:37.57
23 374 Ida Andersson Wulf Vellinge-Näsets Simklubb 1998 BP9498 25m 1:56.45 SB6
2019-10-18 13:21:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
6 100m Medley Herrar
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 H2Odense 25m 1:03.20
13 Mads Juul Henriksen 2004 0465AA
2 Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:07.30
411 Ludvig Romare 2004 AA2704
3 Simklubben Poseidon 25m 1:07.81
183 David Olofsson 2004 AJ9104
4 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:08.26
372 Eskil Ramäng 2004 AM6104
5 Ringsjö Simklubb 25m 1:08.54
425 Anthon Huasson 2004 AO2304
6 427 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 25m 1:08.88
2004 AS2704
7 340 Victor Borg SK Triton 25m 1:10.72
2005 AB3105
8 191 Elias af Trampe Simklubben Poseidon 25m 1:11.40
2004 AN6704
9 206 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 25m 1:14.52
2006 AK4906
10 351 Jens Magnusson SK Triton 25m 1:14.58
2005 AJ2505
11 215 Theo Muscalu Simklubben Poseidon 25m 1:15.80
2007 AJ4107
12 302 Alex Jemeljanov Sjöbo Simsällskap 25m 1:20.38
2005 AR4305
13 426 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 25m 1:22.14
2007 AA5707
14 317 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 25m 1:23.21
2005 AE7105
15 389 Alexander Silow Ystads Simsällskap 25m 1:24.08
2005 AF1505
16 423 Rasmus Hansson Kiviks Simklubb 25m 1:27.47
2005 AV0305
17 200 Tim Edelberg Simklubben Poseidon 25m 1:28.89
2007 AB1507
18 209 Vide Sandberg Simklubben Poseidon 25m 1:29.06
2007 AE6507
19 198 Caspian Rosengren Simklubben Poseidon 25m 1:29.98
2005 AK5505
20 214 Björn Lundin Linnér Simklubben Poseidon 25m 1:30.04
2008 AE1108
21 325 Fayzan Alam Simklubben Sydsim 25m
2005 AR2105
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 Landskrona Simsällskap 25m 55.49
105 Emil Hassling 2000 AC1900
2 61 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 25m 55.74
2000 AH3500
3 110 Linus Kahl Landskrona Simsällskap 25m 56.53
2001 AE1501
4 66 Johan Rydahl Helsingborgs Simsällskap 25m 57.57
2001 AF4901
5 68 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 25m 57.82
2001 AH3501
6 116 Mats Westergren Malmö Kappsimningsklubb 25m 57.88
1994 AA0994
7 152 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 25m 59.47
2000 AH1100
8 58 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 25m 59.59
2001 AA6501
9 380 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 25m 59.99
2001 AJ4301
10 121 Anton Andersson Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:00.16
1997 AI4997
11 369 Hugo Stenskepp Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:00.21
2003 AI6303
12 125 William Lindblom Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:00.51
1998 AN7798
13 65 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 25m 1:01.03
2001 AF5901
14 366 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:01.33
2002 AI3102
15 442 Max Persson Ystads Simsällskap 25m 1:01.39 EFT
2001 AE9501
16 311 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 25m 1:03.45
2001 AJ7901
17 376 Sebastian Lundgren Ystads Simsällskap 25m 1:03.75
1999 AH8199
18 332 Nicolas Nolén SK Triton 25m 1:04.05
2000 AG4500
19 168 Nils Tired Simklubben Poseidon 25m 1:04.37
2003 AH2903
20 14 Casper Bang Clausen H2Odense 2003 0391AJ 25m 1:04.48
21 94 Viktor Carlsson Karlskrona Simsällskap 2000 AB4300 25m 1:05.25
22 341 Arvid Nilsson SK Triton 2003 AK4303 25m 1:05.53
23 367 Emil Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AK2302 25m 1:06.03
24 96 Marcus Barkrot Karlskrona Simsällskap 2002 AD7502 25m 1:06.18
25 310 Vilhelm Andersson Simklubben Sydsim 2002 AE1502 25m 1:07.34
26 293 Hampus Olsson Sjöbo Simsällskap 2003 AH6303 25m 1:08.15
27 111 Markus Rydgren Landskrona Simsällskap 2003 AM3303 25m 1:09.80
28 130 Adam Ringdahl Malmö Kappsimningsklubb 1998 AR7198 25m 1:09.94
29 97 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 25m 1:10.04
30 32 Joel Wall Simklubben Hajen 2001 AH4501 25m 1:12.64
2019-10-18 13:21:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Startlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
7 100m Fjärilsim Damer
Sponsor: Stoby Måleri AB
15 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 H2Odense 25m 1:06.00
24 Emilie Podiss Petersen 2004 0404AO
2 S 71 25m 1:06.47
281 Emma Ragnarsson 2004 AI4203
3 Kiviks Simklubb 50m 1:06.53
420 Julia Olsson 2004 AL0804
4 Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:08.28
409 Alicia Sjögren 2005 AA8205
5 SK Triton 25m 1:08.89
339 Mica Nolén 2004 AG1204
6 172 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon 25m 1:09.39
2006 AA4606
7 342 Maja Björnström SK Triton 25m 1:10.96
2005 AD2205
8 299 Sofie Jönsson Sjöbo Simsällskap 25m 1:12.62
2007 AI9607
9 304 Nellie Björkqvist Sjöbo Simsällskap 25m 1:13.56
2007 AX2207
10 38 Lova Persson Simklubben Hajen 25m 1:13.68
2004 AD7604
11 286 Veronika Ruzic S 71 25m 1:14.40
2006 AH1606
12 396 Linn Martinsson Ystads Simsällskap 25m 1:15.25
2004 BB8604
13 428 Isabella Hua Ringsjö Simklubb 25m 1:17.23
2007 AE0607
14 404 Tyra Rundgren Ystads Simsällskap 50m 1:18.86
2008 AQ1808
15 253 Alva Larsson Simklubben Ran 25m 1:19.40
2004 BJ8604
16 207 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon 25m 1:19.67
2006 AW7606
17 322 Maja Kiceec Simklubben Sydsim 25m 1:20.45
2006 AL9806
18 205 Hedda Toth Simklubben Poseidon 25m 1:21.68
2007 AJ6807
19 255 Lina Malmgren Simklubben Ran 25m 1:21.93
2004 BJ4604
20 415 Jacquline Rengbrandt Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:23.83
2005 BF6605
21 397 Liv Martinsson Ystads Simsällskap 25m 1:24.04
2004 BB7604
22 398 Hannah Nilsson Ystads Simsällskap 25m 1:25.16
2006 AE5406
23 402 Tindra Alstierna Ystads Simsällskap 25m 1:26.14
2006 AO4606
24 400 Alice Strömberg Ystads Simsällskap 2007 AB4207 25m 1:26.85
25 257 Vega Mårtensson Simklubben Ran 2006 AS4406 25m 1:27.94
26 267 Amelia Johansson Lindkvist Simklubben Ran 2006 BS1806 25m 1:28.21
27 392 Elize Jönsson Ystads Simsällskap 2006 AE2606 25m 1:28.77
28 221 Mia Kajic Simklubben Poseidon 2006 BJ2406 25m 1:29.14
29 391 Nellie Emilsson Ystads Simsällskap 2005 AN8205 25m 1:29.80
30 246 Lisa Harde Simklubben Ran 2006 AH7406 25m 1:36.81
31 265 Tova Jönsson Simklubben Ran 2007 AW0207 25m 1:40.64
32 258 Wilma Sonesson Simklubben Ran 2007 AH5407 25m 1:44.80
33 263 Havin Cakmak Simklubben Ran 2005 BQ3405 25m 1:46.40
34 218 Astrid Larsson Simklubben Poseidon 2008 AK1208 25m
16-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 433 Sara Junevik Falu Simsällskap 25m 58.20
2000 AL3400
2 147 Ida Marko-Varga Simklubben Poseidon 25m 58.23
1985 AB2285
3 60 Hanna Rosvall Helsingborgs Simsällskap 25m 59.05
2000 AM7200
4 1 Magdalena Kuras SK Triton 25m 1:00.13
1988 AR9288
5 73 Rebecca Hesslevik Helsingborgs Simsällskap 25m 1:01.77
2000 AZ0800
6 92 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 50m 1:02.21
2001 AT7401
7 91 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2003 AA1403 25m 1:02.46
8 407 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim 2002 AI2602 25m 1:02.61
9 79 Clara Thomasson Helsingborgs Simsällskap 2001 BD6601 25m 1:02.95
10 278 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 25m 1:03.10
11 28 Nikoline Andersen H2Odense 2003 0368AR 25m 1:03.12
12 164 Mary Lagoguez Simklubben Poseidon 2001 BD9801 25m 1:03.88
13 296 Clara Steen Sjöbo Simsällskap 2003 BE3603 25m 1:03.97