2020-02-23   18:32:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Heatlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar
Final 1 (5)
Sponsor: TYR
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:26
245 1 Mustapha Hariri 2005 SK RAN 25m
424 2 Hampus Losell 2005 KIVIKS SK 3:32.43 25m
215 3 Theo Muscalu 2007 POSEIDON 3:16.16 25m
303 4 Alexander Nilsson 2003 SJÖBO SS 3:09.97 25m
199 5 Pierrick Lagoguez 2006 POSEIDON 3:14.69 25m
252 6 Kevin Andersson 2005 SK RAN 3:31.49 50m
5 7 Elias Albrektsson 2006 SS IDEN 3:34.22 25m
247 8 Hadi Hariri 2005 SK RAN 25m
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:30
242 1 Ahmad Alhaj 2005 SK RAN 3:00.11 25m
254 2 Yaser Sultan 2005 SK RAN 2:56.09 25m
251 3 Chengyue Li 2004 SK RAN 2:52.78 25m
128 4 Douglas Romare 2001 MKK 2:42.47 25m
174 5 Joel Henriksson 2003 POSEIDON 2:43.51 25m
243 6 Gabriel Hachem 2005 SK RAN 2:55.08 25m
40 7 Jacob Hansson 2002 SK HAJEN 2:58.28 25m
426 8 Benjamin Huasson 2007 RINGSJÖ SK 3:08.10 50m
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:33
107 1 Casper Svärd 2001 LANDSKRONA 2:32.90 25m
129 2 Axel Andrén 2001 MKK 2:30.24 25m
328 3 Linus Forsgren 2003 SK TRITON 2:26.64 25m
380 4 Gustaf Persson 2001 YSTADS SS 2:23.13 25m
119 5 Anton Persson 1994 MKK 2:23.47 25m
140 6 Bo Beckman 2002 MKK 2:27.86 25m
120 7 Ludwig Wemlén 1997 MKK 2:31.10 25m
102 8 Jonatan Wede 1988 LANDSKRONA 2:36.06 25m
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar Final 15 och yngre
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:36
Anm tid
Start ca:
319 1 Erik Komstedt 2005 SK SYDSIM 2:49.02 50m
228 2 Nayan Ljungholm 2005 POSEIDON 2:40.93 25m
43 3 Malte Laurén 2004 SK HAJEN 2:39.30 25m
388 4 Aron Persson 2004 YSTADS SS 2:34.00 25m
427 5 Vincent Hua 2004 RINGSJÖ SK 2:38.68 25m
425 6 Anthon Huasson 2004 RINGSJÖ SK 2:40.71 50m
194 7 Jakob Lindskoug 2004 POSEIDON 2:42.28 25m
196 8 Victor Khan-Amidy 2004 POSEIDON 2:51.50 50m
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar Final 16-99 år
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:39
10 1 Oliver Hallenborg 2002 H2Odense 2:21.29 25m
141 2 Gustav Englund 2001 MKK 2:20.17 25m
105 3 Emil Hassling 2000 LANDSKRONA 2:16.84 25m
2 4 Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 2:08.43 25m
63 5 Gustav Persson 2000 HS 2:13.97 25m
117 6 Felix Nilsson 1990 MKK 2:19.95 25m
108 7 Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA 2:21.10 50m
9 8 Victor Nygaard 2003 H2Odense 2:22.23 25m
2019-10-18 18:27:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner