2020-11-30   22:20:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Heatlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 5, 100m Bröstsim Damer
Heat 1 (9)
Sponsor: XL Hans Anders Bygg
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
1 25m
2 25m
374 3 Ida Andersson Wulf 1998 VELLINGE-N 1:56.45 25m
SB6 - A, 12
224 4 Aylin Rosengren 2007 POSEIDON 1:54.88 25m
219 5 Ebba Eriksson 2008 POSEIDON 1:55.72 25m
263 6 Havin Cakmak 2005 SK RAN 25m
7 25m
8 25m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Heat 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
225 1 Giuliana Cibinetto 2007 POSEIDON 1:48.58 50m
401 2 Ida Viberg Mårtensson 2005 YSTADS SS 1:45.66 25m
210 3 Hao Zheng 2007 POSEIDON 1:44.90 25m
267 4 Amelia Johansson Lindkvist 2006 SK RAN 1:40.33 25m
229 5 Mia Ljungholm 2007 POSEIDON 1:44.34 25m
390 6 Molly Emilsson 2008 YSTADS SS 1:45.16 25m
218 7 Astrid Larsson 2008 POSEIDON 1:46.14 25m
416 8 Celie Rosén 2005 TRELLEBORG 1:49.04 25m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Heat 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
216 1 Sienna Anker 2008 POSEIDON 1:39.97 25m
227 2 Isabella Nilsson 2008 POSEIDON 1:39.88 25m
429 3 Luna Simonsson 2005 RINGSJÖ SK 1:39.47 25m
217 4 Isabelle Hallencreutz 2007 POSEIDON 1:37.53 25m
387 5 Mimmi Cassé 2002 YSTADS SS 1:37.57 25m
400 6 Alice Strömberg 2007 YSTADS SS 1:39.53 50m
422 7 Elina Olsson 2006 KIVIKS SK 1:39.90 25m
258 8 Wilma Sonesson 2007 SK RAN 1:40.17 25m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Heat 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:15
Anm tid
Start ca:
318 1 Emilia Sandström 2004 SK SYDSIM 1:35.39 25m
265 2 Tova Jönsson 2007 SK RAN 1:34.37 25m
203 3 Louise Hörup 2004 POSEIDON 1:33.44 25m
381 4 Elvira Eriksson 2003 YSTADS SS 1:28.16 25m
398 5 Hannah Nilsson 2006 YSTADS SS 1:29.65 25m
403 6 Elsa Lundstedt 2007 YSTADS SS 1:33.48 25m
212 7 Sofie Khan-Amidy 2007 POSEIDON 1:34.96 25m
260 8 Alexandra Engström 2006 SK RAN 1:36.80 25m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Heat 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
185 1 Emelie Stridh 2004 POSEIDON 1:27.66 25m
37 2 Alma Mårtensson 2004 SK HAJEN 1:26.10 25m
336 3 Julia Stenström 2002 SK TRITON 1:25.47 25m
378 4 Julia Frederiksen 2001 YSTADS SS 1:23.78 25m
25 5 Ida Juul Grønning 2004 H2Odense 1:24.12 25m
255 6 Lina Malmgren 2004 SK RAN 1:26.07 25m
244 7 Linnea Nimander 2002 SK RAN 1:26.49 25m
316 8 Jennie Christiansen 2004 SK SYDSIM 1:27.70 25m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Heat 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
38 1 Lova Persson 2004 SK HAJEN 1:23.11 25m
100 2 Tufva Alexandersson 2002 KARLSKRONA 1:22.94 25m
348 3 Moa Järnegren 2003 SK TRITON 1:22.43 25m
399 4 Tea Stark Friis 2006 YSTADS SS 1:21.63 25m
280 5 Michaela Ruzic 2003 S 71 1:22.02 25m
49 6 Emilia Möller 2004 SK HAJEN 1:22.61 25m
385 7 Irma Nilsson 2004 YSTADS SS 1:23.07 25m
177 8 Julia Rieschel 2003 POSEIDON 1:23.69 25m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Heat 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
428 1 Isabella Hua 2007 RINGSJÖ SK 1:20.85 25m
93 2 Disa Gladher 2002 KARLSKRONA 1:17.33 25m
342 3 Maja Björnström 2005 SK TRITON 1:15.33 25m
70 4 Nelly Rasmusson 2001 HS 1:10.95 25m
135 5 Johanna Andersson 2002 MKK 1:12.91 25m
146 6 Nicola Lindell 2001 MKK 1:16.40 25m
300 7 Cassandra Malmström 2005 SJÖBO SS 1:18.52 25m
286 8 Veronika Ruzic 2006 S 71 1:21.46 25m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Heat 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:22
335 1 Isabel Persson 2004 SK TRITON 1:20.53 25m
4 2 Isa Ståhl 2006 SK TRITON 1:17.04 25m
288 3 Olga Schubert 2000 SJÖBO SS 1:14.40 25m
88 4 Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING 1:10.94 25m
82 5 Elly Palm 2001 HS 1:12.16 25m
41 6 Thea Dahlqvist 2003 SK HAJEN 1:16.07 25m
371 7 Maya Wallström 2004 VELLINGE-N 1:18.33 25m
412 8 Vilma Andersson 2004 TRELLEBORG 1:21.27 25m
Gren 5, 100m Bröstsim Damer Heat 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:23
138 1 Kristina Kulcsar 2001 MKK 1:20.31 25m
308 2 Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM 1:16.48 25m
34 3 Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN 1:13.66 25m
69 4 Lisa Bengtsson 2002 HS 1:10.75 25m
29 5 Johanne A Andersson 2003 H2Odense 1:11.89 25m
373 6 Thea Wicknertz 2005 VELLINGE-N 1:15.57 25m
190 7 Frida Jansson 2006 POSEIDON 1:17.45 25m
344 8 Emma Ramic 2004 SK TRITON 1:20.97 25m
2019-10-18 18:27:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner