2020-10-26   14:27:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för TYR OPEN Ystad Grand Prix 2

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök pass 1

Document
Heatlista
TYR Open 2019-10-19--20
Plats: Arrangör: Ystads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 6, 100m Medley Herrar
Heat 1 (7)
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:25
1 25m
2 25m
325 3 Fayzan Alam 2005 SK SYDSIM 25m
198 4 Caspian Rosengren 2005 POSEIDON 1:29.98 25m
214 5 Björn Lundin Linnér 2008 POSEIDON 1:30.04 25m
6 25m
7 25m
8 25m
Gren 6, 100m Medley Herrar Heat 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
209 1 Vide Sandberg 2007 POSEIDON 1:29.06 25m
423 2 Rasmus Hansson 2005 KIVIKS SK 1:27.47 25m
426 3 Benjamin Huasson 2007 RINGSJÖ SK 1:22.14 25m
215 4 Theo Muscalu 2007 POSEIDON 1:15.80 25m
302 5 Alex Jemeljanov 2005 SJÖBO SS 1:20.38 25m
389 6 Alexander Silow 2005 YSTADS SS 1:24.08 25m
200 7 Tim Edelberg 2007 POSEIDON 1:28.89 25m
8 25m
Gren 6, 100m Medley Herrar Heat 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:29
206 1 Filip Lönnerfors 2006 POSEIDON 1:14.52 25m
191 2 Elias af Trampe 2004 POSEIDON 1:11.40 25m
97 3 Elias Nilsson 2002 KARLSKRONA 1:10.04 25m
111 4 Markus Rydgren 2003 LANDSKRONA 1:09.80 25m
130 5 Adam Ringdahl 1998 MKK 1:09.94 25m
340 6 Victor Borg 2005 SK TRITON 1:10.72 25m
32 7 Joel Wall 2001 SK HAJEN 1:12.64 25m
351 8 Jens Magnusson 2005 SK TRITON 1:14.58 25m
Gren 6, 100m Medley Herrar Heat 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:30
Anm tid
Start ca:
425 1 Anthon Huasson 2004 RINGSJÖ SK 1:08.54 25m
293 2 Hampus Olsson 2003 SJÖBO SS 1:08.15 25m
310 3 Vilhelm Andersson 2002 SK SYDSIM 1:07.34 25m
96 4 Marcus Barkrot 2002 KARLSKRONA 1:06.18 25m
411 5 Ludvig Romare 2004 TRELLEBORG 1:07.30 25m
183 6 David Olofsson 2004 POSEIDON 1:07.81 25m
372 7 Eskil Ramäng 2004 VELLINGE-N 1:08.26 25m
427 8 Vincent Hua 2004 RINGSJÖ SK 1:08.88 25m
Gren 6, 100m Medley Herrar Heat 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:32
14 1 Casper Bang Clausen 2003 H2Odense 1:04.48 25m
442 2 Max Persson 2001 YSTADS SS 1:01.39 25m
380 3 Gustaf Persson 2001 YSTADS SS 59.99 25m
110 4 Linus Kahl 2001 LANDSKRONA 56.53 25m
116 5 Mats Westergren 1994 MKK 57.88 25m
125 6 William Lindblom 1998 MKK 1:00.51 25m
376 7 Sebastian Lundgren 1999 YSTADS SS 1:03.75 25m
367 8 Emil Svensson 2002 VELLINGE-N 1:06.03 25m
Gren 6, 100m Medley Herrar Heat 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
168 1 Nils Tired 2003 POSEIDON 1:04.37 25m
366 2 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 1:01.33 25m
58 3 William Kerman 2001 HS 59.59 25m
61 4 Stefan Varga 2000 HS 55.74 25m
68 5 Dante Vollmer 2001 HS 57.82 25m
369 6 Hugo Stenskepp 2003 VELLINGE-N 1:00.21 25m
311 7 Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM 1:03.45 25m
341 8 Arvid Nilsson 2003 SK TRITON 1:05.53 25m
Gren 6, 100m Medley Herrar Heat 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:34
332 1 Nicolas Nolén 2000 SK TRITON 1:04.05 25m
65 2 August Mathisen 2001 HS 1:01.03 25m
152 3 Gustav Östlund 2000 POSEIDON 59.47 25m
105 4 Emil Hassling 2000 LANDSKRONA 55.49 25m
66 5 Johan Rydahl 2001 HS 57.57 25m
121 6 Anton Andersson 1997 MKK 1:00.16 25m
13 7 Mads Juul Henriksen 2004 H2Odense 1:03.20 25m
94 8 Viktor Carlsson 2000 KARLSKRONA 1:05.25 25m
2019-10-18 18:27:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner