2020-02-28   07:34:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for KVIK Sydbank Årgangscup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  KVIK Sydbank Årgangscup 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
 
Løb 22, 100m Medley Herrer  Finaler (4) 
Sponsor: Powerbank 
 
Heat 1 (4) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  1:27.57 
161  Herman Plehn Prehn  2007  0741AJ  KVIK    25m  1:26.02 
91  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  1:22.73 
126  Otto Cairo  2007  0769AE  KVIK    25m  1:24.86 
141  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  1:26.75 
152  Mathias Larsen  2007  0771AJ  KVIK    25m  1:32.44 

 
Heat 2 (4) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    25m  1:21.58 
133  Emil Espinoza  2006  0623AL  KVIK    25m  1:20.25 
68  Maximillian Udar  2006  0681AJ  GENTOFTE    25m  1:17.44 
58  Peter Bjerre Olsen  2006  0633AK  GENTOFTE    25m  1:19.59 
187  Sebastian Højer Øster  2006  0679AE  KVIK    25m  1:20.83 
186  Marcus Skov Zacho  2006  0641AK  KVIK    25m  1:21.71 

 
Heat 3 (4) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:09.51 
55  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    25m  1:09.02 
80  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  1:06.54 
165  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  1:07.35 
209  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    25m  1:09.14 
206  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  1:11.81 

 
Heat 4 (4) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  1:09.31 
32  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    25m  1:08.81 
185  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  1:05.55 
130  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  1:08.05 
97  Benjamin Koch Andersen  2004  0425AQ  SOLRØD    25m  1:09.11 
162  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  1:10.46 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark