Program för SM/JSM (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 16 november 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar
|
Försök 1 (4), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Marabou |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:45.63 |
|
Mitch Larkin |
1993 |
RUS |
RUS |
Sydney |
AUS |
2015-11-27 |
|
|
WJ |
1:48.02 |
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
RUS |
RUS |
Köpenhamn |
DEN |
2017-12-13 |
|
|
ER |
1:46.11 |
|
Arkady Vyatchanin |
1984 |
RUS |
RUS |
Berlin |
GER |
2009-11-15 |
|
|
EJ |
1:48.02 |
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
RUS |
RUS |
Köpenhamn |
DEN |
2017-12-13 |
|
|
NR |
1:52.33 |
|
Anders Jensen |
1987 |
DEN |
DEN |
Köpenhamn |
DEN |
2009-12-19 |
|
|
SR |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Upplands Väsby |
SWE |
2009-11-08 |
|
|
SJ |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Upplands Väsby |
SWE |
2009-11-08 |
|
|
MR |
1:54.40 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK Neptun |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2014-11-21 |
|
|
VM |
1:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM |
1:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NÄ |
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NY |
2:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FM: Kristian Kron (1992) 1:54.93 |
FJ: Björn Seeliger (2000) 1:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
2 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
MKK |
2:08.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
534 |
3 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
TRELLEBORG |
2:04.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
4 |
|
Kristian Kron |
1992 |
SK NEPTUN |
1:54.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
5 |
|
Daniel Olsson |
1996 |
LASS |
2:01.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
6 |
|
Fabian Bergman |
1994 |
SK NEPTUN |
2:06.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
7 |
|
Linus Kanth |
1991 |
VÄSTERÅS |
2:14.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar |
Försök 2 (4), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
1 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
2:14.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
2 |
|
Hampus Svensson |
1999 |
LANDSKRONA |
2:12.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
|
Adam Albringer |
1999 |
ELFSBORG |
2:11.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
4 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
2:11.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
5 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
2:11.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
558 |
6 |
|
Karl Liljegren |
2001 |
MKK |
2:11.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
7 |
|
Erik Stoltz |
1998 |
YSTADS SS |
2:12.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar |
Försök 3 (4), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
1 |
|
Elias Fröde |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
2:09.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
2 |
|
Christoffer Dellhede |
2001 |
LANDSKRONA |
2:09.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
3 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
SK LÖDDE |
2:09.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
4 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
GÄVLE SS |
2:06.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
5 |
|
Linus Nykvist |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
2:08.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
455 |
6 |
|
Erik Stensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
2:09.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
572 |
7 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
2:09.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
8 |
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
TÄBY SIM |
2:09.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar |
Försök 4 (4), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:05.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
2 |
|
Martin Falk |
1999 |
LASS |
2:03.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Melker Olsson |
2000 |
ELFSBORG |
2:02.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
4 |
|
Stefan Varga |
2000 |
HS |
2:01.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
5 |
|
Tor Leander |
1999 |
MASS |
2:02.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
6 |
|
Jonatan Carlsson |
2001 |
VARBERG |
2:03.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
7 |
|
Simon Fröde |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:05.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
8 |
|
Emil Kernen |
2002 |
NKK |
2:06.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-15 20:20:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|