Program för Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10 november 2018 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Västsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Arrangör: |
Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m fjärilsim flickor 14
|
Direktfinal 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VSSF Sum-Sim Region rekord: |
|
|
|
14 år: Céline Bertrand (1995) 1:02.49 2009-11-14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
523 |
1 |
|
Tilde Nordström |
2004 |
UDDEVALLA |
1:23.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Alice Karlsson |
2004 |
KUNGSBACKA |
1:22.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Filippa Hemberg |
2004 |
GÖTEBORG |
1:21.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
4 |
|
Emmie Dahlgren |
2004 |
VARBERG |
1:21.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
5 |
|
Clara Westh |
2004 |
LIDKÖPING |
1:21.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
6 |
|
Hannah Lilja |
2004 |
ELFSBORG |
1:21.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
7 |
|
Nikita Reljanovic |
2004 |
SK LAXEN |
1:23.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
8 |
|
Lia Wallström |
2004 |
MASS |
1:23.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m fjärilsim flickor 14 |
Direktfinal 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
573 |
1 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
FALKENBERG |
1:19.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Elsa Berge Kleber |
2004 |
ELFSBORG |
1:18.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
3 |
|
Moa Rödin |
2004 |
UDDEVALLA |
1:16.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
Filippa Lind |
2004 |
FALKÖPING |
1:16.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
5 |
|
Tilda Hilbert |
2004 |
VARBERG |
1:16.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
6 |
|
Elsa Jonsson |
2004 |
SK LAXEN |
1:17.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
7 |
|
Polina Zhirkova |
2004 |
GÖTEBORG |
1:18.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
8 |
|
Elina Wang |
2004 |
MASS |
1:20.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m fjärilsim flickor 14 |
Direktfinal 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
1 |
|
Madison Lind |
2004 |
S 02 |
1:15.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
2 |
|
Ida Kristiansson |
2004 |
SKÖVDE SS |
1:14.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Julia Jonsson |
2004 |
FALKÖPING |
1:13.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
4 |
|
Evelina Wester |
2004 |
UDDEVALLA |
1:13.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
5 |
|
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
KUNGSBACKA |
1:13.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
6 |
|
Ella Westerlund |
2004 |
SK 1970 |
1:14.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
7 |
|
Lia Bromander |
2004 |
S 02 |
1:15.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
8 |
|
Tuva Gustavsson |
2004 |
MASS |
1:16.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m fjärilsim flickor 14 |
Direktfinal 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
1 |
|
Astrid Virén |
2004 |
MASS |
1:12.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
2 |
|
Ellen Vråmo |
2004 |
S 02 |
1:10.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
3 |
|
Sara Hopmark |
2004 |
GÖTEBORG |
1:10.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
4 |
|
Boiana Gradinarska |
2004 |
MASS |
1:06.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
5 |
|
Elna Magnusson |
2004 |
S 02 |
1:09.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
6 |
|
Linnea Högstedt |
2004 |
GÖTEBORG |
1:10.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Sofie Persson |
2004 |
ELFSBORG |
1:11.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
8 |
|
Clara Sandberg |
2004 |
SK 1970 |
1:12.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-09 18:13:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet |
|
|
|
|