Program för Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10 november 2018 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Västsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Arrangör: |
Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VSSF Sum-Sim Region rekord: |
|
|
|
14 år: Adam Paulsson (1995) 1:56.67 2009-11-14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
1 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
SKÖVDE SS |
2:20.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
568 |
2 |
|
Alexander McAdam |
2004 |
FALKENBERG |
2:19.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
3 |
|
William Meurling |
2004 |
S77 |
2:18.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
4 |
|
Isak Andersson |
2004 |
MASS |
2:18.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
5 |
|
Simon Swedblom |
2004 |
SK LAXEN |
2:18.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
6 |
|
Joel Meuller |
2004 |
SK LAXEN |
2:19.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
7 |
|
Hampus Klebom |
2004 |
S 02 |
2:19.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
8 |
|
Alfred Hedberg |
2004 |
VARBERG |
2:20.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
1 |
|
Gustav Lokrantz |
2004 |
TROLLHÄTTA |
2:15.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
2 |
|
Albin Ekstrand |
2004 |
SK LAXEN |
2:13.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Gustav Askengren |
2004 |
ELFSBORG |
2:12.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
4 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:12.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
554 |
5 |
|
Eddie Dahlström |
2004 |
UDDEVALLA |
2:12.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
6 |
|
Teo Mravac |
2004 |
VARBERG |
2:13.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
7 |
|
Max Swegmark |
2004 |
MASS |
2:14.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
8 |
|
Albin Rilby |
2004 |
S 02 |
2:16.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
1 |
|
Elias Robertsson |
2004 |
UDDEVALLA |
2:12.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
2 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
VARBERG |
2:10.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
KUNGSBACKA |
2:07.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4 |
|
Kevin Söderqvist |
2004 |
ELFSBORG |
2:02.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
5 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
2:07.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
6 |
|
August Anderud |
2004 |
SK LAXEN |
2:09.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
7 |
|
Erik Olsson |
2004 |
SK LAXEN |
2:11.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
8 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
SK LAXEN |
2:12.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-09 18:13:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet |
|
|
|
|