2019-09-23   03:37:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 11 november 2018 kl. 16:00

Document
Heatlista
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Västsvenska
Plats: Valhallabadet Arrangör: Västsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y
Direktfinal 1 (4)
VSSF Sum-Sim Region rekord:
13 år och yngre: Alvin Välkki (2004) 56.95 2017-11-12
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:57
175 1 Linus Krohn 2005 KUNGÄLV 1:11.48 25m
78 2 Albert Lindroth 2005 GÖTEBORG 1:10.07 25m
151 3 Noah Johansson 2005 KUNGSBACKA 1:09.43 25m
28 4 Hannes Bergnell 2006 ELFSBORG 1:09.24 25m
315 5 Jonathan Sandblom 2005 MASS 1:09.27 25m
433 6 Alvin Silow 2005 SKÖVDE SS 1:09.77 25m
545 7 David Happe 2006 UDDEVALLA 1:10.43 25m
213 8 Hampus Rosdahl 2005 SK LAXEN 1:11.91 25m
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y Direktfinal 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:59
Anm tid
Start ca:
538 1 Marcus Östblom 2005 UDDEVALLA 1:08.76 25m
224 2 Jonah Hullegård 2006 SK LAXEN 1:08.56 25m
410 3 Leon Larsson 2005 SK 1970 1:08.39 25m
23 4 Lowe Stenberg 2006 ELFSBORG 1:08.23 25m
537 5 Jakob Simonsson 2005 UDDEVALLA 1:08.25 25m
492 6 Max Jilek 2006 VARBERG 1:08.40 25m
447 7 Alexander Ljungdahl 2006 SK STIMMET 1:08.60 25m
139 8 Love Nystedt 2005 KUNGSBACKA 1:09.02 25m
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y Direktfinal 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:01
289 1 Alexander Nilsson 2005 MASS 1:07.42 25m
292 2 Arvid Höglund 2005 MASS 1:07.36 50m
488 3 Julius Andersson 2005 VARBERG 1:06.49 25m
157 4 Anton Windeman 2006 KUNGSBACKA 1:06.45 25m
211 5 Petter Bergdahl 2005 SK LAXEN 1:06.47 25m
412 6 Milton Hedendahl 2005 SK 1970 1:06.92 25m
24 7 William Dahlqvist 2005 ELFSBORG 1:07.41 25m
544 8 Petter Lundberg 2005 UDDEVALLA 1:07.73 25m
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y Direktfinal 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:03
496 1 Alvin Åkesson 2005 VARBERG 1:05.36 25m
214 2 Emil Wannem 2006 SK LAXEN 1:04.35 25m
15 3 Tim Nageus 2005 ELFSBORG 1:03.21 25m
484 4 Kailan Jimenez 2005 VARBERG 1:02.08 25m
483 5 Arvid Kvorning 2005 VARBERG 1:02.29 25m
465 6 Rasmus Faarinen 2005 TROLLHÄTTA 1:04.29 25m
306 7 Felix Sjögren 2005 MASS 1:05.08 25m
500 8 Edvin Danielsson 2005 VARBERG 1:06.09 25m
2018-11-11 12:51:31 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner