Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 117 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 50 m | 50.96 | |
2 | 37 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 50 m | 51.00 | |
3 | 22 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 51.11 | |
4 | 234 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 52.39 | |
5 | 43 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 52.45 | |
6 | 367 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 52.46 | |
7 | 20 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 52.57 | |
8 | 88 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 52.72 | |
9 | 276 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 53.06 | |
10 | 233 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 53.23 | |
11 | 188 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 53.29 | |
12 | 54 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 53.33 | |
13 | 108 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 53.47 | |
14 | 185 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 50 m | 53.48 | |
15 | 21 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 53.58 | |
16 | 120 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 50 m | 53.71 | |
17 | 290 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 53.89 | |
18 | 193 | Svane-From Thomas | 2000 | HERLEV | 0005AU | 50 m | 54.01 | |
19 | 237 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 54.14 | |
20 | 240 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 54.25 | |
21 | 34 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 54.34 | |
22 | 412 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 54.44 | |
23 | 134 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 50 m | 54.47 | |
24 | 365 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 54.47 | |
25 | 162 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 54.48 | |
26 | 161 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 54.60 | |
27 | 313 | Hansen Jannick | 2001 | SØLLERØD | 0117AD | 50 m | 54.68 | |
28 | 213 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 54.78 | |
29 | 159 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 54.90 | |
30 | 211 | Vestergaard Mathias | 2001 | GLADSAXE | 0175AC | 50 m | 55.13 | |
31 | 282 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 50 m | 55.29 | |
32 | 60 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 55.39 | |
33 | 96 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 55.39 | |
34 | 271 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 50 m | 55.44 | |
35 | 399 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 50 m | 55.53 | |
36 | 62 | Witthøfft Jacob Sanchez | 2001 | NAKSKOV | 0147AT | 50 m | 55.79 | |
37 | 359 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 55.81 | |
38 | 364 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 56.05 | |
39 | 39 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 56.07 | |
40 | 402 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 56.09 | |
41 | 33 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 50 m | 56.13 | |
42 | 186 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 56.36 | |
43 | 122 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 50 m | 56.46 | |
44 | 366 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 56.53 | |
45 | 417 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 56.64 | |
46 | 124 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 56.66 | |
47 | 133 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 56.78 | |
48 | 275 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 50 m | 57.19 | |
49 | 279 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 57.66 | |
50 | 64 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 57.76 | |
51 | 173 | Blidarevic Simon | 2002 | HILLERØD | 0289AB | 50 m | 57.76 | |
52 | 295 | Borch Alexander Ravn | 2001 | TRITON B | 0151AN | 50 m | 57.92 | |
53 | 315 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 50 m | 58.21 | |
54 | 239 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 58.29 | |
55 | 219 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 50 m | 58.60 | |
56 | 68 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 58.63 | |
57 | 4 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 50 m | 58.81 | |
58 | 254 | Ikkala Thorbjørn Jari | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 50 m | 59.07 | |
59 | 187 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 50 m | 59.24 | |
60 | 298 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 59.89 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:55 |