2020-01-25   22:54:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskab Nordsjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 105
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederiksværk    Udskriftstidspunkt  08:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
 
Løb 105, 100m Butterfly Damer  Finaler (10) 
Vejledende starttid 10:11 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Amalie Rose Søndergaard  2006  0618AF  HØRSHOLM    25m  1:42.38 
64  Sofija Rønne  2006  0688AQ  HERLEV    25m  1:31.06 
17  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    25m  1:29.27 
51  Ellen Simoni Alfast  2006  0604AI  HERLEV    25m  1:29.69 
208  Bianca Roos  2006  0622AB  GLADSAXE    25m  1:31.76 
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
172  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    25m  1:27.85 
171  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  1:26.87 
105  Filippa Martinsen  2005  0524AO  HELSINGØR    25m  1:25.46 
152  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    25m  1:25.64 
104  Katrine G. Kristensen  2005  0576AI  HELSINGØR    25m  1:27.28 
129  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  0646AN  GENTOFTE    25m  1:28.88 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    25m  1:24.48 
264  Ronja K. S. Josephsen  2005  0546AV  SLANGERUP    25m  1:23.46 
163  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  1:22.93 
169  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  1:23.02 
126  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  1:24.06 
276  Anna Mundt Karup  2005  0594AC  HOLBÆK    25m  1:24.76 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
11  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    25m  1:22.82 
246  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  1:22.47 
263  Mille Frydendahl  2006  0684AB  SLANGERUP    25m  1:21.56 
145  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    25m  1:22.42 
14  Caroline Bach Mindested  2005  0592AF  ALLERØD    25m  1:22.77 
132  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    25m  1:22.91 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:21.03 
54  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    25m  1:20.77 
200  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  1:20.56 
89  Alba Vendelboe-Schack  2005  0594AJ  HØRSHOLM    25m  1:20.77 
125  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    25m  1:20.85 
236  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    25m  1:21.18 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
278  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  1:20.18 
256  Silja Brage  2005  0544AL  JYLLINGE    25m  1:19.10 
109  Caroline Søgaard Pedersen  2005  0562AX  HELSINGØR    25m  1:18.87 
173  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  1:18.88 
18  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    25m  1:19.67 
207  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  1:20.38 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  SIF Bramm  2006  0624AE  JYLLINGE    25m  1:17.53 
213  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    25m  1:17.10 
28  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    25m  1:16.26 
183  Iben Ebdrup Norling  2005  0546AU  VÆRLØSE    25m  1:16.79 
118  Mikkeline Rud Wiberg  2005  0584AH  HELSINGØR    25m  1:17.21 
165  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    25m  1:17.81 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  BIRKERØD    25m  1:13.53 
148  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    25m  1:11.26 
65  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  1:10.67 
228  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  1:11.15 
42  Ida Marie Platzer  2005  0572AC  SØLLERØD    25m  1:13.52 
230  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    25m  1:14.00 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Monika Dragieva  2006  0688AH  GLADSAXE    25m  1:16.38 
260  Ida Skov Kragh  2006  0698AG  SLANGERUP    25m  1:13.70 
Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    25m  1:11.16 
15  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  1:12.56 
229  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  1:16.18 
130  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    25m  1:17.25 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Caroline Trøjgaard  2005  0566AH  HELSINGØR    25m  1:09.43 
110  Emmely Östman Pedersen  2005  0588AN  HELSINGØR    25m  1:08.43 
135  Cecilie Carøe Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  1:03.76 
198  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  1:08.04 
63  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  1:08.57 
80  Caroline Salskov Jensen  2005  0526AB  HØRSHOLM    25m  1:10.63 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksværk Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark