2020-01-20   20:27:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskab Nordsjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 112
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederiksværk    Udskriftstidspunkt  08:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
 
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (11) 
Vejledende starttid 10:34 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
13  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  1:32.77 
202  Mattias Sand Nielsen  2005  0541AB  GLADSAXE    25m  1:31.68 
221  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  1:32.38 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
239  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  1:31.03 
225  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  1:29.55 
92  Andreas Velschow Malmolin  2005  0541AE  FARUM    25m  1:29.92 
212  Frederik Stender-Petersen  2005  0597AE  GLADSAXE    25m  1:31.37 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
138  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    25m  1:29.06 
181  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  1:28.15 
223  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  1:27.45 
249  Emil Stenholt Røpke  2004  0429AA  JYLLINGE    25m  1:28.06 
52  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  1:28.26 
217  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  1:29.48 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
147  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    25m  1:25.99 
Sebastian Sand Gottlieb  2005  0511AD  ALLERØD    25m  1:25.44 
61  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  1:24.93 
30  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERØD    25m  1:25.41 
150  Erik Schmidt  2005  0563AN  GENTOFTE    25m  1:25.81 
195  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  1:26.83 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:24.24 
106  Lucas T. Mortensen  2004  0431AN  HELSINGØR    25m  1:23.71 
187  William Bogø Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  1:23.53 
277  Mikkel Nielsen  2004  0403AC  HOLBÆK    25m  1:23.59 
127  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    25m  1:24.05 
261  Julius Svarrer  2005  0507AH  SLANGERUP    25m  1:24.43 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Oliver Lassen  2005  0571AF  BIRKERØD    25m  1:23.05 
240  Thor Majvig Mogensen  2004  0419AF  HILLERØD    25m  1:22.32 
156  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  1:21.99 
142  Carl Emil Lundgaard  2005  0591AA  GENTOFTE    25m  1:22.15 
38  Alexander Halken  2005  0583AE  SØLLERØD    25m  1:22.73 
Malthe Funk Larsen  2005  0577AB  ALLERØD    25m  1:23.37 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:21.69 
197  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    25m  1:21.31 
133  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    25m  1:20.73 
55  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  1:20.86 
32  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  1:21.67 
68  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  1:21.77 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  1:20.31 
174  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  1:19.55 
194  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  1:19.47 
56  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  1:19.52 
248  Frederik Lund Hirsbak  2004  0481AB  JYLLINGE    25m  1:19.78 
16  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    25m  1:20.48 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  1:18.83 
140  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    25m  1:18.40 
31  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  1:16.20 
167  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  1:17.60 
108  Valdemar Menck Nielsen  2005  0577AC  HELSINGØR    25m  1:18.42 
84  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    25m  1:18.96 

 
Heat 10 (11) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Illia Bulba  2005  0583AM  HØRSHOLM    25m  1:16.95 
29  Tobias Rosengaard  2005  0511AB  BIRKERØD    25m  1:15.80 
219  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  1:11.20 
204  Robert E Falborg Pedersen  2005  0525AC  GLADSAXE    25m  1:15.49 
128  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    25m  1:16.65 
232  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  1:17.64 

 
Heat 11 (11) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    25m  1:15.96 
26  Mads Liechti  2004  0491AN  BIRKERØD    25m  1:13.55 
250  Anders K. Kortegaard  2004  0471AB  JYLLINGE    25m  1:09.31 
35  Julian Birch  2004  0489AJ  SØLLERØD    25m  1:12.41 
164  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  1:15.76 
112  Eigil Sigfusson  2004  0421AJ  HELSINGØR    25m  1:16.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksværk Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark