2020-02-19   00:45:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskab Nordsjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederiksværk    Udskriftstidspunkt  08:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer  Finaler (8) 
Vejledende starttid 10:41 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Oliver Lassen  2005  0571AF  BIRKERØD    25m  2:51.81 
275  Furkan Guler  2005  0565AO  HOLBÆK    25m  2:51.07 
279  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  2:49.39 
134  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    25m  2:50.45 
181  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  2:51.18 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    25m  2:47.38 
Malthe Funk Larsen  2005  0577AB  ALLERØD    25m  2:46.89 
46  Sebastian Alexander West  2004  0489AI  SØLLERØD    25m  2:46.38 
23  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  2:46.69 
217  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  2:46.93 
30  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERØD    25m  2:48.20 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Marco Stub Olssen  2004  0429AC  LAKSEN    25m  2:44.47 
13  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  2:41.52 
82  Lucas Kaavé  2004  0457AE  HØRSHOLM    25m  2:40.74 
142  Carl Emil Lundgaard  2005  0591AA  GENTOFTE    25m  2:40.88 
159  Lau Lykke Wennicke  2004  0403AF  FR.SUND    25m  2:42.15 
221  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  2:45.21 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
71  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  2:39.29 
210  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    25m  2:39.26 
102  Bjørn Cramer Hansen  2004  0467AJ  HELSINGØR    25m  2:38.37 
133  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    25m  2:38.95 
194  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  2:39.27 
224  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  2:39.85 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  LAKSEN    25m  2:38.13 
106  Lucas T. Mortensen  2004  0431AN  HELSINGØR    25m  2:37.10 
52  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  2:36.73 
40  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    25m  2:36.86 
36  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    25m  2:37.67 
203  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  2:38.13 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  2:34.02 
26  Mads Liechti  2004  0491AN  BIRKERØD    25m  2:32.59 
157  Lucas Nielsen  2004  0403AO  FR.SUND    25m  2:31.74 
22  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    25m  2:31.74 
16  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    25m  2:34.00 
218  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  2:35.93 

 
Heat 7 (8) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
232  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  2:33.23 
29  Tobias Rosengaard  2005  0511AB  BIRKERØD    25m  2:27.74 
219  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  2:22.28 
108  Valdemar Menck Nielsen  2005  0577AC  HELSINGØR    25m  2:22.31 
Sebastian Sand Gottlieb  2005  0511AD  ALLERØD    25m  2:29.58 
128  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    25m  2:35.63 

 
Heat 8 (8) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Eigil Sigfusson  2004  0421AJ  HELSINGØR    25m  2:30.22 
76  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  2:27.97 
140  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    25m  2:21.51 
55  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  2:27.27 
61  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  2:30.02 
240  Thor Majvig Mogensen  2004  0419AF  HILLERØD    25m  2:31.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksværk Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark