2020-01-20   20:16:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskab Nordsjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt årgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederiksværk    Udskriftstidspunkt  09:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  0646AN  GENTOFTE    25m  2:47.79 
274  Nana Andersen  2006  0634AA  HOLBÆK    25m  2:46.43 
262  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  SLANGERUP    25m  2:45.10 
172  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    25m  2:45.37 
45  Dina Shapley  2006  0614AM  SØLLERØD    25m  2:46.86 
137  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    25m  2:48.61 

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Andrea Kiefer-Hansen  2006  0696AK  HERLEV    25m  2:43.58 
252  Lærke Stenholt Røpke  2006  0698AA  JYLLINGE    25m  2:42.53 
179  Fiona Jensen  2006  0636AT  VÆRLØSE    25m  2:41.74 
162  Alma Lind Babin  2006  0608AL  LYNGBY    25m  2:41.82 
39  Signe Munk Hvid  2006  0636AO  SØLLERØD    25m  2:43.36 
126  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  2:43.64 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  2:39.87 
236  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    25m  2:38.24 
185  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  VÆRLØSE    25m  2:37.69 
259  Jasmin Kjærsgaard  2006  0682AF  SLANGERUP    25m  2:37.95 
234  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    25m  2:38.98 
19  Liva Wissing  2006  0642AC  ALLERØD    25m  2:40.19 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  2:37.35 
43  Anna Røjel  2006  0634AG  SØLLERØD    25m  2:35.51 
41  Frederikke Larsen  2005  0524AS  SØLLERØD    25m  2:35.24 
143  Julie Heurlin Lunding  2006  0626AA  GENTOFTE    25m  2:35.40 
144  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    25m  2:36.70 
166  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    25m  2:37.39 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Julie Merl Larsen  2005  0584AB  JYLLINGE    25m  2:34.38 
85  Sasha Nezdiikovskaia  2005  0564AK  HØRSHOLM    25m  2:33.27 
245  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    25m  2:32.04 
93  Mathilde Thor Møller  2005  0564AU  FARUM    25m  2:32.09 
27  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    25m  2:34.06 
105  Filippa Martinsen  2005  0524AO  HELSINGØR    25m  2:34.78 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    25m  2:31.25 
139  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    25m  2:30.31 
74  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  2:29.65 
235  Anna Olivia Kirchhoff  2005  0566AK  HILLERØD    25m  2:30.19 
21  Nikoline R. Amstrup  2005  0594AE  BIRKERØD    25m  2:30.92 
57  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    25m  2:32.04 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Malou Nielsen  2005  0524AF  FARUM    25m  2:28.11 
118  Mikkeline Rud Wiberg  2005  0584AH  HELSINGØR    25m  2:26.62 
24  Asta Højberg  2005  0546AB  BIRKERØD    25m  2:25.51 
177  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    25m  2:26.52 
152  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    25m  2:27.61 
90  Mille Korndal-Henriksen  2005  0538AG  FARUM    25m  2:28.82 

 
Heat 8 (9) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  2:34.48 
17  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    25m  2:29.39 
278  Alberte Pedersen  2006  0618AB  HOLBÆK    25m  2:23.95 
153  Molly Szczepanski  2006  0662AJ  GENTOFTE    25m  2:27.45 
130  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    25m  2:32.01 
193  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    25m  2:35.27 

 
Heat 9 (9) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  2:24.36 
227  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  2:18.38 
135  Cecilie Carøe Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  2:11.73 
114  Caroline Trøjgaard  2005  0566AH  HELSINGØR    25m  2:12.26 
182  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m  2:24.09 
47  Mille Vester-Christensen  2005  0556AL  SØLLERØD    25m  2:24.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksværk Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark