2019-08-21   16:47:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Karpsimmet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Karpsimmet 20181006    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  08:08   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
 
Gren 2, 100m Medley Poj öppen  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Viljamas Aniulis  2007  AE1707  KLIPPAN    25m   
166  Gabriel Andersen  2007  AM1707  KK KARPEN    25m   
135  Patrik Eidenhag  2005  AM4705  ÄNGELHOLM    25m  1:45.57 
95  Henry Palm  2008  AJ2708  LANDSKRONA    25m  2:08.62 
Didrik Brönjemark  2007  AD3507  SS DELFIN    25m   
17  Isac Sjöström  2005  AW3905  ESLÖVS SS    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
92  Andy Hadzic  2007  AL2107  LANDSKRONA    25m  1:42.11 
13  Adam Malmquist  2006  AN7706  ESLÖVS SS    25m  1:40.27 
37  Henri Moreau  2006  AJ5106  KLIPPAN    25m  1:34.83 
42  Elliot Poggi Rosenberg  2007  AG5307  KLIPPAN    25m  1:38.90 
22  Axel Jellbom  2004  AG5504  KK KARPEN    25m  1:40.49 
151  Victor Ravn Rehnström  2009  AI7507  TRELLEBOR    25m  1:45.41 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Albin Windahl  2006  AS6706  KLIPPAN    25m  1:30.63 
147  Jonatan Bååth  2006  AC0106  TRELLEBOR    25m  1:29.50 
32  Ludwig Bengtsson  2004  AA2904  KLIPPAN    25m  1:28.50 
107  Tim Andersson  2006  AM5506  S 71    25m  1:28.59 
129  Hugo Hallberg  2003  AW5303  ÄNGELHOLM    25m  1:30.21 
124  Elias Berg  2005  AF6905  ÄNGELHOLM    25m  1:30.97 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Johannes Svensson  2005  AE6905  ÄNGELHOLM    25m  1:26.68 
64  Viggo Thomsen  2004  AE4904  LANDSKRONA    25m  1:25.95 
Toni Milkov  2004  AK6304  ESLÖVS SS    25m  1:25.75 
97  Ville Nordqvist  2004  AF2304  S 71    25m  1:25.89 
156  Jakob Tidén  2006  AD2906  ESLÖVS SS    25m  1:26.25 
120  Noah Andersen  2005  AD5105  ÄNGELHOLM    25m  1:26.99 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
69  Rasmus Pedersen  2003  AQ7303  LANDSKRONA    25m  1:24.02 
Hampus Ståhl  2004  AK8304  ESLÖVS SS    25m  1:20.66 
74  Anton Liebenhagen  2005  AK8505  LANDSKRONA    25m  1:18.57 
123  Emil Flodmark  2006  AB7906  ÄNGELHOLM    25m  1:19.47 
159  Benjamin Huasson  2007  AA5707  RSK    25m  1:23.22 
20  Anton Persson  2006  AA2106  KK KARPEN    25m  1:24.35 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Alfred Thunell  2002  AI9902  LANDSKRONA    25m  1:16.46 
66  Ludvig Hoff  2005  AB8705  LANDSKRONA    25m  1:14.88 
Axel Thelin  2002  AW4902  ESLÖVS SS    25m  1:12.01 
115  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    25m  1:13.51 
119  Andre Wester  2003  AO4303  ÄNGELHOLM    25m  1:15.31 
116  Noa Rydén  2004  AC6304  ÄNGELHOLM    25m  1:17.54 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner