2020-04-09   06:56:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
88  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  57.62 
132  August Bülow Sandersen  2007  0761AG  GENTOFTE    25m  56.88 
105  Theodor Nytoft Bergmann  2007  0721AG  GENTOFTE    25m  57.14 
298  Lauritz Viborg Husum  2007  0799AH  FR.SUND    25m  57.80 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
213  Marcus Westmark Holm  2007  0707AE  HØRSHOLM    25m  56.44 
121  Frederik Mindegaard  2007  0711AG  GENTOFTE    25m  55.37 
139  William Diness Vindeløv  2007  0799AG  GENTOFTE    25m  53.83 
106  Alexander Chamberlain  2007  0799AF  GENTOFTE    25m  55.25 
147  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    25m  55.46 
243  Viktor Lange  2007  0723AK  ROSKILDE    25m  56.51 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    25m  52.26 
146  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  51.93 
229  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  0761AC  LYNGBY    25m  50.73 
223  Benjamin Bonde  2007  0739AF  LYNGBY    25m  50.75 
156  Oscar Heinemann  2007  0797AF  GLADSAXE    25m  52.16 
257  Lucas Linderoth  2007  0777AB  ALLERØD    25m  53.58 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Vitus Skovbjerg  2007  0741AG  GENTOFTE    25m  50.53 
71  Jonas Tornow Rasmussen  2007  0725AB  SLANGERUP    25m  50.11 
221  Max Bendixen  2007  0745AI  LYNGBY    25m  48.57 
241  Sebastian Bruun Ibsen  2007  0785AI  ROSKILDE    25m  49.43 
234  Karl Marcussen  2007  0709AB  LYNGBY    25m  50.34 
204  Victor Rønne  2007  0789AD  HERLEV    25m  50.53 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Oswald Lindquist  2006  0647AF  GENTOFTE    25m  47.61 
94  Jonathan van der Rijt  2007  0791AF  FR.SUND    25m  47.13 
84  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    25m  46.14 
198  Storm Bargmann  2007  0767AD  HERLEV    25m  46.21 
67  Harald Rasmus Svendsen  2007  0781AG  SLANGERUP    25m  47.16 
168  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    25m  48.46 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    25m  45.30 
208  Gustav R. Christiansen  2006  0681AN  HØRSHOLM    25m  43.20 
134  Andreas Ellgaard Svedal  2006  0631AF  GENTOFTE    25m  42.31 
253  Johannes Framke  2006  0615AE  ALLERØD    25m  42.66 
123  Carl Johan Møllenbach  2006  0687AF  GENTOFTE    25m  45.05 
255  Frederik Gersby  2006  0673AB  ALLERØD    25m  45.63 

 
Heat 7 (8) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
176  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  45.92 
242  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  44.68 
169  Walter N Falborg Pedersen  2007  0751AB  GLADSAXE    25m  42.20 
190  Marcus Munk  2007  0757AB  HELSINGØR    25m  44.20 
81  Adam Gjerløv  2007  0779AH  FR.SUND    25m  45.26 
277  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    25m  45.98 

 
Heat 8 (8) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  41.98 
104  Frederik Aarup-Andersen  2006  0649AE  GENTOFTE    25m  41.26 
267  Magnus Jacobsen  2006  0663AI  BIRKERØD    25m  39.01 
218  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  0637AD  HØRSHOLM    25m  40.11 
292  Jacob Koch Larsen  2006  0647AB  FR.VÆRK    25m  41.92 
192  Nicklas Reinstrup  2006  0655AD  HELSINGØR    25m  42.24 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark