2020-10-31   08:33:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Saltis-Cup 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  Saltis Cup 2018    Utskriftsdatum  04 november 2018   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  14:15   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 november 2018         
 
 
 
Gren 16, 50m Frisim Damer  Finaler (19) 
Heat 1 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
383  Rut Gustafsson  2008  AP0808  SKURU IK    25m   
382  Tilde Furingsten  2008  AC6408  SKURU IK    25m   
298  Emma Heikkilä  2006    SS04    25m   
180  Sofia Palmqvist  2007    SÖDERTÖRN    25m   
43  Frida Caro Matamoros  2008  AR8208  BOTK-RÖNN    25m   
25  Linnea Ekstrand  2009  AL8209  SALTSJÖB    25m   

 
Heat 2 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
292  Clara Bergvall  2006  BQ0606  TYRESÖ SS    25m   
300  Carla Linnea Jimenez Tjärnkvist  2006    SS04    25m   
384  Elin Yavuz  2007  AW9807  SPÅRVÄGEN    25m   
227  Chanel Matilainen  2007  BH6207  SÖDERTÖRN    25m   
368  Sabina Mihalache  2007  BD5607  SKURU IK    25m   
178  Nora Hodneland  2007    SÖDERTÖRN    25m   

 
Heat 3 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
179  Adriana Hamzehnejad  2007    SÖDERTÖRN    25m   
184  Matilde Bergander  2010    SÖDERTÖRN    25m   
48  Caroline Sjöstedt  2007    SKURU IK    25m   
47  Ellen Ekengren  2008    SKURU IK    25m   
297  Elsa Kagevik  2006    SS04    25m   
365  Aurora Pinho  2006  BJ3206  SKURU IK    25m   

 
Heat 4 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
275  Lovisa Tiselius  2009  AL8409  TUREBERG    25m  54.73 
167  Isabelle Lindstedt  2007  AA0418  SKK    25m  51.85 
13  Isabelle Moshref  2008  AM2408  SALTSJÖB    25m  51.23 
121  Mila Almström  2008  AT2608  SPÅRVÄGEN    25m  51.37 
122  Lykke Palmborg  2009  AI5409  SPÅRVÄGEN    25m  54.23 
217  Sofia Silver  2010  AC1210  SÖDERTÖRN    25m  56.03 

 
Heat 5 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Hedvig Kinnunen  2009  AG9609  SALTSJÖB    25m  50.69 
229  Emelie Dahlborn  2009  AJ0809  SÖDERTÖRN    25m  48.99 
236  Moa Lernman  2009  AK4409  SÖDERTÖRN    25m  48.33 
294  Wilma Brunn  2007  BH4407  TYRESÖ SS    25m  48.73 
274  Engla Eriksson  2007  BI9007  TUREBERG    25m  50.11 
14  Emelie Hedqvist  2008  AM9208  SALTSJÖB    25m  51.04 

 
Heat 6 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
104  Anna Malmring  2006  BC4206  SPÅRVÄGEN    25m  47.45 
219  Emelie Stasiak  2009  AH0209  SÖDERTÖRN    25m  47.41 
153  Annie Donaldsson  2008  AE8408  SKK    25m  46.78 
24  Selma Edwall  2007  BI8607  SALTSJÖB    25m  46.88 
216  Wilda Hellman  2009  AG5609  SÖDERTÖRN    25m  47.43 
272  Lea Holkedahl  2008  AS9608  TUREBERG    25m  47.80 

 
Heat 7 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Lilly Dorch Juliusson  2009  AG0609  SÖDERTÖRN    25m  46.58 
106  Smilla Palmborg  2007  AR9807  SPÅRVÄGEN    25m  45.54 
207  Lotta Lande  2007  AY4407  SÖDERTÖRN    25m  45.27 
270  Edith Dinnesen  2009  AF6409  TUREBERG    25m  45.41 
41  Jasmine Musaji  2008  AO7808  BOTK-RÖNN    25m  45.72 
103  Emelie Granhällen  2008  AF1608  SPÅRVÄGEN    25m  46.69 

 
Heat 8 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Ella Curstedt  2007  AZ5407  TUREBERG    25m  44.75 
79  Viktoria Milic  2008  AT5408  SKURU IK    25m  44.42 
76  Amanda Widhe  2007  AR5607  SKURU IK    25m  44.31 
262  Tina Najafzadeh  2006  BI3406  TUREBERG    25m  44.33 
165  Elin Borgman  2008  AT4408  SKK    25m  44.49 
291  Alisa Töpffer  2009  AH5809  TYRESÖ SS    25m  44.86 

 
Heat 9 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Julia Hellberg  2007  AR8607  SPÅRVÄGEN    25m  44.04 
263  Amanda Solén  2007  AX8807  TUREBERG    25m  43.72 
329  Felica Wadell  2006  BN5206  SS04    25m  43.22 
269  Elvira Wänman  2008  AN3608  TUREBERG    25m  43.51 
211  Karin Flink  2008  AN6208  SÖDERTÖRN    25m  43.96 
220  Jessica Ritmberg  2010  AB8810  SÖDERTÖRN    25m  44.17 

 
Heat 10 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Lea Rosenholm  2006  BH0606  SPÅRVÄGEN    25m  43.14 
209  Yasmin Achahbar  2008  AL2808  SÖDERTÖRN    25m  42.29 
288  Felicia Tiippana-Henriksson  2008  AN4208  TYRESÖ SS    25m  42.02 
264  Matilda Solén  2007  AX9807  TUREBERG    25m  42.17 
119  Lisa Larsson  2008  AT8608  SPÅRVÄGEN    25m  42.85 
157  Ellen Bystedt  2007  AY2207  SKK    25m  43.19 

 
Heat 11 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
259  Fernanda Vasquez  2007  AO5807  TUREBERG    25m  41.81 
289  Tyra Svensk-Sandersson  2006  BO5406  TYRESÖ SS    25m  41.48 
318  Ida Muhic  2007  AP8607  SS04    25m  41.02 
145  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  AE2207  SKK    25m  41.04 
118  Matilda Lobendahl  2007  BB8407  SPÅRVÄGEN    25m  41.71 
327  Esther Hammes  2006  BN4206  SS04    50m  41.90 

 
Heat 12 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
354  Alice Sjödén-Sikström  2006  BM0806  SPIF SF    25m  40.97 
70  Boel Araskog  2007  AH9207  SKURU IK    25m  40.33 
326  Emma Klingh  2006  BL0606  SS04    25m  39.52 
210  Teresa Giocoli  2007  AZ9407  SÖDERTÖRN    25m  40.33 
159  Cathlin Bohlin  2008  AL9408  SKK    25m  40.75 
163  Alma Brorson  2008  AT8208  SKK    25m  41.02 

 
Heat 13 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Ofelia Öström  2008  AO6808  SKK    25m  39.11 
11  Cornelia Svenarud  2008  AE4408  SALTSJÖB    25m  38.67 
234  Mia Subotic  2007  BH9207  SÖDERTÖRN    25m  38.46 
257  Klara Broms  2006  BC8206  TUREBERG    25m  38.64 
319  Elise Blomström  2006  BF3806  SS04    25m  38.98 
306  Wilma Danielsson  2006  AJ1206  SS04    25m  39.30 

 
Heat 14 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
120  Agnes Gustafson  2008  AT3608  SPÅRVÄGEN    25m  38.16 
67  Iris Flykt-Rosén  2007  AC6607  SKURU IK    25m  38.03 
74  Alice Blomqvist  2006  BB7606  SKURU IK    25m  37.64 
155  Olivia Bäck  2007  AP7207  SKK    25m  37.77 
208  Moa Forsgren  2008  AL0808  SÖDERTÖRN    25m  38.05 
317  Asta Revsäter  2007  AP4607  SS04    25m  38.30 

 
Heat 15 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Ida Haidari  2006  BN8206  BOTK-RÖNN    25m  37.37 
75  Julia Rodriguez Räms  2007  AR8407  SKURU IK    25m  37.11 
320  Alice Jeansson  2008  AI7408  SS04    50m  36.96 
143  Anna Eklöf  2007  AD9807  SKK    25m  36.99 
364  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  AD0608  SALTSJÖB    25m  37.35 
68  Elisia Berg  2006  AL4606  SKURU IK    25m  37.40 

 
Heat 16 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Emma Johanson  2008  AL9608  SÖDERTÖRN    25m  36.33 
247  Lilian Holfve  2007  AC3207  TUREBERG    25m  35.93 
251  Julia Marklund  2006  AO4206  TUREBERG    25m  35.83 
Laura Midby  2006  AG9806  SALTSJÖB    25m  35.87 
35  Mimmi Nordström Renlund  2007  AO8207  BOTK-RÖNN    50m  36.24 
335  Sara Wattad  2006  AI6206  SPIF SF    25m  36.38 

 
Heat 17 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
253  Ida Söderlund  2006  AQ2406  TUREBERG    25m  35.30 
250  Vera Popova  2006  AN9406  TUREBERG    25m  34.86 
261  Moa Larsson  2007  AR0407  TUREBERG    25m  34.38 
160  Elise Karlsson  2007  BA4607  SKK    25m  34.84 
254  Emilia Buchgeister  2006  AQ5406  TUREBERG    25m  35.05 
142  Emelie Bilands  2006  AN4206  SKK    25m  35.45 

 
Heat 18 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
204  Juni Stenbacka  2007  AV7607  SÖDERTÖRN    25m  33.91 
223  Alva Qvist  2006  BR5406  SÖDERTÖRN    25m  33.66 
345  Meja Johansson  2006  BF8806  SPIF SF    50m  33.13 
Ebba Kinnunen  2006  AK1206  SALTSJÖB    25m  33.44 
305  Agnes Lundmark  2006  AH2806  SS04    25m  33.83 
323  Emilia Lingman  2006  BI3806  SS04    25m  34.25 

 
Heat 19 (19) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Filippa Hanikat  2007  AK7207  SÖDERTÖRN    25m  32.34 
202  Ellinor Eldh  2006  BA0206  SÖDERTÖRN    25m  32.10 
61  Alva Furingsten  2006  AH5806  SKURU IK    25m  30.82 
343  Lilly James-Killer  2006  BE8606  SPIF SF    25m  31.91 
144  Vida Haesert  2006  AN0206  SKK    25m  32.14 
340  Nellie Thofelt  2006  AT7406  SPIF SF    25m  32.68 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 november 2018 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner