2020-05-27   01:41:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Saltis-Cup 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Saltis Cup 2018    Utskriftsdatum  04 november 2018   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  08:18   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 november 2018         
 
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Philip Stasiak  2010  AC3510  SÖDERTÖRN    25m   
Oliver Timm  2006  AE0706  SALTSJÖB    25m   
17  Wilhelm Dahlen  2008  AI3708  SALTSJÖB    25m   
352  Mete Ahmet Arslan  2007  AL7907  SPIF SF    25m   
110  Oliver Sörman  2007  AK1107  SPÅRVÄGEN    25m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Kristian Kasper  2007  AQ7107  SPÅRVÄGEN    25m   
18  Raoul Eneskjöld  2007  AN8707  SALTSJÖB    25m   
15  Douglas Styffe  2007  AL8507  SALTSJÖB    25m   
388  Alexander Kvarfordh Andres  2009  AE6509  SKURU IK    25m   
23  Daniel Kursitis Kuzyaev  2009  AE3509  SALTSJÖB    25m   
280  Axel Lund  2006    TYRESÖ SS    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Olof Överby  2007  AM6507  SALTSJÖB    25m  1:09.54 
22  David Degerlund  2006  AU2906  SALTSJÖB    25m  1:04.28 
246  Axel Mickelsson  2006  AC4506  TUREBERG    25m  58.61 
232  Oskar Joona  2008  AL0308  SÖDERTÖRN    25m  58.76 
351  Frank Floren  2007  AM5107  SPIF SF    25m  1:04.33 
359  Alexander Biglert  2007  AR2507  SPIF SF    25m   

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Vidar Karlström  2007  AK7107  SPÅRVÄGEN    25m  57.97 
101  Vilgot Blanck  2007  AF1307  SPÅRVÄGEN    25m  57.71 
231  Vincent Vitas  2008  AL6308  SÖDERTÖRN    25m  57.65 
113  Ludwig Höijer  2006  AR6506  SPÅRVÄGEN    25m  57.67 
111  Hugo Östling  2007  AK8107  SPÅRVÄGEN    25m  57.74 
114  Japheth Shewa  2007  AL1507  SPÅRVÄGEN    25m  58.09 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
268  Erik Broms  2009  AB7909  TUREBERG    25m  56.61 
265  Ted Körberg  2008  AG5508  TUREBERG    25m  56.56 
158  Rasmus Bäck  2009  AB4709  SKK    25m  55.43 
287  Isak Silebäck  2007  AL1707  TYRESÖ SS    25m  55.80 
166  Lucas Bouchet  2009  AD6709  SKK    25m  56.58 
228  Eric Söderlund  2010  AB1710  SÖDERTÖRN    25m  57.40 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
215  Viggo Hanikat  2009  AD4109  SÖDERTÖRN    25m  55.04 
115  Otto von Arronet  2009  AC5509  SPÅRVÄGEN    25m  54.91 
224  Hampus Glanshed  2006  AV2306  SÖDERTÖRN    50m  54.14 
221  Simon Hamzehnejad  2009  AD7109  SÖDERTÖRN    25m  54.81 
151  Neil Daimay  2007  AF9107  SKK    25m  55.00 
81  Albert Sharpe  2008  AL4308  SKURU IK    25m  55.18 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Wilmer Riisgaard  2006  AR1506  SPÅRVÄGEN    25m  53.95 
152  Anton Hagspiel  2009  AA8309  SKK    25m  53.34 
102  Brian Eriksson  2007  AF1907  SPÅRVÄGEN    50m  52.71 
348  Daniel Rasool  2007  AL9707  SPIF SF    25m  52.72 
162  Ludvig Axegård  2008  AI1108  SKK    25m  53.70 
164  Alexander Bouchet  2007  AO8707  SKK    25m  54.08 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
147  William Martin-Lamm  2006  AJ5506  SKK    25m  51.51 
363  Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  AA9709  SALTSJÖB    25m  49.84 
150  Albin Löfqvist  2006  AM3706  SKK    25m  49.05 
199  Niklas Nygren  2006  AL1106  SÖDERTÖRN    25m  49.75 
346  Otto Sahlée  2007  AJ2307  SPIF SF    25m  50.07 
342  Arvid Elfwing  2006  AO7906  SPIF SF    25m  51.68 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Eskil Bränström  2006  AE3506  SKURU IK    25m  48.68 
339  Justin Åkesson  2006  AJ6106  SPIF SF    25m  45.28 
194  Julius Dorch Juliusson  2007  AC7707  SÖDERTÖRN    25m  45.05 
334  Rasmus Bäckman  2006  AD4506  SPIF SF    25m  45.09 
141  Casper Drozdz  2006  AG2306  SKK    25m  46.45 
344  Oliver Hagberg  2006  AO9906  SPIF SF    25m  48.70 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Samuel Flores  2008  AA8908  SKK    25m  43.69 
193  Sam Hamzehnejad  2006  AI1306  SÖDERTÖRN    25m  41.10 
197  Gustav Storell  2006  AL4106  SÖDERTÖRN    25m  39.19 
149  William Hamilton  2006  AM2706  SKK    25m  40.41 
249  Henrik Larsson  2006  AF4106  TUREBERG    25m  43.20 
203  Tommy Ritmberg  2007  AG6307  SÖDERTÖRN    25m  44.32 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 november 2018 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  08:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner