2020-03-31   16:35:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Saltis-Cup 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Saltis Cup 2018    Utskriftsdatum  04 november 2018   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  08:18   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 november 2018         
 
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
382  Tilde Furingsten  2008  AC6408  SKURU IK    25m   
383  Rut Gustafsson  2008  AP0808  SKURU IK    25m   
367  Elvira Isakson  2008  AG8808  SKURU IK    25m   
298  Emma Heikkilä  2006    SS04    25m   
184  Matilde Bergander  2010    SÖDERTÖRN    25m   
300  Carla Linnea Jimenez Tjärnkvist  2006    SS04    25m   

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Sofia Safavieh  2007  BI8407  SÖDERTÖRN    25m   
46  Stella Rahm  2009    SKURU IK    25m   
384  Elin Yavuz  2007  AW9807  SPÅRVÄGEN    25m   
182  Agnez Salom  2011    SÖDERTÖRN    25m   
227  Chanel Matilainen  2007  BH6207  SÖDERTÖRN    25m   
47  Ellen Ekengren  2008    SKURU IK    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
180  Sofia Palmqvist  2007    SÖDERTÖRN    25m   
48  Caroline Sjöstedt  2007    SKURU IK    25m   
368  Sabina Mihalache  2007  BD5607  SKURU IK    25m   
178  Nora Hodneland  2007    SÖDERTÖRN    25m   
181  Sophie Gunnarsson  2011    SÖDERTÖRN    25m   
20  Tea Rydergård  2008  AR0808  SALTSJÖB    25m   

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
179  Adriana Hamzehnejad  2007    SÖDERTÖRN    25m   
21  Karina Kurbanova  2007  BF3407  SALTSJÖB    25m  1:06.99 
217  Sofia Silver  2010  AC1210  SÖDERTÖRN    25m  1:05.44 
159  Cathlin Bohlin  2008  AL9408  SKK    25m  1:06.57 
121  Mila Almström  2008  AT2608  SPÅRVÄGEN    25m  1:09.32 
24  Selma Edwall  2007  BI8607  SALTSJÖB    25m   

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Viktoria Milic  2008  AT5408  SKURU IK    25m  1:04.25 
14  Emelie Hedqvist  2008  AM9208  SALTSJÖB    25m  1:00.22 
270  Edith Dinnesen  2009  AF6409  TUREBERG    25m  59.71 
167  Isabelle Lindstedt  2007  AA0418  SKK    25m  59.80 
19  Hedvig Kinnunen  2009  AG9609  SALTSJÖB    25m  1:03.36 
294  Wilma Brunn  2007  BH4407  TYRESÖ SS    25m  1:04.25 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
238  Sibel Levin  2008  AY5408  SÖDERTÖRN    25m  59.41 
40  Ida Haidari  2006  BN8206  BOTK-RÖNN    25m  58.31 
105  Julia Hellberg  2007  AR8607  SPÅRVÄGEN    50m  56.50 
153  Annie Donaldsson  2008  AE8408  SKK    25m  57.12 
25  Linnea Ekstrand  2009  AL8209  SALTSJÖB    25m  59.40 
211  Karin Flink  2008  AN6208  SÖDERTÖRN    25m  59.43 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Isabelle Moshref  2008  AM2408  SALTSJÖB    25m  56.26 
120  Agnes Gustafson  2008  AT3608  SPÅRVÄGEN    25m  55.81 
216  Wilda Hellman  2009  AG5609  SÖDERTÖRN    25m  55.11 
289  Tyra Svensk-Sandersson  2006  BO5406  TYRESÖ SS    25m  55.54 
207  Lotta Lande  2007  AY4407  SÖDERTÖRN    25m  56.15 
104  Anna Malmring  2006  BC4206  SPÅRVÄGEN    25m  56.44 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Moa Lernman  2009  AK4409  SÖDERTÖRN    25m  54.89 
219  Emelie Stasiak  2009  AH0209  SÖDERTÖRN    25m  54.08 
347  Clementina Orsi  2006  BI5606  SPIF SF    25m  53.50 
119  Lisa Larsson  2008  AT8608  SPÅRVÄGEN    25m  54.06 
75  Julia Rodriguez Räms  2007  AR8407  SKURU IK    25m  54.84 
256  Ebba Näsvall  2006  AW7406  TUREBERG    25m  54.90 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
157  Ellen Bystedt  2007  AY2207  SKK    25m  51.90 
155  Olivia Bäck  2007  AP7207  SKK    25m  51.46 
326  Emma Klingh  2006  BL0606  SS04    25m  50.96 
358  Elisa Olsson  2007  BH8207  SPIF SF    25m  51.14 
161  Ofelia Öström  2008  AO6808  SKK    25m  51.70 
210  Teresa Giocoli  2007  AZ9407  SÖDERTÖRN    25m  52.87 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
329  Felica Wadell  2006  BN5206  SS04    25m  50.52 
11  Cornelia Svenarud  2008  AE4408  SALTSJÖB    25m  50.03 
354  Alice Sjödén-Sikström  2006  BM0806  SPIF SF    50m  49.85 
361  Alva Ek  2006  BS2206  SPIF SF    25m  49.88 
214  Lilly Dorch Juliusson  2009  AG0609  SÖDERTÖRN    25m  50.19 
323  Emilia Lingman  2006  BI3806  SS04    25m  50.85 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
68  Elisia Berg  2006  AL4606  SKURU IK    25m  49.73 
145  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  AE2207  SKK    25m  49.15 
364  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  AD0608  SALTSJÖB    25m  49.00 
260  Edith Forsell  2007  AR3407  TUREBERG    25m  49.01 
322  Anna Gomez  2007  AW0807  SS04    25m  49.48 
201  Dahlia Heidarian  2008  AD1608  SÖDERTÖRN    25m  49.82 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
261  Moa Larsson  2007  AR0407  TUREBERG    25m  48.76 
163  Alma Brorson  2008  AT8208  SKK    25m  48.62 
319  Elise Blomström  2006  BF3806  SS04    25m  48.38 
335  Sara Wattad  2006  AI6206  SPIF SF    25m  48.53 
288  Felicia Tiippana-Henriksson  2008  AN4208  TYRESÖ SS    25m  48.66 
160  Elise Karlsson  2007  BA4607  SKK    25m  48.79 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Iris Flykt-Rosén  2007  AC6607  SKURU IK    25m  47.94 
118  Matilda Lobendahl  2007  BB8407  SPÅRVÄGEN    25m  47.46 
234  Mia Subotic  2007  BH9207  SÖDERTÖRN    25m  47.14 
345  Meja Johansson  2006  BF8806  SPIF SF    50m  47.43 
35  Mimmi Nordström Renlund  2007  AO8207  BOTK-RÖNN    25m  47.57 
257  Klara Broms  2006  BC8206  TUREBERG    25m  47.96 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
204  Juni Stenbacka  2007  AV7607  SÖDERTÖRN    25m  46.79 
Laura Midby  2006  AG9806  SALTSJÖB    25m  46.26 
208  Moa Forsgren  2008  AL0808  SÖDERTÖRN    50m  45.53 
250  Vera Popova  2006  AN9406  TUREBERG    25m  45.54 
142  Emelie Bilands  2006  AN4206  SKK    25m  46.51 
317  Asta Revsäter  2007  AP4607  SS04    50m  47.04 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Anna Eklöf  2007  AD9807  SKK    25m  45.23 
306  Wilma Danielsson  2006  AJ1206  SS04    25m  44.83 
223  Alva Qvist  2006  BR5406  SÖDERTÖRN    50m  44.34 
Ebba Kinnunen  2006  AK1206  SALTSJÖB    25m  44.34 
305  Agnes Lundmark  2006  AH2806  SS04    25m  44.95 
254  Emilia Buchgeister  2006  AQ5406  TUREBERG    25m  45.30 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Filippa Hanikat  2007  AK7207  SÖDERTÖRN    25m  41.89 
61  Alva Furingsten  2006  AH5806  SKURU IK    25m  40.91 
144  Vida Haesert  2006  AN0206  SKK    25m  39.70 
340  Nellie Thofelt  2006  AT7406  SPIF SF    25m  40.36 
202  Ellinor Eldh  2006  BA0206  SÖDERTÖRN    25m  40.94 
205  Emma Johanson  2008  AL9608  SÖDERTÖRN    25m  43.38 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 november 2018 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  08:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner