2019-11-21   23:39:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2018 - Blovstrød

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 111
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  09:21   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
 
Løb 111, 100m Frisvømning Damer  Indledende (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
19  Laura Emilie Hoegh  2008  0896AK  LYNGBY    50m  1:58.95 
17  Sara Kjær Bollesen  2008  0888AD  LYNGBY    50m  1:55.80 
252  Eva Rosted  1999  9984BD  ALLERØD    25m  1:57.89 
67  Caroline Madsen  2008  0872AP  LYNGBY    25m  2:11.43 
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Klara Kandborg  2008  0828AO  VÆRLØSE    25m  1:48.88 
15  Olivia Barfoed  2007  0762AL  LYNGBY    25m  1:46.77 
57  Nanna Hessner  2007  0764AU  VÆRLØSE    25m  1:45.77 
83  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    25m  1:46.35 
53  Freja Lego Berg  2007  0744AU  VÆRLØSE    25m  1:48.31 
27  Sofie Ross  2008  0802AE  LYNGBY    25m  1:49.43 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
65  Liva Bang  2008  0812AE  LYNGBY    25m  1:42.21 
58  Mette Roat Jørgensen  2007  0716AU  VÆRLØSE    25m  1:41.88 
99  Alma Hartmann Jensen  2007  0744AT  LYNGBY    25m  1:37.68 
137  Petra Jensen  2008  0802AO  BIRKERØD    25m  1:38.81 
21  Caroline Toftelund Larsen  2008  0866AK  LYNGBY    50m  1:41.99 
55  Sofie K. Eriksen  2007  0754AU  VÆRLØSE    25m  1:45.48 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Rosa Marie Sjøberg  2008  0838AN  VÆRLØSE    25m  1:32.29 
103  Ingrid Due Nygaard  2007  0786AD  LYNGBY    25m  1:29.41 
23  Wilma Adelhardt Madsen  2008  0886AB  LYNGBY    25m  1:25.58 
49  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  0746AJ  HELSINGØR    25m  1:26.13 
25  Amilia Peick-Kristensen  2008  0842AJ  LYNGBY    25m  1:31.60 
24  Ida Mathiesen  2008  0876AK  LYNGBY    50m  1:34.42 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Lara Ghizzaui  2007  0702AF  VI39    25m  1:20.06 
101  Juuliie Jørgensen  2007  0722AL  LYNGBY    25m  1:17.29 
14  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  1:10.75 
194  Marie Moesgaard  2008  0836AD  ALLERØD    25m  1:12.68 
195  Simone Stenberg  2008  0844AB  ALLERØD    25m  1:17.94 
Oline Ludvigsen  2007  0768AA  GLADSAXE    25m  1:24.91 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Ea Lund Havgaard  2007  0728AD  HELSINGØR    25m  1:18.19 
205  Vivian Bahador Snitker  2007  0758AI  BIRKERØD    25m  1:17.27 
11  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    25m  1:09.97 
242  Naya Høi Greve  2007  0796AE  SLANGERUP    25m  1:11.42 
45  Silvia Martinsen  2007  0792AC  HELSINGØR    25m  1:17.87 
102  Nikoline E. Larsen  2007  0712AE  LYNGBY    25m  1:24.65 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Wilma Berg  2008  0868AD  LYNGBY    25m  1:18.09 
238  K-Lee Hansen  2007  0756AE  JYLLINGE    25m  1:15.20 
166  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  1:04.94 
Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  1:10.83 
40  Caroline Haugland  2007  0756AJ  HELSINGØR    25m  1:17.55 
246  Viktoria Larsen  2007  0764AN  SLANGERUP    25m  1:21.98 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  09:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark