2019-11-20   09:00:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2018 - Blovstrød

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 112
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  09:21   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
 
Løb 112, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
116  Samuel Lourenco  2007  0761AM  KVIK    25m  1:55.02 
60  Julius Holst Krabbe  2007  0749AL  VÆRLØSE    25m  1:38.34 
113  Vitus Jakobsen  2007  0761AJ  KVIK    25m  1:38.52 
78  David Plough  2006    TRITON B    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Mads Emil Wohlfahrt  2006  0669AE  TRITON B    25m  1:28.98 
52  Kaare Asskildt  2006  0659AJ  VÆRLØSE    25m  1:27.80 
76  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    25m  1:22.40 
97  Alexander Hartvigsen  2006  0661AL  LYNGBY    25m  1:23.75 
75  Emil Koch Juhl  2006  0623AG  TRITON B    50m  1:28.53 
149  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  0713AF  BIRKERØD    25m  1:34.92 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  1:21.24 
13  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  1:19.24 
178  Mathias Johansen  2007  0723AF  VI39    25m  1:16.86 
247  Harald Rasmus Svendsen  2007  0781AG  SLANGERUP    25m  1:17.60 
37  Jonas Holm Clausen  2006  0603AK  HELSINGØR    25m  1:20.76 
46  Marcus Munk  2007  0757AB  HELSINGØR    50m  1:21.41 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
177  William Hvid  2007  0737AH  VI39    25m  1:14.69 
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  1:09.58 
95  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  1:05.01 
10  Christian Moefelt  2006  0697AF  GLADSAXE    25m  1:07.41 
100  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  0761AC  LYNGBY    25m  1:10.97 
92  Max Bendixen  2007  0745AI  LYNGBY    25m  1:16.45 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Andreas Bendtsen  2007  0703AG  HELSINGØR    25m  1:12.88 
201  Magnus Jacobsen  2006  0663AI  BIRKERØD    25m  1:07.89 
42  Linus Heinrichsen  2006  0693AE  HELSINGØR    25m  1:04.09 
70  Nicholas Castella  2007  0729AL  TRITON B    50m  1:06.08 
188  Noah Anker-Møller  2006  0605AB  ALLERØD    25m  1:10.27 
176  Jonathan Rasmussen  2006  0617AD  VI39    25m  1:16.39 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Mads Emil Christiansen  2006  0611AH  LYNGBY    25m  1:11.74 
240  Frederik Kepp Jensen  2007  0781AA  JYLLINGE    25m  1:07.56 
169  Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  58.29 
171  Anders Gaard  2006  0683AB  VI39    25m  1:05.77 
172  Frederik Vestergaard  2006  0675AK  VI39    25m  1:10.00 
Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    25m  1:15.67 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  09:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark