2019-12-05   22:00:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2018 - Blovstrød

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 122
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  08:09   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
 
Løb 122, 100m Rygsvømning Herrer  Indledende (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
80  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    25m  1:48.09 
63  Noah Lester  2006  0677AF  VÆRLØSE    25m  1:37.25 
35  Laurits Højgaard Allin  2006  0659AI  HELSINGØR    25m  1:40.15 
220  Nathan Kongstad  2007  0795AK  VAT CPH-MK    25m  2:05.00 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  0761AC  LYNGBY    50m  1:31.55 
174  Marinus Leisvig  2007  0773AD  VI39    25m  1:23.42 
95  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  1:13.57 
196  Elias Bach-Jensen  2006  0657AI  BIRKERØD    25m  1:20.28 
172  Frederik Vestergaard  2006  0675AK  VI39    25m  1:27.41 
176  Jonathan Rasmussen  2006  0617AD  VI39    25m  1:35.53 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
98  Mathias Hemmingsen  2007  0731AG  LYNGBY    25m  1:28.79 
177  William Hvid  2007  0737AH  VI39    25m  1:23.37 
70  Nicholas Castella  2007  0729AL  TRITON B    25m  1:07.49 
42  Linus Heinrichsen  2006  0693AE  HELSINGØR    50m  1:18.66 
36  Andreas Bendtsen  2007  0703AG  HELSINGØR    25m  1:27.03 
75  Emil Koch Juhl  2006  0623AG  TRITON B    50m  1:34.64 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    25m  1:28.59 
44  Asger Hvilsom  2007  0799AA  HELSINGØR    25m  1:22.00 
169  Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  1:06.09 
240  Frederik Kepp Jensen  2007  0781AA  JYLLINGE    25m  1:17.85 
92  Max Bendixen  2007  0745AI  LYNGBY    25m  1:25.13 
37  Jonas Holm Clausen  2006  0603AK  HELSINGØR    25m  1:32.03 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  08:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark