2019-11-20   21:52:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2018 - Blovstrød

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 124
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  08:09   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
 
Løb 124, 50m Brystsvømning Herrer  Indledende (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
106  Kasper Egerod  2008  0839AI  KVIK    25m  1:30.00 
111  Mathias Hørsving  2008    KVIK    25m  1:20.00 
220  Nathan Kongstad  2007  0795AK  VAT CPH-MK    25m  1:21.52 
82  Rasmus Kohave Sørensen  2010    TRITON B    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Holger Larsen  2008  0807AG  VAT CPH-MK    25m  1:15.43 
112  Christian V. F. Jakobsen  2008    KVIK    25m  1:10.00 
107  Jonathan Engell  2008    KVIK    25m  1:10.00 
119  Mads Stougaard  2008    KVIK    25m  1:10.00 
182  Nikolaj Oliver  2008  0837AF  VI39    25m  1:14.97 
155  Axel Bonke Jensen  2009  0989AB  ALLERØD    25m  1:15.86 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Frederik Kindberg  2008  0885AF  VI39    25m  1:08.57 
219  Gustav Keldsen  2008  0817AG  VAT CPH-MK    25m  1:04.55 
180  Emil Mandsberg  2008  0885AD  VI39    25m  57.39 
54  Sebastian Øster Boisen  2008  0873AJ  VÆRLØSE    25m  58.78 
210  Eran Akar  2008    VAT CPH-MK    25m  1:07.00 
110  Malte Bøgelund Høpfner  2008    KVIK    25m  1:10.00 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
178  Mathias Johansen  2007  0723AF  VI39    25m  53.11 
10  Christian Moefelt  2006  0697AF  GLADSAXE    25m  50.59 
97  Alexander Hartvigsen  2006  0661AL  LYNGBY    25m  50.24 
18  Benjamin Bonde  2007  0739AF  LYNGBY    25m  50.25 
62  Kasper Kempel Laursen  2008  0899AD  VÆRLØSE    25m  50.93 
13  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  53.79 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
96  Marcus Hammergart  2006  0649AG  LYNGBY    25m  47.47 
202  Hector Kaltoft  2006  0627AC  BIRKERØD    25m  42.53 
170  Oscar Vinge-Maigaard  2007  0751AA  VI39    25m  39.66 
189  Johannes Framke  2006  0615AE  ALLERØD    25m  41.57 
174  Marinus Leisvig  2007  0773AD  VI39    25m  45.04 
Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    25m  49.92 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Mads Emil Wohlfahrt  2006  0669AE  TRITON B    25m  47.43 
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  41.76 
201  Magnus Jacobsen  2006  0663AI  BIRKERØD    25m  38.15 
47  Nicklas Reinstrup  2006  0655AD  HELSINGØR    25m  41.02 
76  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    50m  44.67 
43  Andreas Frommelt Hertz  2008  0835AB  HELSINGØR    25m  49.04 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Mads Emil Christiansen  2006  0611AH  LYNGBY    50m  45.34 
190  Frederik Gersby  2006  0673AB  ALLERØD    25m  41.62 
171  Anders Gaard  2006  0683AB  VI39    25m  37.91 
Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    25m  40.02 
46  Marcus Munk  2007  0757AB  HELSINGØR    25m  42.94 
175  Valdemar Møller-Ern  2008  0821AA  VI39    25m  47.77 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  08:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark