2020-04-02   03:23:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2018 - Blovstrød

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 131
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  08:09   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
 
Løb 131, 50m Frisvømning Damer  Indledende (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    50m  1:01.63 
121  Julia Højer Øster  2009    KVIK    25m  58.34 
56  Sophia Groth  2010  1072AD  VÆRLØSE    25m  52.41 
115  Lina Louardi  2009    KVIK    25m  55.00 
117  Katinka Als Makne  2009  0922AH  KVIK    25m  59.66 
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Sara Ljusheva  2009  0976AE  LYNGBY    25m  49.36 
66  Galina Duric  2008  0886AK  LYNGBY    25m  47.33 
118  Mille Reimer  2008  0886AM  KVIK    25m  47.01 
53  Freja Lego Berg  2007  0744AU  VÆRLØSE    25m  47.13 
27  Sofie Ross  2008  0802AE  LYNGBY    25m  49.21 
143  Liv Peters  2009  0966AF  BIRKERØD    25m  51.95 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Caroline Liechti  2008  0882AA  BIRKERØD    25m  44.72 
55  Sofie K. Eriksen  2007  0754AU  VÆRLØSE    25m  43.22 
206  Klara Vanell  2007    BIRKERØD    25m  42.00 
30  Maria Weiste  2009  0978AA  LYNGBY    25m  42.83 
99  Alma Hartmann Jensen  2007  0744AT  LYNGBY    25m  43.97 
59  Klara Kandborg  2008  0828AO  VÆRLØSE    25m  44.75 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Ellen Klitvang  2008  0824AI  BIRKERØD    25m  41.20 
28  Ellen Textor-Broch  2009  0942AA  LYNGBY    25m  40.42 
72  Helena Gagnér  2008  0884AJ  TRITON B    25m  39.72 
21  Caroline Toftelund Larsen  2008  0866AK  LYNGBY    25m  40.27 
19  Laura Emilie Hoegh  2008  0896AK  LYNGBY    25m  41.18 
12  Rosa Rank Solhart  2007  0762AD  GLADSAXE    25m  41.73 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Juuliie Jørgensen  2007  0722AL  LYNGBY    25m  37.87 
245  Mira Capito  2007  0778AI  SLANGERUP    25m  35.22 
14  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  33.13 
194  Marie Moesgaard  2008  0836AD  ALLERØD    25m  33.77 
165  Lara Ghizzaui  2007  0702AF  VI39    25m  36.63 
102  Nikoline E. Larsen  2007  0712AE  LYNGBY    25m  39.70 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
23  Wilma Adelhardt Madsen  2008  0886AB  LYNGBY    25m  37.63 
Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    25m  34.67 
242  Naya Høi Greve  2007  0796AE  SLANGERUP    25m  31.42 
45  Silvia Martinsen  2007  0792AC  HELSINGØR    25m  33.50 
239  Camille Hedvig Miolane  2007  0768AI  JYLLINGE    25m  36.47 
49  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  0746AJ  HELSINGØR    25m  38.80 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    25m  36.82 
204  Røskva Rosenbohm  2007  0772AA  BIRKERØD    25m  34.17 
166  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  29.36 
Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  33.23 
38  Amelia Eriksen  2008  0892AD  HELSINGØR    25m  35.67 
103  Ingrid Due Nygaard  2007  0786AD  LYNGBY    25m  38.39 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  08:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark