2020-04-02   02:17:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Cup 2018 - Blovstrød

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 137
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  08:09   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
 
Løb 137, 100m Medley Damer  Indledende (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
99  Alma Hartmann Jensen  2007  0744AT  LYNGBY    25m   
213  India Høj Dresler  2008  0864AM  VAT CPH-MK    25m  2:14.27 
223  Ella Trøstrup  2008  0812AL  VAT CPH-MK    25m  2:43.20 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Naja Kammann  2008    VAT CPH-MK    25m  2:07.13 
217  Ronja Friborg Johnsen  2008  0898AH  VAT CPH-MK    25m  2:05.00 
214  Frida Fly Haastrup  2008    VAT CPH-MK    25m  2:05.00 
224  Carla Uhl  2008  0852AM  VAT CPH-MK    25m  2:05.00 
215  Lucca Helsinghof  2008    VAT CPH-MK    25m  2:05.00 
211  Isabell Biensø-Olsen  2007  0782AS  VAT CPH-MK    25m  2:08.79 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Sofie K. Eriksen  2007  0754AU  VÆRLØSE    25m  2:00.00 
212  Sally Emilie Bill  2007  0722AU  VAT CPH-MK    25m  1:57.00 
222  Svea Nietzson-Bentholm  2008  0822AM  VAT CPH-MK    25m  1:55.95 
65  Liva Bang  2008  0812AE  LYNGBY    25m  1:56.02 
27  Sofie Ross  2008  0802AE  LYNGBY    25m  1:59.01 
216  Ella Jakobsen  2008    VAT CPH-MK    25m  2:05.00 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Klara Kandborg  2008  0828AO  VÆRLØSE    25m  1:55.00 
15  Olivia Barfoed  2007  0762AL  LYNGBY    25m  1:49.06 
207  Anne-Maj Framke  2008  0832AB  ALLERØD    25m  1:46.04 
151  Kajsa Andkjær  2008  0816AD  ALLERØD    25m  1:47.08 
83  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    25m  1:51.42 
64  Rosa Marie Sjøberg  2008  0838AN  VÆRLØSE    25m  1:55.00 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
93  Celine van Breugel  2007  0768AC  LYNGBY    25m  1:44.21 
Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    25m  1:41.38 
139  Ellen Klitvang  2008  0824AI  BIRKERØD    25m  1:40.09 
72  Helena Gagnér  2008  0884AJ  TRITON B    25m  1:41.18 
Oline Ludvigsen  2007  0768AA  GLADSAXE    25m  1:42.60 
31  Sophia Zøllner  2008  0874AA  LYNGBY    25m  1:45.87 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Laura Kaysfeld  2007  0798AN  GLADSAXE    25m  1:38.36 
24  Ida Mathiesen  2008  0876AK  LYNGBY    25m  1:36.72 
153  Alma Geneser  2008  0862AE  ALLERØD    25m  1:36.14 
167  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    25m  1:36.71 
25  Amilia Peick-Kristensen  2008  0842AJ  LYNGBY    25m  1:38.09 
49  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  0746AJ  HELSINGØR    25m  1:38.88 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Nikoline E. Larsen  2007  0712AE  LYNGBY    25m  1:33.52 
205  Vivian Bahador Snitker  2007  0758AI  BIRKERØD    25m  1:31.93 
195  Simone Stenberg  2008  0844AB  ALLERØD    25m  1:30.04 
101  Juuliie Jørgensen  2007  0722AL  LYNGBY    25m  1:31.38 
38  Amelia Eriksen  2008  0892AD  HELSINGØR    25m  1:32.37 
197  Christine Dalsgaard  2007  0754AA  BIRKERØD    25m  1:35.93 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Karla Rekling  2008  0862AA  BIRKERØD    25m  1:29.08 
73  Erica Veggerby Grønlund  2007  0736AC  TRITON B    25m  1:26.66 
243  Lucca Frydendahl  2008  0812AB  SLANGERUP    25m  1:21.69 
193  Karen Markussen  2007  0704AA  ALLERØD    25m  1:24.89 
41  Ea Lund Havgaard  2007  0728AD  HELSINGØR    25m  1:28.43 
238  K-Lee Hansen  2007  0756AE  JYLLINGE    25m  1:29.69 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
91  Rebecca Bell  2007  0774AF  LYNGBY    25m  1:29.04 
204  Røskva Rosenbohm  2007  0772AA  BIRKERØD    25m  1:26.19 
198  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  BIRKERØD    25m  1:20.19 
199  Julie Hovmand  2007  0772AB  BIRKERØD    25m  1:24.49 
16  Wilma Berg  2008  0868AD  LYNGBY    25m  1:28.10 
245  Mira Capito  2007  0778AI  SLANGERUP    25m  1:29.31 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Caroline Haugland  2007  0756AJ  HELSINGØR    25m  1:28.69 
191  Linnea Funk Larsen  2007  0792AA  ALLERØD    25m  1:26.09 
164  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    25m  1:15.14 
Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  1:24.21 
194  Marie Moesgaard  2008  0836AD  ALLERØD    25m  1:27.19 
45  Silvia Martinsen  2007  0792AC  HELSINGØR    25m  1:29.19 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  08:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark