2019-11-22   09:58:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tampereen Joulukisat 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Lähtölista Laji 11
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2018    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
 
Laji 11, 100m VU P-12,-14, M  Loppukilpailut (15) 
Sponsori: Tekonivelsairaala Coxa oy 
 
Erä 1 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Sisu Toiva  2009  09A400  Pyry    25m     
Johannes Strömsholm  2008  08A245  Cetus    25m     
Vilho Siikala  2008  08A539  UiTa    25m     
               
               
               

 
Erä 2 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Touko Hokkanen  2008  08A499  TaTU    25m     
Nicolas Luoma  2010  10A027  UH    25m     
Elias Suominen  2008  08A033  TaTU    25m  1:59.69  1:59.69 
Oskari Jalonen  2008  08A591  UiTa    25m  2:35.31  2:35.31 
Jesse Laukkanen  1996  96A788  SCV    25m     
Ossi Nevalainen  2008  08A625  UiTa    25m     
               

 
Erä 3 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Miska Moisio  2007  07A123  TaTU    25m  1:49.08  1:49.08 
Eetu Ääri  2010  10A019  UiKaa    25m  1:42.50  1:42.50 
Maxim Zuravljov  2009  09A039  TaTU    25m  1:39.47  1:39.47 
Eino Anttila  2007  07A111  TaTU    25m  1:38.68  1:38.68 
Vladimir Chubiev  2007  07A825  UiTa    25m  1:38.96  1:38.96 
Tommy Palm  2007  07A542  Cetus    25m  1:40.05  1:40.05 
Alex Hamilton  2006  06A910  TaTU    25m  1:46.41  1:46.41 
Mark Pokidko  2007  07A406  Cetus    50m  1:56.42  1:54.42 

 
Erä 4 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jasper Jakonen  2006  06A110  PoPy    25m  1:37.32  1:37.32 
Eemil Hujala  2007  07A465  Cetus    25m  1:36.39  1:36.39 
Mikael Uitto  2007  07A217  UiTa    25m  1:34.67  1:34.67 
Matias Suutala  2008  08A665  UiTa    25m  1:33.62  1:33.62 
Jesse Uutela  2008  08A672  UiTa    25m  1:34.04  1:34.04 
Anton Kiviniemi  2006  06B048  TaTU    25m  1:34.72  1:34.72 
Luukas Kallio  2005  05A856  TaTU    25m  1:36.84  1:36.84 
Veikko Saarinen  2006  06A215  TaTU    25m  1:37.34  1:37.34 

 
Erä 5 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ilmari Partanen  2006  06A612  HäUS    50m  1:33.97  1:31.97 
Konsta Horppu  2008  08A413  Pyry    25m  1:31.46  1:31.46 
Rasmus Piiroinen  2006  06A841  UiTa    50m  1:32.64  1:30.64 
Timi Louhe  2005  05B109  HäUS    50m  1:32.27  1:30.27 
Aapo Harjula  2007  07A604  UiTa    25m  1:30.44  1:30.44 
Niilo Toivola  2007  07A580  UiTa    50m  1:32.65  1:30.65 
Leo Mannonen  2007  07A537  Cetus    25m  1:31.52  1:31.52 
Casper Manzone  2005  05A939  ÅSK    25m  1:32.40  1:32.40 

 
Erä 6 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Nicolo Manzone  2005  05A940  ÅSK    25m  1:29.30  1:29.30 
Petter Kaskela  2007  07A839  UiTa    25m  1:26.94  1:26.94 
Eemeli Salo  2007  07A186  UKK    50m  1:28.76  1:26.76 
Jermu Jääskö  2006  06A894  Cetus    25m  1:25.62  1:25.62 
Pyry Nieminen  2007  07A658  UKK    25m  1:25.69  1:25.69 
Riku Forsberg  2005  05A829  Cetus    25m  1:26.94  1:26.94 
Ferdinand Backman  2006  06A021  TaTU    50m  1:30.29  1:28.29 
Miika Tuominen  2005  05B183  UiKaa    25m  1:29.59  1:29.59 

 
Erä 7 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tobias Lydén  2008  08A132  UiTa    50m  1:27.01  1:25.01 
Benjamin Salo  2006  06A781  PUS    25m  1:23.47  1:23.47 
Tommi Elers  2006  06A639  PoPy    50m  1:25.18  1:23.18 
Miki Vierre  2006  06A572  TaTU    25m  1:22.47  1:22.47 
Artem Haikara  2005  05A786  Cetus    25m  1:22.49  1:22.49 
Aaron Hannula  2005  05A690  UiKaa    25m  1:23.28  1:23.28 
Ossi Vienamo  2006  06A487  UiTa    25m  1:23.94  1:23.94 
Severi Tammihovi  2009  09A062  Cetus    25m  1:25.41  1:25.41 

 
Erä 8 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Evan Mustonen  2005  05A896  Cetus    25m  1:21.90  1:21.90 
Luka Hirvonen  2006  06A887  Pyry    25m  1:21.42  1:21.42 
Eelis Wiberg  2004  04A788  HäUS    25m  1:20.64  1:20.64 
Amos Mäkilä  2007  07A308  SGR    50m  1:20.11  1:18.11 
Iiro Kyllönen  2005  05A758  HäUS    25m  1:19.65  1:19.65 
Eelis Juuti  2006  06A263  UiTa    25m  1:21.25  1:21.25 
Emil Tirkkonen  2006  06A865  Cetus    25m  1:21.74  1:21.74 
Kasper Kaskela  2004  04A761  UiTa    25m  1:22.27  1:22.27 

 
Erä 9 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tobias Syrjä  2006  06A554  UiTa    25m  1:17.45  1:17.45 
Casper Kvist  2006  06A352  Pyry    25m  1:17.06  1:17.06 
Henrik Rokityanskiy  2006  06A159  Cetus    25m  1:16.79  1:16.79 
Kalle Heinonen  2006  06A105  TaTU    25m  1:15.17  1:15.17 
Santeri Ahinko  2004  04B029  VeUS    50m  1:17.66  1:15.66 
Topi Rissanen  2008  08A233  PieKu    50m  1:18.80  1:16.80 
Tatu Yli-Houhala  2007  07A300  UKK    25m  1:17.38  1:17.38 
Antti Korhonen  2004  04B026  PieKu    25m  1:17.89  1:17.89 

 
Erä 10 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Alex Lehtola  2005  05A840  UiTa    50m  1:16.70  1:14.70 
Rasmus Ruotoistenmäki  2006  06A320  UiTa    50m  1:15.93  1:13.93 
Juho Rosenström  2007  07A279  UKK    50m  1:14.77  1:12.77 
Kasper Kytö  2005  05A837  Pyry    25m  1:11.70  1:11.70 
Väinö Hinkka  2007  07A243  UKK    50m  1:14.63  1:12.63 
Ossi Barck  2005  05A116  UiKaa    25m  1:12.91  1:12.91 
Markus Popov  2005  05B014  TaTU    25m  1:14.31  1:14.31 
Pirkka Pyry Pyykkö  2006  06A868  UiTa    50m  1:17.10  1:15.10 

 
Erä 11 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Matias Leiwo  2006  06A486  UiTa    25m  1:11.41  1:11.41 
Samuel Salminen  2003  03A786  ÅSK    50m  1:12.39  1:10.39 
Aaro Imppola  2006  06A298  UH    25m  1:08.71  1:08.71 
Väinö Pitkänen  2006  06A199  UiTa    25m  1:07.98  1:07.98 
Akseli Soini  2004  04A562  HäUS    50m  1:10.23  1:08.23 
Eemil Reijonen  2005  05A746  Cetus    25m  1:09.95  1:09.95 
Daniel Kontula  2005  05A152  UiTa    25m  1:11.15  1:11.15 
Luka Pykälistö  2004  04A920  HäUS    25m  1:11.57  1:11.57 

 
Erä 12 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Santeri Gummerus  2003  03B183  UiTa    25m  1:07.55  1:07.55 
Karri Korhonen  2002  02A759  UiTa    50m  1:08.11  1:06.11 
Nuutti Laitinen  2004  04A588  Cetus    50m  1:07.35  1:05.35 
Aleksei Belov  1998  98B267  PTU    25m  1:04.46  1:04.46 
Oliver Aspholm  2005  05A594  UiTa    50m  1:07.28  1:05.28 
Joni Routamo  2005  05A486  HäUS    25m  1:05.79  1:05.79 
Elias Laine  2003  03A465  ÅSK    50m  1:08.50  1:06.50 
Max Nikkari  2004  04A992  UiTa    50m  1:09.93  1:07.93 

 
Erä 13 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Kortteinen  2003  03A195  UiTa    25m  1:03.34  1:03.34 
Samuli Masalin  2004  04A470  Cetus    25m  1:03.00  1:03.00 
Jani Savander  1999  99B230  UH    50m  1:04.07  1:02.07 
Aleksi Nissilä  2001  01B358  VeUS    50m  1:03.59  1:01.59 
Ilja Syrjä  2004  04A573  UiTa    25m  1:01.61  1:01.61 
Otto Ahvonen  2003  03A671  HäUS    25m  1:02.15  1:02.15 
Lucas Lönnblad  2004  04A495  Cetus    25m  1:03.32  1:03.32 
Ivan Chupakhin  2005  05A628  UiTa    25m  1:03.73  1:03.73 

 
Erä 14 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Oskar Tuominen  2004  04A373  UiTa    50m  1:03.07  1:01.07 
Aapo Huhti  2003  03A936  VeUS    25m  1:00.64  1:00.64 
Weeti Virtanen  2004  04B254  UKK    25m  59.96  59.96 
Visa Kotiniitty  2003  03A284  UiTa    25m  58.84  58.84 
Kalle Haavisto  2003  03A076  UKK    50m  1:01.55  59.55 
Akseli Ylikoski  2002  02A113  PTU    25m  1:00.31  1:00.31 
Miko Vaikkola  2003  03A520  TaTU    50m  1:02.65  1:00.65 
Tatu Kunttila  2003  03A443  ÅSK    25m  1:01.51  1:01.51 

 
Erä 15 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Nyrhinen  2000  00A005  UiTa    25m  58.33  58.33 
Verneri Kaarlenkaski  1999  99A192  UiTa    50m  58.25  56.25 
Olli Rautaporras  2000  00A795  UiTa    50m  57.28  55.28 
Anton Herrala  1993  93A340  TaTU    50m  50.17  48.17 
Matias Tyry  1993  93A763  TaTU    25m  50.84  50.84 
Atte Kulmala  1998  98B262  UiTa    50m  57.66  55.66 
Konsta Kallio  2004  04A610  UiTa    50m  59.27  57.27 
Veikka Saren  2002  02A809  SomE    25m  58.54  58.54 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:41 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner