2019-10-23   03:27:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sollentuna simfestival 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sollentuna simfestival 2019
Arrangör:
Plats: Sollentuna sim & sporthall Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 feb 2019 till den 17 feb 2019
18 100m Frisim Herrar ABCD
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 49 Simon Lund Södertörns Simsällskap 1989 AM1389 25m 53.18
2 50 Markus Kron Södertörns Simsällskap 1994 AP2994 25m 55.43
3 86 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 25m 56.35
4 87 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 25m 56.90
5 51 Marcus Stolt Södertörns Simsällskap 1995 AQ3595 25m 57.02
6 14 Gustav Andersson Norrtälje Simklubb 2001 AK2301 25m 57.17
7 85 Isac Persson Taylor Turebergs Simklubb 2003 AE6903 25m 58.03
8 250 Magnus Lindström Luleå Simsällskap 2004 AA4104 25m 58.10 EFT
9 15 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 25m 58.11
10 95 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 2005 AC4905 25m 58.91
11 17 Victor Karell Norrtälje Simklubb 2003 AF7103 25m 1:00.54
12 168 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 1:00.65
13 81 John Sun Turebergs Simklubb 2002 AD4302 25m 1:02.14
14 90 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 25m 1:03.06
15 94 Filip Westlund Turebergs Simklubb 2003 AL9703 25m 1:03.47
16 26 Adrian Hellberg Spårvägen Simförening 2005 AJ3105 25m 1:03.64
17 92 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 25m 1:04.94
18 54 Sam Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2006 AI1306 25m 1:05.20
19 262 Hannes Olin Ålands Simförening 2003 03B244 25m 1:05.31
20 21 Aydin Sahifi Spårvägen Simförening 2002 AF6702 25m 1:05.34
21 154 Casper Rengart Väsby Simsällskap 2006 AB1706 25m 1:05.41
22 212 Artjom Ponomarjov Solna Sundbyberg SS 04 2004 AV1904 25m 1:05.52
23 112 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 25m 1:05.97
24 254 Linus Eriksson Ålands Simförening 2001 01B090 25m 1:06.35
25 38 Pelle Wanhainen Spårvägen Simförening 2006 AL0706 25m 1:07.23
26 31 Ludvig Alverfors Spårvägen Simförening 2004 AT8104 25m 1:07.46
27 160 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 25m 1:07.46
28 204 Jesper Sandström Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM1103 25m 1:07.64
29 270 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m 1:07.69
30 39 Lucas Goulet Spårvägen Simförening 2008 AB0708 25m 1:07.76
31 261 Einar Melin Ålands Simförening 2004 04B169 25m 1:07.93
32 104 Henrik Larsson Turebergs Simklubb 2006 AF4106 25m 1:08.09
33 68 Malcolm Honkanen Södertörns Simsällskap 2005 AX0105 25m 1:08.91
34 27 John Ström Spårvägen Simförening 2004 AQ9704 25m 1:11.15
35 56 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap 2004 AV5304 50m 1:11.52
36 176 Erik Frantz Väsby Simsällskap 2006 AK1106 25m 1:12.40
37 32 Oliver Geaney Spårvägen Simförening 2006 AH0506 25m 1:13.78
38 170 Theo Takala Väsby Simsällskap 2007 AC5907 25m 1:13.96
39 260 Måns Manelius Ålands Simförening 2006 06A533 25m 1:14.23
40 35 Benjamin Bahajroy Spårvägen Simförening 2005 AO4505 25m 1:15.45
41 175 Henrik Fjellström Väsby Simsällskap 2006 AJ3906 25m 1:16.23
42 55 Julius Dorch Juliusson Södertörns Simsällskap 2007 AC7707 25m 1:17.10
43 59 Tommy Ritmberg Södertörns Simsällskap 2007 AG6307 25m 1:17.93
44 37 Eskil Joss Erkenvåg Spårvägen Simförening 2005 AQ2305 25m 1:18.34
45 100 Vincent Wettergren Turebergs Simklubb 2005 AG9905 25m 1:19.66
46 180 Junes Khattab Väsby Simsällskap 2006 AK0106 25m 1:20.01
47 188 Erik Svensson Väsby Simsällskap 2007 AH5507 25m 1:20.13
48 123 Hugo Gustafsson Turebergs Simklubb 2005 AR0905 25m 1:20.52
49 34 Nathanael Alexandersson Spårvägen Simförening 2006 AJ7706 25m 1:21.00
50 148 Alfred Lindberg Upplands-Bro Simsällskap 2004 AX4304 25m 1:22.82
51 144 Filip Bjällås Upplands-Bro Simsällskap 2007 AA7107 25m 1:24.25
52 198 William Wu Väsby Simsällskap 2003 BA4503 25m 1:24.75
53 182 William Rättö Väsby Simsällskap 2005 AO1705 25m 1:25.24
54 174 Colin Rosén Väsby Simsällskap 2008 AB7108 25m 1:25.29
55 8 Oscar Andersson Lidingö Simklubb 2007 AK3107 25m 1:25.48
56 131 Ted Körberg Turebergs Simklubb 2008 AG5508 25m 1:30.51
57 178 Ansh Dua Väsby Simsällskap 2005 AO5505 25m 1:31.60
58 145 Albert Sjögren Upplands-Bro Simsällskap 2007 AA8107 25m 1:32.31
59 108 Daniel Wu Turebergs Simklubb 2007 AC7307 25m 1:33.84
60 65 Hampus Glanshed Södertörns Simsällskap 2006 AV2306 25m 1:34.01
61 10 Alexander Nilsson Lidingö Simklubb 2006 AR8906 25m 1:35.07
62 193 Noah Björkhed Väsby Simsällskap 2007 AI4307 25m 1:38.02
63 134 Max Regnander Turebergs Simklubb 2006 AS3706 25m 1:39.13
64 133 Olof Westas Turebergs Simklubb 2007 AL3907 25m 1:43.95
65 264 Filip Måtar Ålands Simförening 2006 06B105 25m 1:46.10
66 199 Viktor Ramsthaler Solna Sundbyberg SS 04 2003 25m
67 191 Benedek Kovacs Väsby Simsällskap 2006 AP9706 25m
68 11 Ludvig Aronsson Lidingö Simklubb 2005 AW0105 25m
69 9 Axel Johansson Lidingö Simklubb 2005 AU9505 25m
70 230 Viggo Johansson Solna Sundbyberg SS 04 2008 AH6508 25m
2019-02-15 12:55:57 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Turebergs Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner