2019-09-22   11:12:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sollentuna simfestival 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 16/2 Insim 08.00 Start 09.00

Document
Heatlista
Sollentuna simfestival 2019
Plats: Sollentuna sim & sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 feb 2019 till den 17 feb 2019
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD
Final 1 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:12
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
1 3 rut nordberg 2004 LIDINGÖ SK 25m
241 4 Ella Lynch 2007 SS04 25m
135 5 Elvira Wänman 2008 TUREBERG 25m
6 25m
7 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 2 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:14
1 25m
200 2 madeleine sandell 2006 SS04 25m
214 3 Asta Revsäter 2007 SS04 25m
231 4 Isabelle Kashani 2009 SS04 2:11.86 50m
149 5 Ebba Fors 2006 UPPLANDS-B 25m
128 6 Julia Sundqvist 2007 TUREBERG 25m
147 7 Elin Söderlund 2006 UPPLANDS-B 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 3 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
132 1 Isabel Holmertz 2007 TUREBERG 2:07.16 25m
227 2 Louise Axland 2007 SS04 1:58.31 25m
111 3 Ella Omazic 2007 TUREBERG 1:54.35 25m
130 4 Tyra Ruin 2006 TUREBERG 1:53.92 25m
129 5 Tina Najafzadeh 2006 TUREBERG 1:54.16 25m
110 6 Isabell Andersson 2007 TUREBERG 1:55.79 25m
119 7 Emelie Araya Pimentel 2005 TUREBERG 2:00.92 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 4 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
195 1 Kristina Eriksson 2006 VÄSBY SS 1:52.61 25m
124 2 Ebba  Pihl 2005 TUREBERG 1:51.31 25m
74 3 Nora Hodneland 2007 SÖDERTÖRN 1:49.40 25m
218 4 Anna Gomez 2007 SS04 1:47.56 25m
107 5 Julia Marklund 2006 TUREBERG 1:47.87 25m
240 6 Leia Matejic Elvin 2007 SS04 1:49.43 25m
235 7 Stella Gammel 2006 SS04 1:52.21 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 5 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
7 1 Sofia Glifberg 2008 LIDINGÖ SK 1:47.48 25m
120 2 Klara Broms 2006 TUREBERG 1:46.54 25m
101 3 Julia Liu 2004 TUREBERG 1:45.22 25m
146 4 Linnea Malm 2005 UPPLANDS-B 1:44.59 25m
196 5 Tilda Flodin 2007 VÄSBY SS 1:45.09 25m
263 6 Mathilda Wahlstedt 2006 ÅSF 1:46.19 25m
126 7 Edith Forsell 2007 TUREBERG 1:46.68 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 6 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
216 1 Elise Blomström 2006 SS04 1:44.07 25m
265 2 Milana Gheorghiu 2005 TUREBERG 1:42.31 25m
12 3 Ida Herold 2005 LIDINGÖ SK 1:42.12 25m
236 4 Sofia Bäckström 2004 SS04 1:41.03 25m
171 5 Ebba Björkén 2007 VÄSBY SS 1:41.71 25m
233 6 Amelie Jäntti 2005 SS04 1:42.20 25m
153 7 Tindra Funke 2006 VÄSBY SS 1:43.20 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 7 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
116 1 Ebba Näsvall 2006 TUREBERG 1:40.82 25m
67 2 Chanel Matilainen 2007 SÖDERTÖRN 1:39.07 25m
106 3 Vera  Popova 2006 TUREBERG 1:37.80 25m
60 4 Juni Stenbacka 2007 SÖDERTÖRN 1:37.43 25m
184 5 Ella Renholm 2006 VÄSBY SS 1:37.67 25m
177 6 Fanny Krekula 2006 VÄSBY SS 1:38.30 25m
43 7 Liv Dahl 2005 SPÅRVÄGEN 1:40.22 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 8 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:28
Anm tid
Start ca:
237 1 Alexandra Silverryd 2005 SS04 1:37.28 25m
62 2 Emma Johanson 2008 SÖDERTÖRN 1:34.24 25m
165 3 Alexandra Ward 2005 VÄSBY SS 1:33.95 25m
103 4 Johanna  Klingenstierna 2005 TUREBERG 1:32.10 25m
33 5 Karolina Nivenius 2005 SPÅRVÄGEN 1:32.56 25m
29 6 Wilma Groth 2005 SPÅRVÄGEN 1:34.10 25m
206 7 Wilma Danielsson 2006 SS04 1:36.48 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 9 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
269 1 Emily Yao 2005 LIDINGÖ SK 1:31.57 25m
163 2 Frida Steen 2005 VÄSBY SS 1:29.55 25m
58 3 Ellinor Eldh 2006 SÖDERTÖRN 1:29.23 25m
97 4 Ella Faleij 2003 TUREBERG 1:28.79 25m
125 5 Isa Andersson 2006 TUREBERG 1:29.11 25m
158 6 Hanna Melander 2007 VÄSBY SS 1:29.33 25m
247 7 Moa Karlsson 2005 HELLAS SK 1:29.60 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 10 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:32
96 1 Ebbalisa Lidgren 2005 TUREBERG 1:28.59 25m
19 2 Lina Albertsen 2001 NORRTÄLJE 1:27.36 25m
23 3 Johanna Granhällen 2002 SPÅRVÄGEN 1:27.11 25m
257 4 Emelie Måtar 2004 ÅSF 1:26.41 25m
202 5 Hannah Berndtson 1996 SS04 1:26.99 25m
22 6 Alexandra Eriksson 2002 SPÅRVÄGEN 1:27.28 25m
28 7 Ella Holmberg 2006 SPÅRVÄGEN 1:27.66 25m
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD Final 11 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:34
Anm tid
Start ca:
16 1 Thindra Åkerblom 2003 NORRTÄLJE 1:24.96 25m
139 2 Selma Åström 2003 UPPLANDS-B 1:23.74 25m
152 3 Alice Lindgren 2005 VÄSBY SS 1:18.45 25m
91 4 Sara Arnö 2004 TUREBERG 1:18.18 25m
157 5 Milla Wahlund 2006 VÄSBY SS 1:18.28 25m
88 6 Astrid Nilsson 2003 TUREBERG 1:21.32 25m
159 7 Linn Melander 2005 VÄSBY SS 1:24.35 25m
2019-02-16 08:23:12 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner