2019-12-09   10:01:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  08:20   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 14:06 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
312  Liv Boldt Mousten  2009  0998AF  HOBRO    25m  2:30.54 
13  Sara Hyldahl-Rishøj  2006  0612AN  NEJST    25m  2:23.87 
14  Sofie Borup  2007  0752AM  NEJST    25m  2:28.55 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Eva Andersen  2006  0674AW  JARL    25m  2:07.65 
101  Sofie Jeppesen  2007  0788AN  AABYBRO    25m  2:02.45 
74  Emma Ploug Rasmussen  2005    FR.HAVN    25m  1:59.70 
226  Frida Juliansdottir  2005  0558AW  PINGVINEN    25m  1:59.71 
308  Katrine Kjær Laugesen  2008  0846AM  HOBRO    25m  2:04.24 
318  Mai Siem-Jørgensen  2008  0896AM  HOBRO    25m  2:16.54 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Anne Primdahl  2006  0612AT  JARL    25m  1:57.69 
243  Alberte Rise  2007  0752AP  PINGVINEN    25m  1:55.61 
73  Ida Jensen  2006  0682AQ  FR.HAVN    25m  1:53.88 
151  Sophia Jacobsen  2006  0664AW  JARL    25m  1:54.79 
291  Freja Palsgaard Andreasen  2006  0692AT  HOBRO    25m  1:55.73 
246  Amalie Kristensen  2006  0638AV  PINGVINEN    25m  1:58.55 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Iben Thomasen  2008  0816AK  BSK08    25m  1:52.03 
37  Kirstine Hove  2006  0644AS  SNEDSTED    25m  1:50.58 
115  Malou Brogaard  2007  0766AR  BSK08    25m  1:49.66 
249  Andrea Ramløse  2006  0646AR  PINGVINEN    25m  1:50.48 
244  Astrid O. Thomassen  2007  0796AK  PINGVINEN    25m  1:51.34 
296  Alice Boldsen  2007  0706AT  HOBRO    25m  1:52.43 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Carla Brix Rasmussen  2006  0656AW  AABYBRO    25m  1:47.81 
241  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  0552AX  PINGVINEN    25m  1:46.78 
231  Anna Skovhus Lydersen  2007  0772AP  PINGVINEN    25m  1:46.16 
116  Neya Damgaard  2007  0776AR  BSK08    25m  1:46.26 
148  Benedicte Værum Nørgaard  2004  0474BC  JARL    25m  1:46.88 
41  Caroline Madsen  2005  0568AX  SNEDSTED    25m  1:48.74 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Emma Rask Sørensen  2003  0388AP  AARS    25m  1:40.61 
300  Alma Munk Haugaard  2007  0786AN  HOBRO    25m  1:38.48 
72  Sara Kokholm  2005  0574AS  FR.HAVN    25m  1:36.46 
295  Nellie Vad Bisgaard  2006  0658AS  HOBRO    25m  1:37.45 
297  Helena Boldsen  2005  0524AU  HOBRO    25m  1:40.15 
40  Agnes Lyndrup  2004  0406AU  SNEDSTED    25m  1:41.18 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
160  Mathilde Hoff Sørensen  2006  0654AS  NORD    25m  1:33.78 
172  Louise Høeg  2003  0324AR  AALBORG    25m  1:32.91 
223  Laura Sofie Renneberg  2005  0578AW  PINGVINEN    25m  1:31.56 
125  Sofie Søe Møhlenberg  2004  0456AZ  BSK08    25m  1:32.06 
316  Gudrun Pólsdóttir  2006  0698AS  HOBRO    25m  1:33.20 
294  Kirstine Buus Bendixen  2003  0382AY  HOBRO    25m  1:33.90 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Lucca Tinggaard Larsen  2004  0468AX  HOBRO    25m  1:31.24 
214  Camilla Tommerup Sørensen  2003  0356AJ  PINGVINEN    25m  1:29.72 
301  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  0658AV  HOBRO    25m  1:26.88 
70  Allie F. Brandt  2004  0484AP  FR.HAVN    25m  1:27.60 
317  Iben Schønwandt  2003  0398BC  HOBRO    25m  1:29.88 
91  Therese J Helt  2006  0658AK  AABYBRO    25m  1:31.27 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Amalie Falk Byrgesen  1999  9904AT  AALBORG    25m  1:25.48 
255  Liva Lauridsen Vorgod  2005  0566AR  SMUT    25m  1:22.49 
176  Ghita Kobbelgaard  1995  9528AG  AALBORG    25m  1:11.53 
181  Maja Meinert  2001  0118AO  AALBORG    25m  1:21.12 
121  Kristine Vestergaard  2005  0596AH  BSK08    25m  1:24.87 
123  Caroline Bomholt Jensen  2005  0556AS  BSK08    25m  1:26.24 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark