2019-12-16   12:44:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  08:20   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (8) 
Vejledende starttid 14:27 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
129  Sebastian Beier  2007    JARL    25m   
16  William Nicolajsen  2008    NEJST    25m  2:33.16 
Frederik Nielsen  2008    NEJST    25m  2:49.43 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
293  Martin Hedegaard Balslev  2008  0815AH  HOBRO    25m  2:31.75 
Mattie Christiansen  2008    NEJST    25m  2:23.87 
305  Eskild Eik Tinggaard Lars  2008  0817AH  HOBRO    25m  2:24.54 
320  Ditlev Sørensen  2009  0961AE  HOBRO    25m  2:32.08 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
313  Håkon Bork Nielsen  2007  0783AL  HOBRO    25m  2:12.87 
209  Elias Bock Johansen  2005  0545AO  PINGVINEN    25m  2:07.94 
43  Malthe Monberg  2006    SNEDSTED    25m  1:55.22 
326  Magnus Østergaard  2008  0805AF  HOBRO    25m  1:57.59 
127  Nikolaj Baars  2008  0893AG  JARL    25m  2:12.71 
298  Elias Hansen  2009  0959AD  HOBRO    25m  2:18.22 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Christian Balslev  2006  0651AN  HOBRO    25m  1:50.61 
36  Magnus Horsbøll  2005  0525AI  SNEDSTED    25m  1:42.97 
Malthe Kobber Nielsen  2005  0515AG  NEJST    25m  1:38.88 
82  Vilmer Damgaard  2006  0605AP  AABYBRO    25m  1:40.97 
309  Patrick Kjær Laugesen  2006  0677AO  HOBRO    25m  1:46.30 
248  Gustav Ø. Pedersen  2008  0875AD  PINGVINEN    25m  1:54.02 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Mathias Ø. Barslev  2006  0647AM  AABYBRO    25m  1:35.00 
86  Mads Mølgaard  2006  0657AM  AABYBRO    25m  1:34.07 
262  Mathias Johansen  2005  0543AI  AARS    25m  1:32.35 
75  Karl Anton Kristensen  2005  0563AF  FR.HAVN    25m  1:32.54 
202  Marcus Albæk  2004  0465AM  PINGVINEN    25m  1:34.86 
106  Gustav Brix Rasmussen  2004  0499AQ  AABYBRO    25m  1:38.07 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Frederik Vernersen  2005  0599AI  HOBRO    25m  1:29.83 
259  Nikolaj Jensen  2004  0401AL  AARS    25m  1:26.25 
211  William Elliot Lumholtz  2006  0611AI  PINGVINEN    25m  1:22.86 
189  Mikkel Pedersen  2004  0403AJ  AALBORG    25m  1:24.81 
247  Jimmy Nielsen  2003  0325AE  PINGVINEN    25m  1:28.09 
80  Sebastian Porsborg  2007  0797AH  AABYBRO    25m  1:32.34 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  David Tuan V. Valbjørn  2002  0229AQ  PINGVINEN    25m  1:22.24 
154  Mathias Frahm Feldtmose  2004  0425AL  NORD    25m  1:20.97 
198  Mikkel Hedeby Madsen  2002  0217AT  PINGVINEN    25m  1:18.77 
84  Rasmus Rank Nørgaard  2003  0369AL  AABYBRO    25m  1:19.38 
257  Kris Jensen  2004  0489AK  AARS    25m  1:21.52 
192  Sander van der Pool  2002  0237AM  AALBORG    25m  1:22.46 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Dion Drejer Delaney  2003  0327AL  PINGVINEN    25m  1:16.54 
205  Malik Lodberg Klein  2003  0359AI  PINGVINEN    25m  1:14.10 
175  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  9807AK  AALBORG    25m  1:12.52 
304  Lasse Jensen  2000  0011AF  HOBRO    25m  1:13.88 
269  Andreas Rask Sørensen  1999  9939AR  AARS    25m  1:15.95 
206  Jens Riisgaard-Jensen  2003  0369AF  PINGVINEN    25m  1:16.56 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark