Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
31 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringssted |
|
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 11:53 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
201 |
3 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:26.33 |
61 |
4 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.42 |
165 |
5 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:24.54 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
0626AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:23.21 |
67 |
2 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
25m |
1:22.73 |
123 |
3 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.24 |
131 |
4 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.98 |
200 |
5 |
Sarah Højlund |
2006 |
0684AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:22.17 |
71 |
6 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
KØGE |
|
25m |
1:22.56 |
194 |
7 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
25m |
1:22.81 |
213 |
8 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
25m |
1:24.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
1:21.73 |
65 |
2 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
KØGE |
|
25m |
1:21.16 |
244 |
3 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
1:20.82 |
177 |
4 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:20.57 |
226 |
5 |
Daniella Anderson |
2006 |
0608AR |
SOLRØD |
|
25m |
1:20.68 |
260 |
6 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
1:20.96 |
227 |
7 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:21.60 |
2 |
8 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:21.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.19 |
82 |
2 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.87 |
127 |
3 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.82 |
192 |
4 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VI39 |
|
25m |
1:19.66 |
105 |
5 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.71 |
267 |
6 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
1:19.83 |
276 |
7 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.03 |
263 |
8 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
1:20.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
KVIK |
|
25m |
1:19.25 |
218 |
2 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
25m |
1:18.48 |
98 |
3 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:18.38 |
7 |
4 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:18.31 |
107 |
5 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:18.32 |
157 |
6 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.40 |
169 |
7 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:18.53 |
228 |
8 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
0658AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:19.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:17.88 |
155 |
2 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.53 |
29 |
3 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.23 |
199 |
4 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
0646AE |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:17.13 |
229 |
5 |
Jaqueline Haack |
2006 |
0672AN |
SOLRØD |
|
25m |
1:17.18 |
170 |
6 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:17.25 |
53 |
7 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.67 |
222 |
8 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:18.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.88 |
88 |
2 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.68 |
193 |
3 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
25m |
1:16.39 |
5 |
4 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:16.30 |
130 |
5 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.35 |
106 |
6 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:16.43 |
262 |
7 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
25m |
1:16.78 |
62 |
8 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
KVIK |
|
25m |
1:16.09 |
237 |
2 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
25m |
1:15.76 |
128 |
3 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.58 |
89 |
4 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.63 |
224 |
5 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:15.44 |
151 |
6 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.59 |
59 |
7 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.97 |
64 |
8 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
0676AA |
KØGE |
|
25m |
1:16.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
1:13.47 |
176 |
2 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
25m |
1:12.71 |
179 |
3 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:12.09 |
60 |
4 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.68 |
79 |
5 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.02 |
153 |
6 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.37 |
40 |
7 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.46 |
232 |
8 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
25m |
1:13.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
25m |
1:11.00 |
145 |
2 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.48 |
83 |
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.74 |
81 |
4 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.84 |
28 |
5 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.93 |
30 |
6 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.11 |
10 |
7 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:10.91 |
8 |
8 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:11.68 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
31 marts 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|