2019-10-16   05:27:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2018-2019, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
219  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  ab6498  25 m  2:07.17  EFT 
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:07.96   
186  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  2:08.40   
63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  2:11.75   
57  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  2:12.69   
213  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  ab7899  25 m  2:12.76   
218  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:13.29  EFT 
60  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  2:14.52   
59  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  2:14.76   
10  145  Back Alva  2002  S77  AQ8802  25 m  2:14.97   
11  27  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  2:15.46   
12  180  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  2:16.64   
13  212  Hedqvist Jazmina  2002  JÖNKÖPING  aq5402  25 m  2:16.76   
14  178  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  2:17.87   
15  82  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  2:18.12   
16  209  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  bp6802  25 m  2:18.14   
17  65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  2:18.26   
18  67  Zhirkova Polina  2004  GÖTEBORG  AN4204  25 m  2:19.11   
19  211  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  bg4201  25 m  2:19.90   
20  146  Bergman Wilma  2002  S77  AR0202  25 m  2:20.22   
21  163  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  2:20.49   
22  215  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  ak7202  25 m  2:20.50   
23  55  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  2:20.51   
24  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  2:20.78   
25  10  Stenberg Matilda  2001  ELFSBORG  AS5401  25 m  2:20.80   
26  81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  2:20.97   
27  189  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  2:21.45   
28  165  Westerlund Ella  2004  SK 1970  AL6604  25 m  2:22.43   
29  58  Olesen Ellinor  2002  GÖTEBORG  AS8202  25 m  2:22.66   
30  170  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  2:22.99   
31  72  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  2:23.43   
32  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  2:24.09   
33  22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  2:24.30   
34  74  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  2:25.01   
35  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  2:25.94   
36  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  2:26.08   
37  43  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  2:27.16   
38  123  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  25 m  2:27.52   
39  33  Skoog Ebba  2004  ELFSBORG  AZ2404  25 m  2:27.55   
40  69  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  2:28.59   
41  32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  2:31.01   
42  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  2:31.14   
43  17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  2:31.33   
44  197  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  2:32.47   
45  91  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  2:33.15   
46  83  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  2:33.27   
47  161  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  2:34.98   
48  71  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  2:35.10   
49  19  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  2:35.13   
50  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  50 m  2:35.24   
51  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  50 m  2:35.34   
52  87  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  2:36.04   
53  133  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  2:36.17   
54  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  2:36.46   
55  39  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  2:38.30   
56  90  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  2:39.38   
57  16  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  2:39.49   
58  154  Rångeby Frida  2005  S77  AZ8205  25 m  2:41.60   
59  125  Brüdigam Linnéa  2005  KUNGÄLV  BH0205  50 m  2:41.62   
60  162  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m  2:42.01   
61  96  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m  2:43.08   
62  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  2:45.14   
63  28  Nikumaa Saga  2004  ELFSBORG  AP1404  25 m  2:45.17   
64  79  Nyberg Nathalie  2003  GÖTEBORG  BN5803  25 m  2:46.60   
65  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  50 m  2:48.74   
66  50  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  2:49.34   
67  152  Gustafsson Tindra  2004  S77  BJ7204  25 m  2:49.38   
68  173  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  25 m  2:49.57   
69  84  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  2:49.72   
70  102  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  2:51.54   
71  109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  2:51.79   
72  97  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  25 m  2:52.07   
73  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m  2:54.20   
74  194  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  2:54.92   
75  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  2:55.20   
76  202  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA  BL7405  25 m  2:59.02   
77  156  Olsson Alice  2006  S77  AX1406  25 m  3:00.98   
78  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m  3:01.23   
79  198  Carlsson Hanna  2006  TROLLHÄTTA  AD8806  25 m  3:04.27   
80  155  Anell Alva  2005  S77  BE5405  50 m  3:10.03   
81  31  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m  3:10.98   
82  193  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA  AB9206  25 m  3:15.42   
83  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  3:20.32   
84  203  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  3:32.88   
85  30  Eksell Melina  2005  ELFSBORG  AI5605  25 m     
86  95  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG  BA2406  25 m     
87  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m     
88  107  Abasi Ava  2006  GÖTEBORG  BJ2606  25 m     
89  108  Hamrin Tilde  2006  GÖTEBORG  BK2606  25 m     
90  113  Nedholm Emma  2005  GÖTEBORG  BS7205  25 m     
91  114  Mobini Diba  2006  GÖTEBORG  BQ2606  25 m     
92  115  Dahlbäck Molly  2006  GÖTEBORG  BQ9406  25 m     
93  117  L Baudone Ella  2005  GÖTEBORG  BW2605  25 m     
94  130  Ottosson Louise  2005  KUNGÄLV  BN8405  25 m     
95  131  Magnusson Matilda  2005  KUNGÄLV  BN0605  25 m     
96  158  Bergman Hanna  2005  S77  BQ9205  25 m     
97  167  Fritzson Filippa  2005  SK 1970  AE3205  25 m     
98  172  Hansson Ida  2005  SK 1970  AK5205  25 m     
99  175  Larsson Lina  2005  SK 1970  BR8805  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:15 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  AE4101  25 m  59.65   
214  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  ab9301  25 m  1:00.76   
62  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  1:02.01   
14  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  1:02.52   
134  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  1:03.56   
53  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:04.37   
Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:04.98   
70  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:05.07   
144  Pettersson Jens  2001  S77  AG9101  25 m  1:05.10   
10  77  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  1:05.15   
11  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  1:05.89   
12  26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:09.39   
13  80  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  25 m  1:12.03   
14  89  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  25 m  1:12.26   
15  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  25 m  1:12.30   
16  191  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  25 m  1:13.48   
17  200  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  1:13.90   
18  171  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m  1:14.97   
19  41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:16.63   
20  195  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  25 m  1:16.72   
21  18  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  1:17.85   
22  159  Larsson William  1999  SK 1970  AU4999  50 m  1:18.05   
23  61  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m  1:18.38   
24  181  Silow Alvin  2005  SKÖVDE SS  AF0905  25 m  1:20.24   
25  168  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  1:21.64   
26  192  Hägg Anton  2004  TROLLHÄTTA  AG2904  25 m  1:27.07   
27  40  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  1:30.26   
28  169  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  1:30.81   
29  88  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  1:32.42   
30  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  50 m  1:36.78   
31  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  50 m  1:36.84   
32  51  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  1:37.99   
33  86  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:38.45   
34  106  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m     
35  112  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m     
36  122  Isaksson Erik  2005  KUNGÄLV  AD6505  25 m     
37  129  Krohn Linus  2005  KUNGÄLV  AS3505  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:15 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
82  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  1:14.44   
188  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  1:15.37   
212  Hedqvist Jazmina  2002  JÖNKÖPING  aq5402  25 m  1:15.82   
10  Stenberg Matilda  2001  ELFSBORG  AS5401  25 m  1:16.17   
23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  1:17.16   
75  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  1:17.21   
63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  1:17.23   
76  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  25 m  1:18.47   
210  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  aj2401  25 m  1:18.75   
10  145  Back Alva  2002  S77  AQ8802  25 m  1:18.86   
11  74  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  1:19.06   
12  178  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  1:19.59   
13  42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  1:19.86   
14  185  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  1:19.99   
15  137  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  1:20.10   
16  32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:21.10   
17  133  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:21.91   
18  90  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  1:22.04   
19  180  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  1:22.10   
20  68  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  1:23.70   
21  59  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  1:23.76   
22  213  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  ab7899  25 m  1:23.94   
23  19  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  1:23.96   
24  164  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  25 m  1:24.05   
25  54  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:24.69   
26  209  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  bp6802  25 m  1:24.69   
27  81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  1:26.23   
28  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  1:27.07   
29  91  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  1:28.05   
30  140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:28.34   
31  87  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:28.50   
32  50  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  50 m  1:28.76   
33  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  1:29.58   
34  187  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  1:30.48   
35  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  1:31.23   
36  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m  1:31.39   
37  97  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  50 m  1:32.00   
38  84  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  50 m  1:32.37   
39  69  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  50 m  1:33.01   
40  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:33.88   
41  155  Anell Alva  2005  S77  BE5405  25 m  1:34.23   
42  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:34.63   
43  83  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  1:35.02   
44  47  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m  1:35.32   
45  109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  1:35.82   
46  199  Jobe Emma  2003  TROLLHÄTTA  BP0203  50 m  1:36.15   
47  33  Skoog Ebba  2004  ELFSBORG  AZ2404  50 m  1:36.61   
48  102  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  1:37.31   
49  162  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m  1:37.65   
50  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  1:38.36   
51  194  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  1:38.41   
52  202  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA  BL7405  25 m  1:38.55   
53  31  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m  1:38.88   
54  108  Hamrin Tilde  2006  GÖTEBORG  BK2606  25 m  1:39.03   
55  156  Olsson Alice  2006  S77  AX1406  25 m  1:39.57   
56  79  Nyberg Nathalie  2003  GÖTEBORG  BN5803  25 m  1:39.87   
57  193  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA  AB9206  25 m  1:40.29   
58  28  Nikumaa Saga  2004  ELFSBORG  AP1404  25 m  1:41.83   
59  30  Eksell Melina  2005  ELFSBORG  AI5605  25 m  1:42.69   
60  16  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:43.47   
61  71  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  1:43.63   
62  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  50 m  1:44.74   
63  39  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  1:45.38   
64  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  1:46.12   
65  198  Carlsson Hanna  2006  TROLLHÄTTA  AD8806  25 m  1:46.20   
66  96  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m  1:46.54   
67  115  Dahlbäck Molly  2006  GÖTEBORG  BQ9406  25 m  1:46.82   
68  158  Bergman Hanna  2005  S77  BQ9205  25 m  1:46.95   
69  113  Nedholm Emma  2005  GÖTEBORG  BS7205  25 m  1:47.15   
70  95  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG  BA2406  25 m  1:47.48   
71  167  Fritzson Filippa  2005  SK 1970  AE3205  25 m  1:50.87   
72  203  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  1:54.42   
73  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m  1:55.01   
74  175  Larsson Lina  2005  SK 1970  BR8805  25 m  1:55.20   
75  107  Abasi Ava  2006  GÖTEBORG  BJ2606  50 m  1:55.80   
76  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m  1:58.16   
77  114  Mobini Diba  2006  GÖTEBORG  BQ2606  50 m  2:00.37   
78  217  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  2:20.37   
79  117  L Baudone Ella  2005  GÖTEBORG  BW2605  25 m     
80  166  Wensberg Amanda  2004  SK 1970  AL5604  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:15 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  2:29.85   
139  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  2:46.43   
53  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  2:48.03   
89  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  25 m  2:49.08   
41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  2:50.83   
18  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  2:59.55   
148  Kjellgren David  2004  S77  AI4504  25 m  3:00.01   
190  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  3:02.51   
195  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  25 m  3:02.72   
10  26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  3:03.92   
11  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  3:04.43   
12  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  3:06.49   
13  61  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m  3:06.71   
14  129  Krohn Linus  2005  KUNGÄLV  AS3505  25 m  3:07.11   
15  134  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  3:12.97   
16  46  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  3:14.97   
17  104  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  25 m  3:21.27   
18  181  Silow Alvin  2005  SKÖVDE SS  AF0905  25 m  3:32.63   
19  106  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m  3:38.24   
20  92  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  3:40.60   
21  93  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m     
22  116  Lindblad Nils  2006  GÖTEBORG  AU9906  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:15 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  5:31.79   
57  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  5:32.61   
43  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  5:33.17   
65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  5:36.25   
81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  5:39.71   
75  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  5:39.85   
27  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  5:41.55   
146  Bergman Wilma  2002  S77  AR0202  25 m  5:45.36   
17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  5:47.28   
10  22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  5:47.49   
11  137  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  5:54.00   
12  119  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  50 m  5:57.60   
13  32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  5:58.81   
14  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  5:59.01   
15  170  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  6:02.45   
16  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  6:10.54   
17  135  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  6:20.80   
18  197  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  6:20.88   
19  72  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  6:21.41   
20  152  Gustafsson Tindra  2004  S77  BJ7204  25 m  6:24.58   
21  123  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  50 m  6:24.68   
22  125  Brüdigam Linnéa  2005  KUNGÄLV  BH0205  50 m  6:34.20   
23  124  Dagberg Emmy  2005  KUNGÄLV  BH3205  50 m  6:49.09   
24  126  Dohrner Tilda  2006  KUNGÄLV  AV7606  50 m  7:28.54   
25  23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m     
26  39  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m     
27  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m     
28  131  Magnusson Matilda  2005  KUNGÄLV  BN0605  25 m     
29  163  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m     
30  165  Westerlund Ella  2004  SK 1970  AL6604  25 m     
31  180  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:15 
 
6_S
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
208  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  ag3702  25 m  17:06.80   
169  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  20:37.71   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
7_S
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  AE4101  25 m  8:55.09   
160  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  9:12.51   
80  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  25 m  10:05.47   
26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  10:07.57   
41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  10:23.95   
77  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  10:30.58   
200  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  10:40.52   
40  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  10:41.25   
147  Meurling William  2004  S77  AG9704  25 m  10:59.37   
10  136  Larsson Christoffer  2005  LIDKÖPING  AG6305  25 m  11:18.40   
11  192  Hägg Anton  2004  TROLLHÄTTA  AG2904  25 m  12:00.75   
12  112  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m  14:07.75   
13  46  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m     
14  86  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m     
15  88  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m     
16  92  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m     
17  93  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m     
18  104  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  25 m     
19  122  Isaksson Erik  2005  KUNGÄLV  AD6505  25 m     
20  129  Krohn Linus  2005  KUNGÄLV  AS3505  25 m     
21  171  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
186  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  2:24.98   
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:29.03   
213  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  ab7899  25 m  2:32.93   
65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  2:34.82   
179  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:38.38   
43  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  2:39.31   
63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  2:40.22   
163  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  2:42.88   
75  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  2:44.73   
10  82  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  2:44.85   
11  17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  2:48.05   
12  54  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  2:50.94   
13  55  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  2:53.83   
14  161  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  2:54.39   
15  22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  2:54.90   
16  123  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  25 m  3:00.07   
17  69  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  3:00.23   
18  32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  3:02.14   
19  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  3:02.43   
20  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  3:04.29   
21  126  Dohrner Tilda  2006  KUNGÄLV  AV7606  50 m  3:56.65   
22  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m     
23  96  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m     
24  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m     
25  124  Dagberg Emmy  2005  KUNGÄLV  BH3205  25 m     
26  125  Brüdigam Linnéa  2005  KUNGÄLV  BH0205  25 m     
27  130  Ottosson Louise  2005  KUNGÄLV  BN8405  25 m     
28  131  Magnusson Matilda  2005  KUNGÄLV  BN0605  25 m     
29  165  Westerlund Ella  2004  SK 1970  AL6604  25 m     
30  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m     
31  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
9_S
Gren 9, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  2:19.50   
Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  2:19.81   
Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  2:20.36   
53  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  2:21.93   
Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  2:22.05   
144  Pettersson Jens  2001  S77  AG9101  25 m  2:23.25   
14  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  2:25.29   
77  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  2:27.96   
26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  2:29.00   
10  208  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  ag3702  25 m  2:31.72   
11  41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  2:39.82   
12  18  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  2:40.50   
13  139  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  2:42.42   
14  200  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  2:43.22   
15  129  Krohn Linus  2005  KUNGÄLV  AS3505  25 m  2:45.72   
16  61  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m  2:46.62   
17  148  Kjellgren David  2004  S77  AI4504  25 m  2:47.52   
18  195  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  25 m  2:50.73   
19  168  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  2:54.61   
20  88  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  2:55.29   
21  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  2:55.92   
22  37  Good Christoffer  2004  ELFSBORG  AL6904  50 m  3:00.11   
23  169  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  50 m  3:02.18   
24  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  3:02.58   
25  190  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  3:05.86   
26  106  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m  3:10.40   
27  171  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m  3:13.20   
28  51  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  3:23.22   
29  116  Lindblad Nils  2006  GÖTEBORG  AU9906  25 m  3:48.68   
30  136  Larsson Christoffer  2005  LIDKÖPING  AG6305  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
10_S
Gren 10, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  4:27.02   
219  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  ab6498  25 m  4:28.61  EFT 
186  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  4:32.95   
218  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  4:33.22  EFT 
63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  4:37.34   
59  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  4:45.36   
178  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  4:45.43   
180  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  4:49.95   
65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  4:50.92   
10  43  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  4:51.67   
11  145  Back Alva  2002  S77  AQ8802  25 m  4:52.36   
12  209  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  bp6802  25 m  4:53.08   
13  212  Hedqvist Jazmina  2002  JÖNKÖPING  aq5402  25 m  4:54.04   
14  146  Bergman Wilma  2002  S77  AR0202  25 m  4:55.77   
15  75  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  4:57.43   
16  189  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  4:58.32   
17  137  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  5:01.13   
18  165  Westerlund Ella  2004  SK 1970  AL6604  25 m  5:01.55   
19  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  5:02.62   
20  188  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  5:03.03   
21  211  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  bg4201  25 m  5:03.39   
22  164  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  25 m  5:04.30   
23  17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  5:04.47   
24  55  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  5:05.58   
25  11  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  5:06.36   
26  72  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  5:07.90   
27  81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  5:09.05   
28  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  5:09.33   
29  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  5:16.36   
30  23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  5:17.89   
31  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  5:19.55   
32  199  Jobe Emma  2003  TROLLHÄTTA  BP0203  25 m  5:19.78   
33  197  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  5:20.10   
34  42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  5:22.58   
35  123  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  25 m  5:23.90   
36  32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  5:25.84   
37  19  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  5:28.01   
38  71  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  5:28.79   
39  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  5:30.84   
40  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  5:30.93   
41  83  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  5:32.71   
42  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  5:36.27   
43  16  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  5:37.32   
44  33  Skoog Ebba  2004  ELFSBORG  AZ2404  50 m  5:42.20   
45  39  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  5:47.36   
46  50  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  5:48.40   
47  87  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  5:49.72   
48  173  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  25 m  5:54.94   
49  194  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  5:57.78   
50  206  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  50 m  5:59.37   
51  84  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  6:01.10   
52  102  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  6:04.96   
53  109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  6:06.23   
54  155  Anell Alva  2005  S77  BE5405  25 m  6:07.82   
55  97  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  25 m  6:12.07   
56  202  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA  BL7405  25 m  6:16.13   
57  198  Carlsson Hanna  2006  TROLLHÄTTA  AD8806  25 m  6:27.37   
58  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  6:34.03   
59  156  Olsson Alice  2006  S77  AX1406  25 m  6:34.59   
60  126  Dohrner Tilda  2006  KUNGÄLV  AV7606  50 m  6:47.39   
61  193  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA  AB9206  25 m  6:53.98   
62  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  7:02.34   
63  28  Nikumaa Saga  2004  ELFSBORG  AP1404  25 m     
64  44  Ödman Amalia  2005  ELFSBORG  AP5605  25 m     
65  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m     
66  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m     
67  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m     
68  108  Hamrin Tilde  2006  GÖTEBORG  BK2606  25 m     
69  113  Nedholm Emma  2005  GÖTEBORG  BS7205  25 m     
70  115  Dahlbäck Molly  2006  GÖTEBORG  BQ9406  25 m     
71  117  L Baudone Ella  2005  GÖTEBORG  BW2605  25 m     
72  131  Magnusson Matilda  2005  KUNGÄLV  BN0605  25 m     
73  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  1:02.12   
144  Pettersson Jens  2001  S77  AG9101  25 m  1:02.48   
80  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  25 m  1:03.94   
53  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:03.95   
13  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:05.93   
160  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  1:07.18   
77  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  1:09.88   
70  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:11.19   
147  Meurling William  2004  S77  AG9704  25 m  1:12.64   
10  40  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  1:13.71   
11  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  50 m  1:15.20   
12  18  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  1:15.29   
13  139  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  1:15.52   
14  136  Larsson Christoffer  2005  LIDKÖPING  AG6305  25 m  1:17.99   
15  171  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m  1:18.17   
16  128  Stude Adrian  2004  KUNGÄLV  AW9904  25 m  1:21.72   
17  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  1:24.73   
18  192  Hägg Anton  2004  TROLLHÄTTA  AG2904  25 m  1:25.40   
19  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  1:27.51   
20  86  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:28.36   
21  191  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  25 m  1:29.85   
22  92  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  1:30.56   
23  46  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  1:30.86   
24  104  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  25 m  1:36.36   
25  112  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m  1:39.02   
26  93  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m  1:40.80   
27  116  Lindblad Nils  2006  GÖTEBORG  AU9906  25 m  1:45.20   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
12_S
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
219  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  ab6498  25 m  2:24.71  EFT 
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:27.11   
179  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:27.81   
22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  2:31.37   
215  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  ak7202  25 m  2:32.36   
81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  2:32.63   
170  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  2:32.80   
58  Olesen Ellinor  2002  GÖTEBORG  AS8202  25 m  2:35.42   
12  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  25 m  2:35.51   
10  82  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  2:36.03   
11  17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  2:36.28   
12  59  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  2:36.38   
13  68  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  2:36.66   
14  185  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  2:36.98   
15  180  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  2:37.11   
16  72  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  2:37.34   
17  65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  2:37.44   
18  217  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  2:37.92   
19  187  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  2:38.69   
20  11  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  2:39.34   
21  54  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  2:42.16   
22  161  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  2:43.37   
23  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  2:45.67   
24  69  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  2:49.18   
25  19  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  2:50.23   
26  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  2:50.37   
27  206  Andrén Hanna  2004  SK ALINGSÅ  AI3204  25 m  2:52.26   
28  137  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  2:53.32   
29  154  Rångeby Frida  2005  S77  AZ8205  25 m  2:53.41   
30  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  2:53.55   
31  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  2:54.29   
32  50  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  2:54.44   
33  87  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  2:55.11   
34  23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  2:55.16   
35  39  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  2:55.16   
36  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  2:57.40   
37  197  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  3:00.04   
38  71  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  3:01.02   
39  162  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m  3:01.67   
40  42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  3:04.58   
41  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  3:04.69   
42  32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  3:05.21   
43  83  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  3:07.06   
44  135  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  3:07.79   
45  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  3:08.54   
46  97  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  25 m  3:10.09   
47  152  Gustafsson Tindra  2004  S77  BJ7204  25 m  3:10.70   
48  109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  3:13.44   
49  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  3:14.39   
50  194  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  3:15.39   
51  84  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  3:15.86   
52  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  3:17.61   
53  96  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m  3:19.03   
54  198  Carlsson Hanna  2006  TROLLHÄTTA  AD8806  25 m  3:24.22   
55  203  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  3:25.48   
56  202  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA  BL7405  25 m  3:25.78   
57  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m  3:35.48   
58  95  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG  BA2406  25 m  3:42.53   
59  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m     
60  108  Hamrin Tilde  2006  GÖTEBORG  BK2606  25 m     
61  113  Nedholm Emma  2005  GÖTEBORG  BS7205  25 m     
62  114  Mobini Diba  2006  GÖTEBORG  BQ2606  25 m     
63  117  L Baudone Ella  2005  GÖTEBORG  BW2605  25 m     
64  119  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m     
65  158  Bergman Hanna  2005  S77  BQ9205  25 m     
66  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m     
67  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m     
68  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m     
69  193  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA  AB9206  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  52.01   
62  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  55.83   
Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  56.11   
53  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  56.32   
160  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  57.54   
70  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  58.17   
208  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  ag3702  25 m  58.53   
14  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  59.59   
80  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  25 m  1:00.05   
10  77  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  1:00.70   
11  13  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:00.91   
12  139  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  1:01.62   
13  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  25 m  1:03.17  EFT 
14  200  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  1:03.42   
15  18  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  1:03.72   
16  147  Meurling William  2004  S77  AG9704  25 m  1:03.81   
17  191  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  25 m  1:04.47   
18  171  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m  1:05.29   
19  40  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  1:06.15   
20  169  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  1:06.90   
21  88  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  1:07.45   
22  61  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m  1:07.64   
23  148  Kjellgren David  2004  S77  AI4504  25 m  1:08.73   
24  37  Good Christoffer  2004  ELFSBORG  AL6904  25 m  1:08.79   
25  195  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  25 m  1:09.58   
26  86  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:11.39   
27  192  Hägg Anton  2004  TROLLHÄTTA  AG2904  25 m  1:11.39   
28  168  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  50 m  1:13.49   
29  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  1:13.71   
30  106  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m  1:14.13   
31  35  Thörngren Eric  2006  ELFSBORG  AB2906  25 m  1:16.67   
32  46  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  1:16.97   
33  92  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  1:17.87   
34  104  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  25 m  1:17.93   
35  190  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  1:18.87   
36  128  Stude Adrian  2004  KUNGÄLV  AW9904  25 m  1:19.31   
37  51  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  1:19.62   
38  174  Kivistö Joar  2005  SK 1970  AP9305  25 m  1:19.62   
39  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  1:20.31   
40  112  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m  1:27.12   
41  93  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m  1:32.80   
42  116  Lindblad Nils  2006  GÖTEBORG  AU9906  25 m  1:41.40   
43  177  Rimme Linus  2006  SK 1970  AW2106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  AE4101  25 m  1:58.17   
Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  2:00.92   
208  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  ag3702  25 m  2:03.55   
Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  2:05.07   
14  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  2:07.88   
144  Pettersson Jens  2001  S77  AG9101  25 m  2:09.61   
80  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  25 m  2:10.46   
26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  2:12.32   
77  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  2:13.14   
10  147  Meurling William  2004  S77  AG9704  25 m  2:18.80   
11  134  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  2:18.93   
12  41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  2:19.85   
13  200  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  2:20.13   
14  40  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  2:27.44   
15  169  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  2:29.11   
16  88  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  2:36.46   
17  195  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  25 m  2:37.63   
18  191  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  50 m  2:39.63   
19  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  2:42.88   
20  37  Good Christoffer  2004  ELFSBORG  AL6904  25 m  2:44.79   
21  86  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  2:46.08   
22  190  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  2:46.81   
23  20  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  50 m  2:46.92   
24  85  Gardiner Jack  2004  GÖTEBORG  AR8904  25 m  2:49.43   
25  106  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m  2:50.58   
26  92  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  2:50.98   
27  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  2:55.50   
28  112  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m  3:00.41   
29  93  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m  3:25.20   
30  116  Lindblad Nils  2006  GÖTEBORG  AU9906  25 m     
31  168  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m     
32  171  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
185  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  1:05.01   
213  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  ab7899  25 m  1:06.42   
186  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  1:06.68   
219  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  ab6498  25 m  1:06.89  EFT 
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:08.17   
57  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  1:08.33   
15  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  1:08.73   
145  Back Alva  2002  S77  AQ8802  25 m  1:08.81   
81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  1:10.02   
10  212  Hedqvist Jazmina  2002  JÖNKÖPING  aq5402  25 m  1:10.12   
11  63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  1:10.20   
12  163  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  1:10.34   
13  199  Jobe Emma  2003  TROLLHÄTTA  BP0203  50 m  1:10.78   
14  68  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  1:11.33   
15  76  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  1:11.57   
16  75  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  1:12.01   
17  209  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  bp6802  25 m  1:12.05   
18  82  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  1:12.17   
19  22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:12.53   
20  43  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  1:12.59   
21  215  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  ak7202  25 m  1:13.00   
22  65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  1:13.27   
23  165  Westerlund Ella  2004  SK 1970  AL6604  25 m  1:13.90   
24  72  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  1:14.78   
25  170  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  1:15.00   
26  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:15.46   
27  54  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:16.38   
28  74  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  1:16.39   
29  17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:16.83   
30  187  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  1:16.91   
31  161  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  1:16.95   
32  69  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  1:18.11   
33  32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:18.13   
34  211  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  bg4201  25 m  1:19.92   
35  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  1:20.09   
36  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:20.50   
37  91  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  1:21.57   
38  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  1:22.71   
39  90  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  1:22.96   
40  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  1:23.89   
41  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  1:24.71   
42  58  Olesen Ellinor  2002  GÖTEBORG  AS8202  25 m  1:25.28   
43  87  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:26.14   
44  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:28.02   
45  197  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  1:29.31   
46  42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  1:31.38   
47  28  Nikumaa Saga  2004  ELFSBORG  AP1404  25 m  1:32.24   
48  84  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  1:32.53   
49  97  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  25 m  1:33.72   
50  96  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m  1:35.07   
51  102  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  1:36.45   
52  173  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  25 m  1:37.42   
53  71  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  1:38.72   
54  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  1:39.01   
55  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m  1:41.50   
56  194  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  1:42.23   
57  78  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m  1:43.54   
58  193  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA  AB9206  25 m  1:48.02   
59  202  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA  BL7405  25 m  1:48.94   
60  33  Skoog Ebba  2004  ELFSBORG  AZ2404  25 m     
61  79  Nyberg Nathalie  2003  GÖTEBORG  BN5803  25 m     
62  95  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG  BA2406  25 m     
63  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m     
64  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m     
65  109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m     
66  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m     
67  130  Ottosson Louise  2005  KUNGÄLV  BN8405  25 m     
68  162  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m     
69  167  Fritzson Filippa  2005  SK 1970  AE3205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  1:08.97   
139  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  1:13.75   
Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:16.34   
Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:17.60   
41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:18.69   
160  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  1:18.75   
190  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  1:19.27   
191  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  25 m  1:20.15   
148  Kjellgren David  2004  S77  AI4504  25 m  1:20.16   
10  14  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  1:20.85   
11  26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:23.51   
12  195  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  1:25.48   
13  200  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  1:26.13   
14  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  1:26.56   
15  37  Good Christoffer  2004  ELFSBORG  AL6904  25 m  1:27.58   
16  138  Eriksson Hejmar Elias  2005  LIDKÖPING  AV8905  25 m  1:28.54   
17  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  1:29.32   
18  86  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:29.41   
19  88  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  1:29.43   
20  168  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  1:30.03   
21  20  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  1:34.99   
22  85  Gardiner Jack  2004  GÖTEBORG  AR8904  25 m  1:37.31   
23  174  Kivistö Joar  2005  SK 1970  AP9305  25 m  1:39.69   
24  106  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m  1:39.81   
25  92  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  1:44.29   
26  116  Lindblad Nils  2006  GÖTEBORG  AU9906  25 m  1:51.06   
27  93  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m     
28  177  Rimme Linus  2006  SK 1970  AW2106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
188  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  2:41.07   
82  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  2:45.37   
23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  2:49.84   
75  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  2:49.89   
74  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  2:50.83   
42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  2:52.02   
32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  2:52.74   
54  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  2:56.51   
49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  2:58.91   
10  145  Back Alva  2002  S77  AQ8802  25 m  2:58.99   
11  146  Bergman Wilma  2002  S77  AR0202  25 m  2:59.29   
12  90  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  3:01.98   
13  133  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  3:05.16   
14  135  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  3:07.01   
15  81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  50 m  3:10.02   
16  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  3:12.27   
17  119  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  50 m  3:12.59   
18  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  3:12.94   
19  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  3:14.73   
20  150  Back Lina  2005  S77  AJ7805  25 m  3:15.64   
21  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  3:16.16   
22  97  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  25 m  3:16.29   
23  50  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  3:17.60   
24  84  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  3:18.62   
25  154  Rångeby Frida  2005  S77  AZ8205  25 m  3:19.92   
26  109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  3:24.74   
27  83  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  3:26.53   
28  155  Anell Alva  2005  S77  BE5405  25 m  3:29.25   
29  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  3:31.14   
30  194  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  3:36.71   
31  28  Nikumaa Saga  2004  ELFSBORG  AP1404  25 m  3:37.34   
32  33  Skoog Ebba  2004  ELFSBORG  AZ2404  25 m  3:40.07   
33  95  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG  BA2406  25 m  3:40.50   
34  193  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA  AB9206  25 m  3:41.24   
35  78  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m  3:42.60   
36  202  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA  BL7405  25 m  3:48.07   
37  167  Fritzson Filippa  2005  SK 1970  AE3205  25 m  3:48.32   
38  115  Dahlbäck Molly  2006  GÖTEBORG  BQ9406  50 m  4:11.03   
39  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  4:18.88   
40  17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m     
41  30  Eksell Melina  2005  ELFSBORG  AI5605  25 m     
42  31  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m     
43  39  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m     
44  47  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m     
45  79  Nyberg Nathalie  2003  GÖTEBORG  BN5803  25 m     
46  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m     
47  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m     
48  102  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m     
49  107  Abasi Ava  2006  GÖTEBORG  BJ2606  25 m     
50  113  Nedholm Emma  2005  GÖTEBORG  BS7205  25 m     
51  117  L Baudone Ella  2005  GÖTEBORG  BW2605  25 m     
52  123  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  25 m     
53  124  Dagberg Emmy  2005  KUNGÄLV  BH3205  25 m     
54  126  Dohrner Tilda  2006  KUNGÄLV  AV7606  25 m     
55  131  Magnusson Matilda  2005  KUNGÄLV  BN0605  25 m     
56  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m     
57  203  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m     
58  204  Arvidsson Frida  2005  TROLLHÄTTA  BR7205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
18_S
Gren 18, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  AE4101  25 m  4:48.83   
53  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  5:05.31   
144  Pettersson Jens  2001  S77  AG9101  25 m  5:07.85   
134  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  5:27.80   
26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  5:28.95   
41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  5:44.90   
20  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m     
169  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
19_S
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  18:03.05   
57  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  19:10.78   
55  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  20:30.28   
164  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  25 m  20:49.91   
81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  21:16.54   
76  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  21:56.88   
43  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m     
45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m     
109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m     
10  119  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m     
11  124  Dagberg Emmy  2005  KUNGÄLV  BH3205  25 m     
12  131  Magnusson Matilda  2005  KUNGÄLV  BN0605  25 m     
13  173  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
20_S
Gren 20, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
218  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  9:12.78  EFT 
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  9:13.32   
219  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  ab6498  25 m  9:19.14  EFT 
63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  9:28.84   
65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  9:58.69   
72  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  10:31.40   
146  Bergman Wilma  2002  S77  AR0202  25 m  10:39.77   
22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  10:42.09   
32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  10:51.25   
10  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  10:59.94   
11  17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  11:00.55   
12  170  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  50 m  11:02.73   
13  197  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  11:03.38   
14  33  Skoog Ebba  2004  ELFSBORG  AZ2404  25 m  11:08.03   
15  23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  11:17.06   
16  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  11:19.27   
17  71  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  11:19.90   
18  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  11:25.06   
19  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  11:25.86   
20  83  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  11:28.97   
21  42  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  11:34.59   
22  39  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  11:35.03   
23  91  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  11:35.65   
24  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  11:57.83   
25  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  12:32.31   
26  44  Ödman Amalia  2005  ELFSBORG  AP5605  25 m  12:44.53   
27  126  Dohrner Tilda  2006  KUNGÄLV  AV7606  50 m  14:08.81   
28  87  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m     
29  96  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m     
30  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m     
31  123  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  25 m     
32  130  Ottosson Louise  2005  KUNGÄLV  BN8405  25 m     
33  150  Back Lina  2005  S77  AJ7805  25 m     
34  154  Rångeby Frida  2005  S77  AZ8205  25 m     
35  163  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m     
36  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m     
37  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m     
38  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
21_S
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  AE4101  25 m  2:11.43   
77  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  2:24.86   
53  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  2:26.50   
134  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  2:28.14   
26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  2:45.39   
168  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  3:09.21   
129  Krohn Linus  2005  KUNGÄLV  AS3505  25 m  3:10.02   
41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m     
171  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
22_S
Gren 22, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:26.58   
63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  2:28.97   
186  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  2:30.39   
82  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  2:33.74   
75  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  2:34.33   
145  Back Alva  2002  S77  AQ8802  25 m  2:34.55   
209  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  bp6802  25 m  2:35.93   
137  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  2:38.05   
81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  2:39.92   
10  55  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  2:40.72   
11  170  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  2:40.82   
12  22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  2:40.86   
13  17  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  2:41.48   
14  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  2:41.77   
15  54  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  2:42.61   
16  74  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  2:43.19   
17  43  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  2:43.29   
18  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  2:45.16   
19  23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  2:45.43   
20  34  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  2:47.53   
21  146  Bergman Wilma  2002  S77  AR0202  25 m  2:48.00   
22  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  2:48.87   
23  32  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  2:49.28   
24  69  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  2:50.12   
25  163  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  50 m  2:52.66   
26  199  Jobe Emma  2003  TROLLHÄTTA  BP0203  25 m  2:52.75   
27  133  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  2:52.86   
28  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m  2:53.34   
29  90  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  2:53.64   
30  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  2:54.57   
31  154  Rångeby Frida  2005  S77  AZ8205  25 m  2:55.20   
32  91  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  2:55.77   
33  135  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  2:55.81   
34  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  2:55.97   
35  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  2:57.24   
36  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  2:58.25   
37  39  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  2:59.33   
38  165  Westerlund Ella  2004  SK 1970  AL6604  50 m  2:59.70   
39  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  3:01.86   
40  162  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m  3:02.20   
41  28  Nikumaa Saga  2004  ELFSBORG  AP1404  25 m  3:04.76   
42  150  Back Lina  2005  S77  AJ7805  25 m  3:05.71   
43  71  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  3:07.44   
44  84  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  3:07.93   
45  97  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  25 m  3:08.14   
46  194  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  3:09.29   
47  96  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m  3:11.40   
48  44  Ödman Amalia  2005  ELFSBORG  AP5605  25 m  3:12.36   
49  102  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  3:12.91   
50  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  3:13.87   
51  78  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m  3:13.92   
52  155  Anell Alva  2005  S77  BE5405  25 m  3:18.56   
53  173  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  25 m  3:19.28   
54  31  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m  3:21.12   
55  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m  3:22.64   
56  202  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA  BL7405  25 m  3:25.58   
57  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  3:27.09   
58  193  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA  AB9206  25 m  3:28.23   
59  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m  3:28.92   
60  205  Löfgren Mira  2005  SK ALINGSÅ  AB3405  25 m  3:39.68   
61  204  Arvidsson Frida  2005  TROLLHÄTTA  BR7205  25 m  3:44.96   
62  95  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG  BA2406  50 m  3:57.50   
63  30  Eksell Melina  2005  ELFSBORG  AI5605  25 m     
64  79  Nyberg Nathalie  2003  GÖTEBORG  BN5803  25 m     
65  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m     
66  107  Abasi Ava  2006  GÖTEBORG  BJ2606  25 m     
67  115  Dahlbäck Molly  2006  GÖTEBORG  BQ9406  25 m     
68  131  Magnusson Matilda  2005  KUNGÄLV  BN0605  25 m     
69  167  Fritzson Filippa  2005  SK 1970  AE3205  25 m     
70  172  Hansson Ida  2005  SK 1970  AK5205  25 m     
71  203  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
23_S
Gren 23, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
208  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  ag3702  25 m  4:24.24   
Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  4:25.71   
13  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  4:34.87   
26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  4:35.13   
41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  4:54.13   
200  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  4:57.04   
139  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  5:03.65   
40  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  5:05.50   
147  Meurling William  2004  S77  AG9704  25 m  5:09.14   
10  195  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  25 m  5:29.98   
11  88  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  5:39.23   
12  190  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  6:03.86   
13  86  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  6:03.93   
14  85  Gardiner Jack  2004  GÖTEBORG  AR8904  25 m  6:06.05   
15  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  6:06.26   
16  92  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  6:06.48   
17  106  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m  6:10.29   
18  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  6:24.84   
19  112  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m  6:47.04   
20  20  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m     
21  93  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m     
22  116  Lindblad Nils  2006  GÖTEBORG  AU9906  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
211  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  bg4201  25 m  1:07.53   
185  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  1:08.05   
219  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  ab6498  25 m  1:08.52  EFT 
81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  1:08.89   
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:08.99   
22  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:09.37   
217  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:10.41   
215  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  ak7202  25 m  1:10.57   
188  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  1:11.13   
10  58  Olesen Ellinor  2002  GÖTEBORG  AS8202  25 m  1:12.05   
11  170  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  1:12.16   
12  57  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  1:12.40   
13  63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  1:12.60   
14  15  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  1:12.80   
15  72  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  1:12.88   
16  187  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  1:13.06   
17  209  Danielsson Victoria  2002  JÖNKÖPING  bp6802  25 m  1:13.08   
18  12  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  1:13.25   
19  161  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  1:13.38   
20  59  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  1:13.45   
21  137  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  1:14.45   
22  11  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:14.60   
23  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  1:15.34   
24  218  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:15.89  EFT 
25  68  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  1:15.92   
26  49  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:16.58   
27  189  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  1:16.83   
28  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  1:17.11   
29  118  Löfdahl Amanda  2001  KUNGÄLV  AQ0201  25 m  1:19.20   
30  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  1:19.61   
31  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  1:19.92   
32  65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  50 m  1:21.07   
33  23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  1:21.59   
34  50  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  1:22.32   
35  133  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:22.88   
36  162  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m  1:23.12   
37  87  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:23.71   
38  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:23.98   
39  197  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  1:24.72   
40  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m  1:24.81   
41  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  1:26.78   
42  78  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m  1:27.08   
43  83  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  1:27.46   
44  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  1:28.19   
45  30  Eksell Melina  2005  ELFSBORG  AI5605  25 m  1:30.20   
46  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  1:31.35   
47  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  1:32.44   
48  167  Fritzson Filippa  2005  SK 1970  AE3205  25 m  1:32.71   
49  47  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m  1:33.56   
50  102  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  1:34.59   
51  109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  1:35.78   
52  173  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  25 m  1:35.93   
53  203  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  1:36.27   
54  107  Abasi Ava  2006  GÖTEBORG  BJ2606  25 m  1:40.46   
55  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m  1:42.74   
56  115  Dahlbäck Molly  2006  GÖTEBORG  BQ9406  25 m  1:43.19   
57  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m  1:43.29   
58  113  Nedholm Emma  2005  GÖTEBORG  BS7205  25 m  1:43.62   
59  204  Arvidsson Frida  2005  TROLLHÄTTA  BR7205  25 m  1:44.41   
60  95  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG  BA2406  25 m  1:46.70   
61  205  Löfgren Mira  2005  SK ALINGSÅ  AB3405  25 m  1:46.81   
62  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m  1:59.25   
63  114  Mobini Diba  2006  GÖTEBORG  BQ2606  50 m  2:05.66   
64  117  L Baudone Ella  2005  GÖTEBORG  BW2605  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  2:11.78   
144  Pettersson Jens  2001  S77  AG9101  25 m  2:14.35   
53  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  2:18.10   
80  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  25 m  2:19.26   
13  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  2:26.86   
208  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  ag3702  25 m  2:29.89   
26  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  2:32.53   
40  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  2:37.50   
88  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  2:41.67   
10  169  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  2:50.88   
11  136  Larsson Christoffer  2005  LIDKÖPING  AG6305  25 m  2:51.87   
12  41  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  2:54.42   
13  195  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  25 m  2:54.91   
14  98  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  2:55.86   
15  100  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  2:58.68   
16  85  Gardiner Jack  2004  GÖTEBORG  AR8904  25 m  3:01.89   
17  92  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  3:12.63   
18  86  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  3:14.53   
19  106  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m  3:17.17   
20  93  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m     
21  112  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m     
22  129  Krohn Linus  2005  KUNGÄLV  AS3505  25 m     
23  134  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m     
24  160  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m     
25  190  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
185  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  58.66   
145  Back Alva  2002  S77  AQ8802  25 m  59.77   
186  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  1:00.64   
57  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  1:00.73   
140  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:00.88   
212  Hedqvist Jazmina  2002  JÖNKÖPING  aq5402  25 m  1:01.47   
59  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  1:01.97   
217  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:02.57   
218  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:02.75  EFT 
10  81  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  1:03.04   
11  45  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  1:03.08   
12  63  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  1:03.25   
13  67  Zhirkova Polina  2004  GÖTEBORG  AN4204  25 m  1:03.30   
14  188  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  1:03.33   
15  163  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  1:03.45   
16  82  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  1:03.54   
17  189  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  1:03.54   
18  211  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  bg4201  25 m  1:03.56   
19  215  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  ak7202  25 m  1:03.69   
20  75  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  1:03.78   
21  55  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  1:03.90   
22  15  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  1:04.59   
23  154  Rångeby Frida  2005  S77  AZ8205  25 m  1:04.74   
24  146  Bergman Wilma  2002  S77  AR0202  25 m  1:05.30   
25  199  Jobe Emma  2003  TROLLHÄTTA  BP0203  50 m  1:05.47   
26  165  Westerlund Ella  2004  SK 1970  AL6604  25 m  1:05.60   
27  184  Jukic Ebba  2005  SKÖVDE SS  BF7205  25 m  1:05.79   
28  72  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  1:05.84   
29  137  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  1:05.97   
30  187  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  1:06.06   
31  210  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  aj2401  25 m  1:06.47   
32  65  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  50 m  1:06.52   
33  74  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  1:06.91   
34  43  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  1:07.01   
35  133  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:07.08   
36  58  Olesen Ellinor  2002  GÖTEBORG  AS8202  25 m  1:07.09   
37  11  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:07.44   
38  142  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:07.63   
39  182  Melin Linnea  2005  SKÖVDE SS  AX1605  25 m  1:07.65   
40  161  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  1:08.35   
41  23  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  1:08.49   
42  91  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  1:08.52   
43  69  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  50 m  1:08.93   
44  120  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  1:08.96   
45  90  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  1:09.77   
46  12  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  1:09.81   
47  83  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  1:09.82   
48  123  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  50 m  1:10.02   
49  87  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:10.45   
50  197  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  1:10.60   
51  118  Löfdahl Amanda  2001  KUNGÄLV  AQ0201  25 m  1:10.81   
52  183  Kvarnstedt Felicia  2005  SKÖVDE SS  AY2805  25 m  1:11.24   
53  71  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  1:11.58   
54  141  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  1:11.63   
55  162  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m  1:11.76   
56  16  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  25 m  1:12.09   
57  38  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  1:14.50   
58  96  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m  1:15.31   
59  44  Ödman Amalia  2005  ELFSBORG  AP5605  25 m  1:15.58   
60  50  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  1:15.84   
61  102  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  1:16.30   
62  97  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  50 m  1:16.98   
63  150  Back Lina  2005  S77  AJ7805  25 m  1:17.62   
64  109  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  1:17.68   
65  173  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  25 m  1:17.77   
66  84  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  1:18.22   
67  194  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  1:18.70   
68  47  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m  1:18.72   
69  167  Fritzson Filippa  2005  SK 1970  AE3205  25 m  1:18.81   
70  202  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA  BL7405  25 m  1:19.07   
71  101  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m  1:19.98   
72  78  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m  1:21.22   
73  79  Nyberg Nathalie  2003  GÖTEBORG  BN5803  50 m  1:21.58   
74  30  Eksell Melina  2005  ELFSBORG  AI5605  25 m  1:21.84   
75  155  Anell Alva  2005  S77  BE5405  25 m  1:22.04   
76  205  Löfgren Mira  2005  SK ALINGSÅ  AB3405  25 m  1:24.34   
77  94  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m  1:25.05   
78  193  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA  AB9206  25 m  1:25.14   
79  31  Klasson Svea  2006  ELFSBORG  AC4406  25 m  1:25.88   
80  203  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  1:27.66   
81  115  Dahlbäck Molly  2006  GÖTEBORG  BQ9406  25 m  1:28.48   
82  99  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG  BL8205  25 m  1:28.85   
83  113  Nedholm Emma  2005  GÖTEBORG  BS7205  50 m  1:30.59   
84  110  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  1:30.67   
85  107  Abasi Ava  2006  GÖTEBORG  BJ2606  50 m  1:30.95   
86  204  Arvidsson Frida  2005  TROLLHÄTTA  BR7205  25 m  1:31.87   
87  95  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG  BA2406  25 m  1:34.44   
88  105  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m  1:35.26   
89  114  Mobini Diba  2006  GÖTEBORG  BQ2606  50 m  1:51.18   
90  117  L Baudone Ella  2005  GÖTEBORG  BW2605  25 m     
91  166  Wensberg Amanda  2004  SK 1970  AL5604  25 m     
92  176  Alfredsson Frida  2006  SK 1970  BS3206  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 januari 2019 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner