Program for Västerås Meet 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Västerås Stadsmission |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
172 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
50m |
8:51.78 |
|
|
|
|
|
2 |
167 |
|
Sabina Alman |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AL0403 |
50m |
9:14.42 |
|
|
|
|
|
3 |
286 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
9:20.33 |
|
|
|
|
|
4 |
262 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
50m |
9:39.75 |
|
|
|
|
|
5 |
184 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
9:39.88 |
|
|
|
|
|
6 |
162 |
|
Alva Gonzalez-Glanberg |
Luleå Simsällskap |
2002 |
AA1802 |
50m |
9:47.92 |
|
|
|
|
|
7 |
484 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
9:49.82 |
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
9:51.10 |
|
|
|
|
|
9 |
550 |
|
Isabel Nordström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
BH1801 |
50m |
9:53.68 |
|
|
|
|
|
10 |
294 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
9:55.78 |
|
|
|
|
|
11 |
137 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
9:58.68 |
|
|
|
|
|
12 |
503 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
10:13.29 |
|
|
|
|
|
13 |
458 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
50m |
10:13.54 |
|
|
|
|
|
14 |
178 |
|
Saga Persson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AI1203 |
50m |
10:13.86 |
|
|
|
|
|
15 |
82 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
10:15.11 |
|
|
|
|
|
16 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
10:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
10:19.58 |
|
|
|
|
|
18 |
489 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
10:20.11 |
|
|
|
|
|
19 |
118 |
|
Sanna Lekberg |
Karlskoga Simförening |
2001 |
AM4201 |
50m |
10:20.81 |
|
|
|
|
|
20 |
181 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
10:24.09 |
|
|
|
|
|
21 |
599 |
|
Alida Lilljequist |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
BP5898 |
50m |
10:24.94 |
|
|
|
|
|
22 |
85 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
10:28.58 |
|
|
|
|
|
23 |
462 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AP5806 |
50m |
10:29.18 |
|
|
|
|
|
24 |
101 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
10:30.27 |
|
|
|
|
|
25 |
149 |
|
Alice Johnson |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AU2805 |
50m |
10:30.96 |
|
|
|
|
|
26 |
447 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
10:33.10 |
|
|
|
|
|
27 |
498 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
10:35.83 |
|
|
|
|
|
28 |
391 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
10:36.65 |
|
|
|
|
|
29 |
131 |
|
Maja Nyberg |
Karlskoga Simförening |
2004 |
BM9804 |
50m |
10:38.80 |
|
|
|
|
|
30 |
15 |
|
Amanda Kullman |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AN3400 |
50m |
10:40.43 |
|
|
|
|
|
31 |
104 |
|
Hannah Kinane |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC5406 |
50m |
10:44.45 |
|
|
|
|
|
32 |
183 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
10:45.48 |
|
|
|
|
|
33 |
244 |
|
Tilde Halldan |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH6205 |
50m |
10:46.66 |
|
|
|
|
|
34 |
116 |
|
Alexandra Kinell |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AF2200 |
50m |
10:47.82 |
|
|
|
|
|
35 |
215 |
|
Emelie Sveding |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG8605 |
50m |
10:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
346 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
10:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
105 |
|
Mira Wallin |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC6406 |
50m |
10:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
340 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
11:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
593 |
|
Sofia Lindqvist |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
BK3404 |
50m |
11:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
284 |
|
Wilma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BA7600 |
50m |
12:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
594 |
|
Matilda Lindqvist |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
BK9204 |
50m |
11:32.49 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|