Program for Västerås Meet 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
ICA MAXI Hälla/Erikslund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Sara Junevik |
Falu Simsällskap |
2000 |
AL3400 |
50m |
56.55 |
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
57.11 |
|
|
|
|
|
3 |
479 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
58.30 |
|
|
|
|
|
4 |
251 |
|
Hilma Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF4600 |
50m |
59.35 |
|
|
|
|
|
5 |
139 |
|
Linnéa Englund |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AI5403 |
50m |
59.93 |
|
|
|
|
|
6 |
482 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
7 |
176 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
8 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
9 |
477 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
10 |
167 |
|
Sabina Alman |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AL0403 |
50m |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
11 |
14 |
|
Wilma Wennerberg |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AG3201 |
50m |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
12 |
185 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
13 |
21 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
50m |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
14 |
314 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
15 |
52 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
16 |
473 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
17 |
19 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AM5401 |
50m |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
18 |
484 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
19 |
170 |
|
Randi Arnesen |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AW8405 |
50m |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
20 |
137 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
21 |
311 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
22 |
207 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
23 |
237 |
|
Petra Johansson |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AF3897 |
50m |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
24 |
225 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
33 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
26 |
116 |
|
Alexandra Kinell |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AF2200 |
50m |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
27 |
64 |
|
Helmi Swanson |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AB6604 |
50m |
1:03.15 |
|
|
|
|
|
28 |
24 |
|
Josefin Fundberg |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AC2604 |
50m |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
29 |
543 |
|
Filippa Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
BD4297 |
50m |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
30 |
299 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
31 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
32 |
241 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
33 |
446 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
34 |
329 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
35 |
550 |
|
Isabel Nordström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
BH1801 |
50m |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
36 |
476 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
37 |
450 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
50m |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
38 |
377 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
39 |
300 |
|
Amanda Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS9202 |
50m |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
40 |
601 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
41 |
564 |
|
Elin Logander |
Strängnäs Simklubb |
2005 |
AS8605 |
50m |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
42 |
485 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AS2602 |
50m |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
43 |
162 |
|
Alva Gonzalez-Glanberg |
Luleå Simsällskap |
2002 |
AA1802 |
50m |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
44 |
15 |
|
Amanda Kullman |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AN3400 |
50m |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
45 |
228 |
|
Tove Wikström |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AC0201 |
50m |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
46 |
231 |
|
Melina Sundström |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AP8202 |
50m |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
47 |
489 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
48 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
49 |
498 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
50 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
51 |
89 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AU6202 |
50m |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
52 |
217 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AD9606 |
50m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
118 |
|
Sanna Lekberg |
Karlskoga Simförening |
|
|
50m |
1:05.45 |
|
|
|
2001 |
AM4201 |
|
54 |
497 |
|
Matilda Olausson |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.58 |
|
|
|
2004 |
AI0604 |
|
55 |
494 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.60 |
|
|
|
2002 |
AZ4802 |
|
56 |
508 |
|
Tara Klarbo Egan |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.62 |
|
|
|
2005 |
AQ6605 |
|
57 |
102 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.65 |
|
|
|
2005 |
AJ2405 |
|
58 |
571 |
|
Ljuba Berg |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:05.65 |
|
|
|
2000 |
BH4400 |
|
59 |
85 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.73 |
|
|
|
2004 |
AA3804 |
|
60 |
146 |
|
Linnea Lindberg |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.82 |
|
|
|
2005 |
AJ2205 |
|
61 |
573 |
|
Alexandra Lindén |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:05.84 |
|
|
|
2001 |
BG4801 |
|
62 |
31 |
|
Felicia Maultasch |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:05.97 |
|
|
|
2003 |
BF6203 |
|
63 |
361 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:06.02 |
|
|
|
2005 |
BR2805 |
|
64 |
434 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.02 |
|
|
|
2003 |
AC0603 |
|
65 |
287 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.05 |
|
|
|
2002 |
AT8402 |
|
66 |
20 |
|
Tilda Wik |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:06.09 |
|
|
|
2001 |
AX5401 |
|
67 |
181 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.10 |
|
|
|
2005 |
AG2205 |
|
68 |
372 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.11 |
|
|
|
2002 |
AP6802 |
|
69 |
178 |
|
Saga Persson |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.16 |
|
|
|
2003 |
AI1203 |
|
|
|
|
70 |
438 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.17 |
|
|
|
2003 |
AI8203 |
|
|
|
|
71 |
362 |
|
Amanda Sandberg |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:06.22 |
|
|
|
2003 |
CC3403 |
|
|
|
|
72 |
125 |
|
Isabelle Johansson |
Karlskoga Simförening |
|
|
50m |
1:06.24 |
|
|
|
2005 |
AM0405 |
|
|
|
|
73 |
462 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.29 |
|
|
|
2006 |
AP5806 |
|
|
|
|
74 |
150 |
|
Agnes Wilde |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.49 |
|
|
|
2005 |
BB4805 |
|
|
|
|
75 |
143 |
|
Clara Gustavson |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.58 |
|
|
|
2003 |
BA4403 |
|
|
|
|
76 |
104 |
|
Hannah Kinane |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.68 |
|
|
|
2006 |
AC5406 |
|
|
|
|
77 |
447 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.77 |
|
|
|
2004 |
AS3604 |
|
|
|
|
78 |
272 |
|
Jennifer Mardo |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.83 |
|
|
|
2005 |
AW1405 |
|
|
|
|
79 |
48 |
|
Jessika Borbos |
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.87 |
|
|
|
2001 |
AF2801 |
|
|
|
|
80 |
55 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.91 |
|
|
|
2005 |
AN8805 |
|
|
|
|
81 |
331 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:06.94 |
|
|
|
2004 |
BA2404 |
|
|
|
|
82 |
142 |
|
Miranda Wahlstedt |
Karlstads Simsällskap |
2006 |
AA1606 |
50m |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
83 |
113 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AW3606 |
50m |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
84 |
381 |
|
Vera Hermansson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AY1603 |
50m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
85 |
346 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
86 |
168 |
|
Klara Lindqvist |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AD1605 |
50m |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
87 |
356 |
|
Olivia Svensson |
Täby Sim |
2003 |
CA4203 |
50m |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
88 |
559 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
50m |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
89 |
368 |
|
Salma Gabot |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AN1801 |
50m |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
90 |
155 |
|
Filippa Karlsson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AF8804 |
50m |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
91 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
92 |
367 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
93 |
411 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
50m |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
94 |
488 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
95 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
380 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
97 |
204 |
|
Saga Boråker |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2004 |
AN1604 |
50m |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
98 |
133 |
|
Mia Larsson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AT0206 |
50m |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
99 |
340 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
100 |
260 |
|
Emilia Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL2404 |
50m |
1:08.62 |
|
|
|
|
|
101 |
109 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
50m |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
102 |
474 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
103 |
345 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
104 |
391 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
105 |
183 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
106 |
385 |
|
Matilda Holmström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AF9205 |
50m |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
107 |
351 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
108 |
244 |
|
Tilde Halldan |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH6205 |
50m |
1:09.30 |
|
|
|
|
|
109 |
376 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
110 |
41 |
|
Maja Björkbacka |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AU9205 |
50m |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
111 |
99 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
112 |
40 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AK6405 |
50m |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
113 |
226 |
|
Amanda Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BM9205 |
50m |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
373 |
|
Malla Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ0202 |
50m |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
115 |
333 |
|
Clara Ersson |
Täby Sim |
2004 |
BA3204 |
50m |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
116 |
530 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
2005 |
AF7805 |
50m |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
117 |
343 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
50m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
118 |
108 |
|
Manya Sidén Bashouki |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH6206 |
50m |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
119 |
101 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
120 |
131 |
|
Maja Nyberg |
Karlskoga Simförening |
2004 |
BM9804 |
50m |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
121 |
195 |
|
Amanda Lindgren |
Sala Simsällskap |
2000 |
BL6200 |
50m |
1:10.15 |
|
|
|
|
|
122 |
212 |
|
Ella Engelgren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AM9804 |
50m |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
325 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:10.82 |
|
|
|
2004 |
AS1804 |
|
124 |
213 |
|
Maya Levin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:10.94 |
|
|
|
2004 |
AN3204 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
390 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
126 |
180 |
|
Ebba Lindblom |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR8404 |
50m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
127 |
371 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|