Program för Wasasimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Wasasimmet
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sannabadet |
Arrangör: |
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
OLW Smash |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
1 |
|
Elin Malm |
2007 |
KRISTINEHA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
|
Hanna Martinsson |
2006 |
KARLSBORG |
1:05.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
3 |
|
Alva Avander |
2007 |
KARLSKO SF |
48.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
4 |
|
Alva Krona |
2006 |
KARLSKO SF |
49.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
5 |
|
Anna Sohlberg |
1974 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
6 |
|
Marina Otter |
2007 |
HK SIM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
1 |
|
Thea Frost |
2005 |
HK SIM |
45.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Ester Josbo |
2006 |
KARLSKO SF |
43.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
3 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
KARLSTAD |
42.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Ellen Lundgren |
2007 |
ARVIKA SS |
43.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
5 |
|
Hanna Dautbegovic |
2005 |
KARLSTAD |
44.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
6 |
|
Alicia Bohlemark |
2007 |
FILIPSTAD |
47.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
1 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
ÅMÅLS SS |
41.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
2 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
HK SIM |
41.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
3 |
|
Ida Emilsson |
2006 |
NORA SS |
39.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
4 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
ÅMÅLS SS |
40.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
5 |
|
Sofie Engvall |
2005 |
KARLSTAD |
41.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
GRUMS SS |
41.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
GRUMS SS |
38.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
2 |
|
Amanda Blom |
2004 |
GRUMS SS |
37.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Matilda Kristiansson |
2001 |
ARVIKA SS |
36.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
4 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
KARLSTAD |
37.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
5 |
|
Ida Pettersson |
2006 |
KARLSKO SF |
37.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
6 |
|
Carolina Zinati |
2000 |
KRISTINEHA |
38.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
KARLSTAD |
34.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Clara Hedling |
2001 |
ARVIKA SS |
34.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Miranda Kristiansson |
2001 |
ARVIKA SS |
34.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
4 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
HK SIM |
34.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
5 |
|
Runa Eriksson |
2005 |
HK SIM |
34.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
6 |
|
Linneá Therus |
2005 |
KARLSKO SF |
35.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1 |
|
Moa Hammarbäck |
2003 |
KARLSKO SF |
33.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
KARLSKO SF |
33.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
3 |
|
Elin Segerström |
2007 |
KARLSTAD |
33.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Erica Segerström |
2004 |
KARLSTAD |
33.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
5 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
KARLSTAD |
33.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Alice Johnson |
2005 |
KARLSTAD |
33.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
1 |
|
Emmy Hedin |
2001 |
KARLSTAD |
32.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
|
Mia Larsson |
2006 |
KARLSKO SF |
32.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
GRUMS SS |
31.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
4 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
KARLSTAD |
31.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
5 |
|
Joline Bakken |
2005 |
KARLSTAD |
32.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
6 |
|
Sanna Lekberg |
2001 |
KARLSKO SF |
32.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-24 09:23:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|