2020-02-22   21:12:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Färsingadoppet 2019
Plats: Orebadet Arrangör: Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år
Final 1 (10)
Sponsor: Teleservice
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:19
133 1 Molly Andersson 2009 SK HAJEN 1:00.19 50m
141 2 Felicia Jönsson 2009 HS 40.26 50m
536 3 Ariella Bondesson 2007 SJÖBO SS 50m
631 4 Alma Johansson 2008 LÖNSBODA 51.59 25m
609 5 Emma Kestenholz 2007 VAT CPH-MK 54.03 25m
138 6 Kajsa Berg 2009 HS 39.88 50m
130 7 Liv Dahlqvist 2010 SK HAJEN 55.54 50m
8 50m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:21
528 1 Ellen Söberg 2007 RINGSJÖ SK 48.24 25m
348 2 Lovha Signal 2007 SJÖBO SS 45.26 25m
179 3 Tilde Nyborg 2008 OSBY SS 43.93 25m
308 4 Elin Anzelius 2008 S 71 43.17 25m
41 5 Thilde Gammelvind 2008 HOVEDSTAD 43.40 25m
142 6 Tova Karlsson 2008 HS 44.25 25m
84 7 Denise Brönjemark 2008 SS DELFIN 45.72 25m
654 8 Ida Gadsbøll 2007 SK RAN 48.70 25m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:22
94 1 Jenny Rappe 2007 ESLÖVS SS 42.02 25m
343 2 Matilda Kryger 2007 SJÖBO SS 40.90 25m
347 3 Hanna Jönsson Andersson 2008 SJÖBO SS 40.62 25m
152 4 Alice Nilsson 2008 HS 39.93 25m
174 5 Fideli Ekstrand 2007 OSBY SS 40.29 25m
150 6 Sanna Bankert 2008 HS 40.66 25m
20 7 Clara Dam Lukowski 2007 HOVEDSTAD 42.01 25m
151 8 Siri Fältman 2008 HS 42.06 25m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
19:23
Anm tid
Start ca:
388 1 Elin Yavuz 2007 SPÅRVÄGEN 39.29 25m
145 2 Sofia Pojmark 2008 HS 39.09 25m
340 3 Vilda Larsson 2008 SJÖBO SS 38.98 25m
126 4 Tilda Montelin 2007 SK HAJEN 38.65 25m
629 5 Regitze Wojtaszewski 2007 VAT CPH-MK 38.77 25m
128 6 Elsa Mårtensson 2008 SK HAJEN 39.02 25m
154 7 Linnea Sjöholm 2007 SS IDEN 39.24 25m
339 8 Isabella Stoltz 2008 SJÖBO SS 39.42 25m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:24
123 1 Amanda  Pantzar 2008 SK HAJEN 38.24 25m
139 2 Alice Christensen 2008 HS 38.17 25m
416 3 Elvira Andersson 2008 SK SYDSIM 37.31 25m
176 4 Ellen Bernhardsson 2008 OSBY SS 37.24 25m
120 5 Anna Gutenwik 2008 SK HAJEN 37.30 25m
147 6 Moa Sandin 2008 HS 37.33 25m
129 7 Edith Eriksson 2007 SK HAJEN 38.22 25m
338 8 Signe Olsson 2007 SJÖBO SS 38.41 25m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:26
143 1 Eyla Lidberg 2008 HS 36.80 25m
614 2 Ellen Lyse 2007 VAT CPH-MK 36.75 25m
304 3 Maja Palmqvist 2007 S 71 36.29 25m
509 4 Matilda Ravn Rehnström 2008 TRELLEBORG 36.21 25m
392 5 Filippa Lock 2007 SPÅRVÄGEN 36.28 25m
124 6 Klara Singvall 2007 SK HAJEN 36.53 25m
600 7 Mie Bysand 2007 VAT CPH-MK 36.77 25m
617 8 Freja Rosenlund Menné 2007 VAT CPH-MK 37.12 25m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:27
157 1 Emelie Andersson 2007 SS IDEN 36.00 25m
607 2 Maya Jacobsen 2007 VAT CPH-MK 35.94 25m
177 3 Signe Malmberg 2008 OSBY SS 35.60 25m
369 4 Matilda Karlsson 2007 SPÅRVÄGEN 35.39 25m
110 5 Rebecka Agardh 2007 SK HAJEN 35.60 25m
341 6 Michaela Malmström 2007 SJÖBO SS 35.87 25m
284 7 Wilma Sonesson 2007 SK RAN 36.00 25m
19 8 Betty Bibeyron-Wara 2008 HOVEDSTAD 36.11 25m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:28
118 1 Meya Nilsson 2007 SK HAJEN 35.10 25m
635 2 Alma Gummesson 2008 ÖSTERLEN 34.96 25m
180 3 Ronja Bjerg 2007 OSBY SS 34.44 25m
289 4 Tova Jönsson 2007 SK RAN 34.02 25m
287 5 Elin Alsalim 2007 SK RAN 34.10 25m
283 6 Karla Rosvall 2008 SK RAN 34.79 25m
420 7 Elinor Fröjd 2007 SK SYDSIM 35.03 25m
307 8 Wilda Thorgren 2007 S 71 35.24 25m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:29
23 1 Ella Stensgaard 2008 HOVEDSTAD 33.97 25m
305 2 Mathilda Andersson 2007 S 71 33.94 25m
2 3 Karla Bergmann 2007 RØNNE 33.13 50m
621 4 Frederikke Dyrby Pedersen 2007 VAT CPH-MK 32.72 25m
306 5 Valentina Fanu 2007 S 71 33.03 25m
112 6 Julia Bruér 2007 SK HAJEN 33.94 25m
634 7 Alma Persson 2008 ÖSTERLEN 33.95 25m
596 8 Caroline Bjerre 2007 VAT CPH-MK 34.01 25m
Gren 19, 50m Frisim Damer 11-12 år Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:30
370 1 Agnes Thunberg 2007 SPÅRVÄGEN 32.42 25m
490 2 Maja Gustafsson 2007 FALKENBERG 31.95 25m
18 3 Alma Sofie A. Bløcher 2008 HOVEDSTAD 31.63 25m
526 4 Isabella Hua 2007 RINGSJÖ SK 30.29 25m
602 5 Caroline Hansen 2007 VAT CPH-MK 31.46 25m
628 6 Nadia Walløe 2007 VAT CPH-MK 31.73 25m
627 7 Ella Emilia Soelberg 2007 VAT CPH-MK 31.96 25m
342 8 Nellie Björkqvist 2007 SJÖBO SS 32.66 25m
2019-06-14 13:30:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner