2020-02-18   06:12:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Färsingadoppet 2019
Plats: Orebadet Arrangör: Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 15-oä
Final 1 (5)
Sponsor: Sparbanken Skåne
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:50
1 50m
2 50m
164 3 Emma Erntsson 2004 OSBY SS 45.20 25m
323 4 Sabina Rosengren 2003 SJÖBO SS 38.81 25m
163 5 Lina Nilsson 2002 OSBY SS 39.91 50m S14
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 15-oä Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:52
333 1 Emilia Kryger 2004 SJÖBO SS 38.35 25m
301 2 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 37.47 25m
612 3 Laura Kristensen 2004 VAT CPH-MK 37.11 25m
624 4 Elisabeth Roskær 2004 VAT CPH-MK 36.57 25m
608 5 Nora Kejser 2004 VAT CPH-MK 36.87 25m
488 6 Kristin Johannesson 2004 FALKENBERG 37.36 25m
485 7 Thérèse Qvarnström 1975 FALKENBERG 37.84 25m
8 50m
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 15-oä Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:53
100 1 Lova Persson 2004 SK HAJEN 35.75 25m
516 2 Elin Lundberg 2003 KIVIKS SK 34.97 25m
656 3 Ulrika von Buxhoeveden 2001 SJÖBO SS 34.74 50m
103 4 Thea Dahlqvist 2003 SK HAJEN 34.37 25m
293 5 Lovisa Rohlin 2004 S 71 34.72 25m
97 6 Isabell Tretinjak 2003 SK HAJEN 34.96 25m
104 7 Olivia Pantzar 2004 SK HAJEN 35.16 25m
99 8 Alma Mårtensson 2004 SK HAJEN 36.50 25m
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 15-oä Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
19:54
Anm tid
Start ca:
515 1 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 34.19 25m
313 2 Therese Svensson 1991 SJÖBO SS 34.05 25m
108 3 Sara Nobrell 2002 SK HAJEN 33.76 25m
519 4 Thea Brünjes 2004 KIVIKS SK 33.36 25m
618 5 Thippe De Neergaard 2003 VAT CPH-MK 33.64 25m
79 6 Olivia Augustinus 2004 HOVEDSTAD 33.97 25m
402 7 Johanna Melin 2003 SK SYDSIM 34.15 25m
496 8 Vilma Andersson 2004 TRELLEBORG 34.30 25m
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 15-oä Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:56
95 1 Ella Laurén 2001 SK HAJEN 32.66 25m
73 2 Josefine Zebitz 2004 HOVEDSTAD 32.28 50m
394 3 Isabella Lagnerup 2000 SK SYDSIM 31.74 25m
188 4 Stina Lindberg 2000 POSEIDON 31.08 25m
324 5 Clara Steen 2003 SJÖBO SS 31.24 25m
77 6 Esther Else Grubert 2003 HOVEDSTAD 32.11 50m
107 7 Ella Gutenwik 2004 SK HAJEN 32.51 25m
620 8 Emilia C. R. Olsen 2004 VAT CPH-MK 33.06 25m
2019-06-14 13:30:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner