2019-09-22   11:13:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Startlista
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
17 50m Fjärilsim Damer 15-oä
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 606 Sofie Bruun Høvring VAT Copenhagen-MK31 2004 0408AB 25m 27.65
2 192 Hanna Bergman Simklubben Poseidon 2001 AF9601 25m 27.70
3 542 Lærke Rask Sander VAT Copenhagen-MK31 2002 0212AL 25m 27.88
4 45 Vera Staun Hansen Hovedstadens Svømmeklub 1999 9938AO 50m 28.10
5 188 Stina Lindberg Simklubben Poseidon 2000 AC6200 25m 28.78
6 324 Clara Steen Sjöbo Simsällskap 2003 BE3603 25m 28.83
7 541 Josefine B. Pedersen VAT Copenhagen-MK31 1999 9928AB 25m 28.88
8 46 Luna Donde Feilberg Hovedstadens Svømmeklub 2000 0036AJ 50m 29.06
9 539 Johanna Berthelsen VAT Copenhagen-MK31 2000 0096AO 50m 29.12
10 47 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 2002 0298AA 50m 29.39
11 517 Julia Olsson Kiviks Simklubb 2004 AL0804 25m 29.77
12 76 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 2003 0366AA 50m 29.85
13 515 Olivia Hansson Kiviks Simklubb 2003 AP5403 25m 30.11
14 108 Sara Nobrell Simklubben Hajen 2002 BM1402 25m 30.12
15 618 Thippe De Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 50m 30.38
16 95 Ella Laurén Simklubben Hajen 2001 AO1201 25m 30.51
17 313 Therese Svensson Sjöbo Simsällskap 1991 AX7891 25m 30.53
18 74 Emilie Krog Hovedstadens Svømmeklub 2002 0224AU 25m 30.63
19 394 Isabella Lagnerup Simklubben Sydsim 2000 AS7800 50m 30.69
20 96 Elsa Bitzén Simklubben Hajen 2003 AD8203 25m 30.78
21 320 Emmy Johnsson Sjöbo Simsällskap 2001 AT6801 25m 30.78
22 75 Olivia Callesen Hovedstadens Svømmeklub 2004 0432AK 25m 30.92
23 79 Olivia Augustinus Hovedstadens Svømmeklub 2004 0432BD 50m 31.18
24 519 Thea Brünjes Kiviks Simklubb 2004 BF3604 25m 31.24
25 98 Freja Werker Simklubben Hajen 2003 AH3203 25m 31.35
26 317 Tilde Anderberg-Richard Sjöbo Simsällskap 1999 AU5499 25m 31.35
27 73 Josefine Zebitz Hovedstadens Svømmeklub 2004 0454AI 50m 31.49
28 107 Ella Gutenwik Simklubben Hajen 2004 AQ1804 25m 31.59
29 620 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 25m 31.63
30 12 Emilia Steen Rønne Svømme Klub 2002 0204AD 50m 31.74
31 549 Josephine B. U. Danielsen Swim Team Taastrup -
VATCPH
2003 0326AD 25m 31.85
32 78 Hannah Höesch Hovedstadens Svømmeklub 2003 0336AM 50m 32.10
33 516 Elin Lundberg Kiviks Simklubb 2003 AP2403 25m 32.43
34 100 Lova Persson Simklubben Hajen 2004 AD7604 25m 32.61
35 103 Thea Dahlqvist Simklubben Hajen 2003 AR4603 25m 32.68
36 5 Mette Toftte Jørgensen Rønne Svømme Klub 2003 0322AR 50m 33.01
37 656 Ulrika von Buxhoeveden Sjöbo Simsällskap 2001 AQ4601 50m 33.20 EFT
38 544 Lærke Blond Vallensbæk IF Af 1939 2003 0362AW 50m 33.39
39 405 Jennie Christiansen Simklubben Sydsim 2004 AL3204 25m 33.41
40 546 Clara Hartvig-Olsen Vallensbæk IF Af 1939 2004 0402AP 25m 33.77
41 325 Emy Ek Sjöbo Simsällskap 2003 BK3403 25m 33.88
42 323 Sabina Rosengren Sjöbo Simsällskap 2003 AV1803 25m 34.15
43 316 Olga Schubert Sjöbo Simsällskap 2000 AK2800 50m 34.64
44 485 Thérèse Qvarnström Falkenbergs Simklubb 1975 AB6275 50m 35.16
45 99 Alma Mårtensson Simklubben Hajen 2004 AD6604 25m 35.23
46 97 Isabell Tretinjak Simklubben Hajen 2003 AH1203 25m 35.30
47 293 Lovisa Rohlin S 71 2004 AB9404 25m 35.55
48 104 Olivia Pantzar Simklubben Hajen 2004 AG5404 25m 36.39
49 163 Lina Nilsson Osby Simsällskap 2002 AN5802 25m 36.87 S14
50 301 Rebecka Ungureanu S 71 2004 AX7404 25m 37.37
51 333 Emilia Kryger Sjöbo Simsällskap 2004 BR6804 25m 39.47
52 488 Kristin Johannesson Falkenbergs Simklubb 2004 BQ9804 25m 40.04
53 164 Emma Erntsson Osby Simsällskap 2004 AF3204 25m 45.35
2019-06-13 21:34:29 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner