2019-10-24   00:08:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Startlista
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
8 50m Ryggsim Herrar 11-12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 382 Brian Eriksson Spårvägen Simförening 2007 AF1907 25m 35.54
2 27 Hans Bjørn Legind Hovedstadens Svømmeklub 2007 0717AF 25m 35.79
3 286 Arvid Johansson Simklubben Ran 2007 AJ0707 25m 35.88
4 378 Lucas Goulet Spårvägen Simförening 2008 AB0708 25m 36.28
5 288 Elliot Feldt Simklubben Ran 2007 AJ0507 25m 36.89
6 24 Felix Holkenfeldt Be Berg Hovedstadens Svømmeklub 2007 0727AA 50m 38.27
7 524 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 2007 AA5707 25m 39.14
8 390 Vidar Karlström Spårvägen Simförening 2007 AK7107 25m 39.30
9 28 Ib Fang Wang Hovedstadens Svømmeklub 2007 0771AB 25m 39.45
10 527 Alexander Zhang Ringsjö Simklubb 2007 AG3707 25m 40.07
11 140 Filip Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2008 AG1708 25m 40.24
12 148 Wille Zetterström Helsingborgs Simsällskap 2008 AG7908 25m 41.01
13 285 Kasper Andersson Simklubben Ran 2008 AE7708 25m 41.41
14 33 Konradas Juska Hovedstadens Svømmeklub 2007 0751AC 25m 41.83
15 337 Mattias Sanda Sjöbo Simsällskap 2007 AG3907 25m 42.36
16 121 Markus Thorsson Simklubben Hajen 2008 AB1508 25m 42.81
17 91 Sigge Modee Eslövs Simsällskap 2008 AH2908 25m 43.22
18 146 Elliot Sandberg Helsingborgs Simsällskap 2008 AG0908 25m 43.36
19 137 Ludvig Bartolek Helsingborgs Simsällskap 2008 AG9508 25m 43.43
20 136 Noel Ardenvik Helsingborgs Simsällskap 2008 AG8508 25m 43.85
21 34 Linus Klarskov Vidovic Hovedstadens Svømmeklub 2007 0713AB 25m 44.75
22 492 Vilgot Andersson Falkenbergs Simklubb 2007 AF7707 50m 45.23
23 149 Kasper Prahl Helsingborgs Simsällskap 2008 AH4908 25m 45.88
24 144 Pontus Lindahl Helsingborgs Simsällskap 2008 AG2708 25m 46.01
25 535 Isak Berild Andersen Sjöbo Simsällskap 2007 AI1307 50m 46.04
26 159 Hampus Björkdahl Simsällskapet Iden 2008 AH5908 25m 47.60
27 533 Noah Zhang Ringsjö Simklubb 2008 AJ8908 25m 47.69
28 346 Anton Kindborg Sjöbo Simsällskap 2008 AL0708 25m 48.39
29 83 Didrik Brönjemark Simsällskapet Delfin 2007 AD3507 25m 48.55
30 175 Isak Andersson Osby Simsällskap 2007 AC5307 50m 50.93
31 377 Rasmus Öst Spårvägen Simförening 2007 AE3507 25m 52.37
32 6 Rasmus F. Jegård Rønne Svømme Klub 2007 0747AL 25m 52.81
33 310 Oscar Andersson S 71 2008 AJ2508 25m 53.29
34 132 David Sylvan Simklubben Hajen 2007 AT3507 25m 53.30
35 642 Albin Hedvall Simsällskapet Delfin 2007 AD2507 25m 54.33 EFT
36 153 Elias Ozmec Helsingborgs Simsällskap 2008 AN0708 25m 54.82
37 11 Christoffer Andersen Rønne Svømme Klub 2007 0727AL 50m
2019-06-13 21:34:23 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner