Program för Färsingadoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Fjärilsim Damer 15-oä
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
LRF Konsult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
3 |
|
Rebecka Ungureanu |
2004 |
S 71 |
1:39.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
4 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
OSBY SS |
1:31.29 |
25m |
S14 |
|
|
299 |
5 |
Emmy Olofsson |
2003 |
S 71 |
1:33.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
6 |
|
Jacqlyne Jersov |
2004 |
OSBY SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Fjärilsim Damer 15-oä |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
1 |
|
Lovisa Rohlin |
2004 |
S 71 |
1:26.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Mette Toftte Jørgensen |
2003 |
RØNNE |
1:23.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
VI39 |
1:18.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
4 |
|
Sara Melgar |
2002 |
YSTADS SS |
1:14.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
5 |
|
Olivia Olsson |
2004 |
POSEIDON |
1:16.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
6 |
|
Thérèse Qvarnström |
1975 |
FALKENBERG |
1:21.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
7 |
|
Alma Mårtensson |
2004 |
SK HAJEN |
1:23.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
8 |
|
Marina Jönsson |
2004 |
YSTADS SS |
1:28.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Fjärilsim Damer 15-oä |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Lova Persson |
2004 |
SK HAJEN |
1:13.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
2 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
VI39 |
1:11.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Freja Werker |
2003 |
SK HAJEN |
1:10.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
618 |
4 |
|
Thippe De Neergaard |
2003 |
VAT CPH-MK |
1:08.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Olivia Callesen |
2004 |
HOVEDSTAD |
1:09.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
620 |
6 |
|
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT CPH-MK |
1:11.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
7 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
HOVEDSTAD |
1:12.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
8 |
|
Elvira Eriksson |
2003 |
YSTADS SS |
1:14.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Fjärilsim Damer 15-oä |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
1 |
|
Thea Brünjes |
2004 |
KIVIKS SK |
1:08.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
517 |
2 |
|
Julia Olsson |
2004 |
KIVIKS SK |
1:07.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
3 |
|
Ditte Oredsson |
2003 |
POSEIDON |
1:07.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
4 |
|
Augusta Andersson |
1997 |
SJÖBO SS |
1:06.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
5 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT CPH-MK |
1:07.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
6 |
|
Astrid Nilsson |
2004 |
OSBY SS |
1:07.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
7 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
SJÖBO SS |
1:07.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
8 |
|
Vilma Andersson |
2004 |
TRELLEBORG |
1:08.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Fjärilsim Damer 15-oä |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
1 |
|
Olivia Hansson |
2003 |
KIVIKS SK |
1:05.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
2 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
HOVEDSTAD |
1:05.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
3 |
|
Vera Staun Hansen |
1999 |
HOVEDSTAD |
1:03.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
Luna Donde Feilberg |
2000 |
HOVEDSTAD |
1:02.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
5 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
VAT CPH-MK |
1:03.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
6 |
|
Clara Steen |
2003 |
SJÖBO SS |
1:03.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
HOVEDSTAD |
1:05.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
541 |
8 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT CPH-MK |
1:05.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-15 13:46:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|