2019-12-11   05:32:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 28
Heatlista 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  03 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
 
Gren 28, 200m Bröstsim Damer  Finaler (3) 
Sponsor: Handelsbanken Jakobstad 
 
Heat 1 (3) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Paula Peltola  2001  01B032  ÅSK    25m     
Tinja Harju  2002  02A384  KUS-GSS    25m     
Maiju Rajaniemi  2002  02A716  KUS-GSS    25m  3:17.83  3:17.83 
Matilda Lindholm  2001  01A744  KUS-GSS    25m  3:12.01  3:12.01 
Jasmine Vikström  2002  02A972  KUS-GSS    50m  3:18.89  3:12.89 
Milla Laiteenmäki  2001  01B318  VUS-VSS    25m     
Lotta Lehtoila  2003  03A247  HSS    25m     
               

 
Heat 2 (3) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Erika Yli-Yrjänäinen  2001  01A999  KUS-GSS    25m  3:09.21  3:09.21 
Nea Nygård  2002  02A188  KUS-GSS    50m  3:05.92  2:59.92 
Emilia Myllykoski  2003  03B108  SiWa    25m  2:58.87  2:58.87 
Jenny Grangärd  2003  03A151  VUS-VSS    25m  2:56.00  2:56.00 
Aino Jerohin  2003  03A154  VUS-VSS    50m  3:03.47  2:57.47 
Wilma Lakanen  2003  03A711  KUS-GSS    25m  2:59.79  2:59.79 
Maisa Berg  2003  03B163  VUS-VSS    25m  3:00.48  3:00.48 
Jenny Kareinen  2002  02A000  HSS    25m  3:11.43  3:11.43 

 
Heat 3 (3) 
 
Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Original  Tid 
 
Ida Slöör  2001  01A578  Cetus    50m  2:55.30  2:49.30 
Milla-Lotta Tapanainen  2003  03A610  Cetus    25m  2:47.26  2:47.26 
Emma Johansson  2003  03A017  Cetus    25m  2:42.36  2:42.36 
Nelli Ohvo  2001  01A937  Cetus    25m  2:36.83  2:36.83 
Mirka Mettinen  2002  02A159  Cetus    50m  2:46.92  2:40.92 
Petra Kivi  2003  03A153  VUS-VSS    25m  2:44.70  2:44.70 
Emma Jormanainen  2003  03A789  VUS-VSS    25m  2:48.32  2:48.32 
Kerttu Nurmi  2003  03A462  ÅSK    50m  3:01.88  2:55.88 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner