2020-05-27   03:02:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för S 71-Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
S 71-Cup
Arrangör:
Plats: Qpoolen S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
14 100m Medley Herrar
11 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 186 Eric Sandrup Höganäs Simsällskap 2009 AD9909 25m 1:39.07
2 172 Abbe Wästerberg Ringsjö Simklubb 2008 AL9308 25m 1:55.10
3 170 Noah Zhang Ringsjö Simklubb 2008 AJ8908 25m 1:57.49
4 168 Casper Huasson Ringsjö Simklubb 2011 AA9311 25m
12-13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 6 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen 2006 AA2106 25m 1:20.66
2 163 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 2007 AA5707 25m 1:22.89
3 166 Alexander Zhang Ringsjö Simklubb 2007 AG3707 25m 1:22.91
4 30 Albin Windahl Klippans Simsällskap 2006 AS6706 25m 1:23.06
5 99 Tim Andersson S 71 2006 AM5506 25m 1:26.32
6 157 Anton Nordström Kiviks Simklubb 2006 AA8906 25m 1:26.92
7 73 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH8906 25m 1:26.93
8 16 Henri Moreau Klippans Simsällskap 2006 AJ5106 25m 1:26.93
9 183 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 2007 AG0107 25m 1:28.16
10 10 Erik Björk Kappsimningsklubben Karpen 2007 AF5107 25m 1:28.20
11 181 Ville Andersson Höganäs Simsällskap 2007 AD3707 25m 1:28.43
12 51 Andy Hadzic Landskrona Simsällskap 2007 AL2107 25m 1:30.07
13 23 Elliot Poggi Rosenberg Klippans Simsällskap 2007 AG5307 25m 1:30.49
14 111 Samuel Nilsson SK Stimmet 2006 AE3906 25m 1:36.82
15 42 Vilmer Johansson Rönqvist Landskrona Simsällskap 2007 AF7307 25m 1:38.20
14-15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 86 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 1:06.49
2 210 Ugnius Melieska Ystads Simsällskap 2004 AR4104 25m 1:10.00
3 162 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 2004 AO2304 25m 1:10.95
4 164 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 2004 AS2704 25m 1:12.33
5 174 Love Andersson Höganäs Simsällskap 2004 AI4304 25m 1:12.94
6 62 Vincent Tran Malmö Kappsimningsklubb 2004 AK6504 25m 1:14.19
7 74 Melvin Lentonsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AT1704 25m 1:17.59
8 65 Berkay Isik Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG8105 25m 1:21.54
9 12 Ludwig Bengtsson Klippans Simsällskap 2004 AA2904 25m 1:24.89
10 71 Jannes Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2005 AM9105 25m 1:25.57
11 103 Erik Lundberg S 71 2005 AV0105 25m 1:48.68
12 77 Aram Kazarian Malmö Kappsimningsklubb 2005 AQ1305 25m
13 127 Noel Ahlbin Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AI8304 25m
14 160 Rasmus Hansson Kiviks Simklubb 2005 AV0305 25m
15 75 Malte Persson Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO1305 25m
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 5 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 25m 1:03.97
2 122 Lucas Örmon Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AF7303 25m 1:04.33
3 153 Oscar Nordström Kiviks Simklubb 2003 AH4303 25m 1:05.10
4 9 Niels Kwant Kappsimningsklubben Karpen 2003 AI6103 25m 1:09.48
5 128 Jacob Baxmann Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AP2103 25m 1:09.99
6 126 Petter Jörud Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AN9903 25m 1:11.29
7 37 Alfred Thunell Landskrona Simsällskap 2002 AI9902 25m 1:17.47
8 119 Jonatan Holmquist Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AA6503 25m
9 36 Jesper Ring Landskrona Simsällskap 2003 AF6103 25m
10 58 Oskar Lövberg Malmö Kappsimningsklubb 2003 AC9903 25m
18 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 80 Philip Rantzow S 71 1999 AC7399 25m 1:05.52
2 193 Emil Jespersen Ystads Simsällskap 2001 AI9901 25m 1:05.57
3 54 Johan Nilsson Malmö Kappsimningsklubb 1994 AW9794 25m
2019-02-28 10:04:12 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner