2020-05-27   02:38:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för S 71-Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
S 71-Cup
Arrangör:
Plats: Qpoolen S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
2 50m Frisim Herrar
11 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 186 Eric Sandrup Höganäs Simsällskap 2009 AD9909 25m 35.61
2 172 Abbe Wästerberg Ringsjö Simklubb 2008 AL9308 25m 42.73
3 170 Noah Zhang Ringsjö Simklubb 2008 AJ8908 25m 43.69
4 168 Casper Huasson Ringsjö Simklubb 2011 AA9311 25m 49.07
5 104 Oscar Andersson S 71 2008 AJ2508 25m 50.79
12-13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 6 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen 2006 AA2106 25m 31.33 EFT
2 30 Albin Windahl Klippans Simsällskap 2006 AS6706 25m 31.41
3 157 Anton Nordström Kiviks Simklubb 2006 AA8906 25m 32.49
4 166 Alexander Zhang Ringsjö Simklubb 2007 AG3707 25m 32.60
5 73 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH8906 25m 32.88
6 163 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 2007 AA5707 25m 33.05
7 183 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 2007 AG0107 25m 33.26
8 99 Tim Andersson S 71 2006 AM5506 25m 33.54
9 10 Erik Björk Kappsimningsklubben Karpen 2007 AF5107 25m 33.77
10 51 Andy Hadzic Landskrona Simsällskap 2007 AL2107 25m 33.81
11 16 Henri Moreau Klippans Simsällskap 2006 AJ5106 25m 33.96
12 23 Elliot Poggi Rosenberg Klippans Simsällskap 2007 AG5307 25m 36.15
13 21 Viljamas  Aniulis Klippans Simsällskap 2007 AE1707 25m 36.22
14 42 Vilmer Johansson Rönqvist Landskrona Simsällskap 2007 AF7307 25m 38.55
15 29 Timotheos Ötvös Klippans Simsällskap 2007 AL4907 25m 38.70
16 184 August Holst Gerløv Höganäs Simsällskap 2006 AR7506 25m 39.73
17 22 Melker Adelqvist Klippans Simsällskap 2007 AG4107 25m 41.39
18 SK Stimmet 25m 42.37
111 Samuel Nilsson 2006 AE3906
19 Klippans Simsällskap 25m 46.45
17 Algot Wassenius 2006 AJ0306
20 SK Stimmet 25m 46.72
118 Philipp Lemke 2006 AV8106
21 Malmö Kappsimningsklubb 25m
78 Alex Jönsson 2006 AL8506
14-15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 86 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 26.12
2 130 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AM6104 50m 26.81
3 77 Aram Kazarian Malmö Kappsimningsklubb 2005 AQ1305 50m 27.55
4 164 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 2004 AS2704 25m 27.96
5 162 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 2004 AO2304 25m 28.87
6 127 Noel Ahlbin Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AI8304 50m 29.43
7 65 Berkay Isik Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG8105 50m 30.79
8 76 Dillar Said Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO4305 25m 30.79
9 71 Jannes Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2005 AM9105 50m 30.86
10 62 Vincent Tran Malmö Kappsimningsklubb 2004 AK6504 25m 31.04
11 160 Rasmus Hansson Kiviks Simklubb 2005 AV0305 25m 31.85
12 175 Theo Andersson Höganäs Simsällskap 2004 AI2304 25m 31.99
13 12 Ludwig Bengtsson Klippans Simsällskap 2004 AA2904 25m 32.00
14 Malmö Kappsimningsklubb 25m 33.35
74 Melvin Lentonsson 2004 AT1704
15 Malmö Kappsimningsklubb 25m 33.61
75 Malte Persson 2005 AO1305
16 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 34.76
145 Adam Lindsjö 2005 AQ4305
17 Kiviks Simklubb 25m 38.74
161 Hampus Losell 2005 AW4905
18 S 71 25m 40.00
103 Erik Lundberg 2005 AV0105
19 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 41.58
142 Theodor Fought 2005 AQ6305
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 122 Lucas Örmon Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AF7303 25m 25.68
2 153 Oscar Nordström Kiviks Simklubb 2003 AH4303 25m 26.55
3 128 Jacob Baxmann Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AP2103 25m 27.26
4 36 Jesper Ring Landskrona Simsällskap 2003 AF6103 25m 27.50
5 64 Alexander Kulagowski Malmö Kappsimningsklubb 2002 AV3502 25m 27.96
6 219 Emil Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AK2302 50m 28.39 EFT
7 121 Philip Primetta Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AF8502 50m 28.60
8 37 Alfred Thunell Landskrona Simsällskap 2002 AI9902 25m 29.35
9 126 Petter Jörud Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AN9903 50m 29.37
10 176 Eimantas Erlandsson Höganäs Simsällskap 2003 AP4103 25m 30.89
18 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 80 Philip Rantzow S 71 1999 AC7399 25m 24.97
2 188 Sebastian Lundgren Ystads Simsällskap 1999 AH8199 25m 25.77
3 193 Emil Jespersen Ystads Simsällskap 2001 AI9901 25m 25.88
4 54 Johan Nilsson Malmö Kappsimningsklubb 1994 AW9794 25m 26.41
2019-02-28 10:04:05 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner